PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdjęcie 3 - krogulec, ad m
Autor Wiadomość
Hubert 

otop

Wysłany: 2004-09-27, 19:00   

Cytat:
1. Krogulec Accipiter nisun.
2. ad.
3.
4. zima 8)
5.

Na to wszystko wskazuj?:
-granatowy wierzch ciała
-rdzawe zabarwienie boków ciała i policzków
-nieg na około 8:
Wg mnie te cechy pozwalaj? wykluczyć cokolwiek innego.

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-12-21, 20:12   

Trzeba co ruszyć w tej naszej Akademii żeby nie umarła mierci? naturaln? ;) Pozwolę sobie podejć do każdej odpowiedzi indywidualnie :] Nie będę powtarzać opisu, gdyż mamy kilka modelowych przykładów odpowiedzi, które wam wskażę jako "lekturę obowi?zkow?" ;)

Szymon - nie ma się co rozpisywać - doskonała :res: odpowiedĽ i trafne uzasadnienia. 5 :]

Rey - również prawidłowe oznaczenie. Nieco mniej cech wymienionych, ale uzasadnienie dobre i przekuj?ce ;) 5-

Alcedo - w zabawny sposób opisane, ale generalnie poprawnie :) 5-

Batman - mogłabym się tu poczepiać literówek i paru błędów. Mój faworyt to "biały kuper" :lol: Ale wybaczymy Batmanowi, w końcu jego domen? s? nietoperze, a widać, że naprawdę się starał. Takie rzeczy jak kolor nóg i dzioba raczej nie maj? u krogulca większego znaczenia. To, że w Jonssonie jest tak narysowane to chyba tylko kwestia takiego a nie innego rysunku. Prawdopodobnie. Na zachętę i za uzasadnienie 4+

TatRa - oznaczenie poprawne, aczkolwiek kolor wierzchu ciała okreliłabym jako stalowoniebieski a nie szary :P ;) W sumie nie mam zarzutów. 4+

Kamikazi - gatunek, wiek i płeć poprawnie rozpoznane, ale brak uzasadnienia! Wierzę Kami, że na przyszłoć się postarasz, ale na razie - 3. Gdyby oznaczenie było złe, a uzasadnienie - dajmy na to - takie jak Szymona czy prof. Anema - dostałaby 4 ;) Tu się uczymy. To nie s? zagadki.
PS Ptaki drapieżnie nie maj? czego takiego jak szata godowa czy spoczynkowa ;)

Kejbii - też zasadniczo nie mam zastrzeżeń, ale można było napisać więcej ;) 4+

Winer - oznaczenie poprawne......

Michał J. R. - wszystko w porz?dku, a cały haczyk tkwi w tym, że w Akademii piszemy nawet o tych całkowicie oczywistych cechach :) 4+

Cezaryk - gatunek oznaczony poprawnie, wiek już nie, a to trochę dziwi bior?c pod uwagę iż pan student zauważył wyraĽn? domiesznę rdzawej barwy tam i ówdzie. Kompletny brak uzasadnienia :P 3-

Wereszcz - tylko gatunek oznaczony poprawnie. Serdecznie polecam uważne zapoznanie się z odpowiedziami niektórych osób. Brak uzasadnień :/ W sumie 3-

Anem - no co ja mogę powiedzieć? Chyba tylko to, że nasz profesor zasługuje jak najbardziej na swój tytuł!!! :res:

J_MASTER - oznaczenie poprawne, ale kolejny brak uzasadnienia! :evil: 3

Krotom - odpowiedzi prawidłowe, ale braki w uzasadnieniach. Jest miejsce na poprawę ;) A póki co 4

Hubert - tragiczna literówka w łacinie! :roll: Dodaj?c praktyczny brak uzasadnienia - powinnam oskalpować :> 3

Uwagi końcowe. Jeli kto nie jest zadowolony z "oceny", zapraszam na konsultacje :) A na poważnie już - wiem, że nie wszyscy dysponuj? obszern? wiedz?. Postaramy się odt?d przygotowywać z profesorem Anemem stosowne wykłady przed umieszczeniem zdjęcia-ćwiczenia, tak jak to zrobił kolega prof. Tetrao z siostrzanej Siewkologii z "dużymi mewami". Wtedy każdy będzie w stanie napisać tak dobre uzasadnienie, jak Tetrao czy Anem. Szczególnie Szymon powinien być tu podawany za przykład, gdyż jego uzasadnienie jest naprawdę rozbudowane, a nie dysponuje przecież tak specjalistyczn? literatur? jak wasze profesorstwo ;) Uczcie się na odpowiedziach kolegów i koleżanek. My możemy wam tylko podać teorię - nie sprawimy, że zostanie ona w waszej głowie ;) Ćwiczenia zdecydowanie pomagaj?, ale bez wysiłku z waszej strony...

Już to omawialimy nie raz więc nie będę się powtarzać i na tym zakończę to zadanie. Dziękuję panstwu za udział w ćwiczeniach :]

[i] Winer [i]

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi