PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pokój dyskusyjny
Autor Wiadomość
Anem 

Wysłany: 2004-07-29, 18:39   

Hubert napisał/a:
Prosiłbym, żeby na mnie poczekano z najnowszym zadaniem, aż do 16 sierpnia (jeli to możliwe oczywicie).

Teoretycznie Kessy wyznaczyła wstępny termin końcowy na 10.08, więc ja nie mogę zmieniać jej ustaleń. Polecam rozważenie oznaczenia ptaka do tego terminu, zwłaszcza, że nie jest trudny. Nie wykluczam tego, że termin zostanie przedłużony, choć tego zagwarantować nie mogę.

No dobra to było oficjalne owiadczenie, a moje zdanie jest takie. Wiemy dobrze, że s? wakacje i Forum nie jest jedynym Waszym zajęciem. Przez wzgl?d na to mylę, że nie powinno być problemów z przytrzymaniem zadania przez kilka dni ponad wyznaczony termin, byleby opóĽnienie nie było duże. ;)

Anem 

Wysłany: 2004-08-01, 22:47   Pokój dyskusyjny

Jako, że dotychczasowy temat "wolne dyskusje" został zmieniony w dziekanat i z tego co zauważyłem tam przeważaj? rozmowy na tematy techniczne zwi?zane z działalnoci? akademii, a również dlatego, że po zakończeniu zadań s? one zamykane co uniemożliwia wypowiadanie się w ich przedmiocie, postanowiłem stworzyć niniejszy pokój.

Chciałbym, żeby było to co w stylu tematu "komentarze do zagadek..." który znajduje się w awifaunie. Jednoczenie proszę, aby umieszczać tutaj tylko i wył?cznie swoje spostrzeżenia i w?tpliwoci natury merytorycznej dotycz?ce zakończonych zadań jak również innych tematów będ?cych w obrębie zainteresowań Akademii Drapologii.

Wszystkie posty o innym charakterze będ? przenoszone do Dziekanatu. Aby jednak zaoszczędzić pracy Kessy i mnie proszę o trzymanie się tej jednej tylko zasady.

Jeżeli okaże się, że temat nie będzie się cieszył zainteresowaniem zostanie skasowany, a posty przeniesione do odpowiednich innych w?tków. Na razie mała próba jego działalnoci.

TatRa 

Wysłany: 2004-08-11, 09:07   

NIE NO NIE MOGE :!: :!:
:res: :res: dla PROFESORSTWA za wykłady :!:
Wreszcie kto mi ponumerował te lotki :wink:

Anem 

Wysłany: 2004-08-11, 22:23   

Dziękujemy bardzo i cieszymy się, że wykłady się podobaj?.

Jednoczenie informuję, że ostateczny termin rozwi?zania Zadania 3 został wyznaczony na koniec miesi?ca.

TatRa 

Wysłany: 2004-08-12, 08:24   

Mam pyanko co do wykładu o systematyce sów:

To jak to jest z podrodzin? (podrodzinami) puszczyki
W dwóch rodzinach występuj? podrodziny o tej samej nazwie :?:
Z czego to wynika i po co to takie zagmatwane :?

Anem 

Wysłany: 2004-08-12, 09:20   

Brawo TatRa dla ciebie i wielki :res: za czujnoć i dociekliwoć. Tam w rodzinie płomykówkowatych nie miały być puszczyki, tylko puchówki... wkradł się bł?d, który już poprawiłem...

Wielkie dzięki i sorki za zamieszanie.
Ostatnio zmieniony przez Anem 2004-08-12, 17:58, w całości zmieniany 1 raz  

Batman 

Wysłany: 2004-08-12, 16:44   

Cytat:
Jednoczenie informuję, że ostateczny termin rozwi?zania Zadania 3 został wyznaczony na koniec miesi?ca

Super decyzja, Anem!
Tak to też odpowiem w terminie.

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-09-27, 21:01   

Drodzy studenci!
Powiem krótko węzłowato! Mimo profesury , docentury i wielu habilitacji :wink: wykładów tu Wam prawić nie będę! :twisted:
Chce tylko zwrócić uwagę, że pewna częć z Was po długiej przerwie wakacyjnej w akademii , traktuje zadania wydziałłowe jak zwykle awizagadki. takie odpowiedzi ktore ograniczaja sie tylko do gatunku i to jeszcze marnie popartego to zupełnie nie to o co chodzi w akademii. Zwlaszcza że znamy Was nie od dzi i wiemy, na co Was stac.
Także ludzie przyłóżcie się, bo lepsza żadna odpowiedĽ niż dublowanie zagadek.
Ze swojej strony powiem, ze takie odpowiedzi nie będ? w ogole brane pod uwagę przy rozw?zaniu (przynajmniej w siewkologii) :roll:

dziekuje :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Tetrao 2004-09-27, 21:25, w całości zmieniany 1 raz  

Anem 

Wysłany: 2004-09-27, 21:20   

Ja się podpisuję pod tym co napisał Szymon :!:

Oznaczenia w akademii maj? być kompletne, a przynajmniej tak bardzo kompletne jak tylko każdy z Was potrafi. To nie chodzi o to, żeby odbębnić, napisać cokolwiek i patrzeć jak imie znika z listy tych, którzy jeszcze danego zadania nie rozwi?zali, a w duchu myleć "Ufff dobrze że to już z głowy". Akademie s? tworzone przede wszystkim dla Was, a nie dla Kessy, Szymona, czy dla mnie. To oczywiste, że my również się uczymy, zadaj?c Wam zadania, a potem je rozwi?zuj?c... Nie ma sensu jednak prowadzenie akademii bez choćby minimalnego zaangażowania z Waszej strony.

Szymon robi wietne wykłady, z którymi rozwi?zywanie jego zadań jest banalnie proste nawet gdy się nie ma właciwej literatury. My z kessy też staramy się wyjaniać Wam trudne kwestie... Podoba Nam się to i robimy to z przyjemnoci?... Jeszcze większa byłaby Nasza radoć gdybycie moi mili wyrażali więcej entuzjazmu.

Dlatego poprawcie się... ,a wtedy rozwój akademii siewkologii i drapologii z pewnoci? wyjdzie na dobre zarówno Wam jak i Nam. ;)

Pozdrowienia od kadry.

Winer 
moderator

Wysłany: 2004-09-27, 22:02   

hehe...
-jeszcze tylko brakuje tu "m?droci" kessy

Pozdrowienia od całej reszty.

Rey 

Wysłany: 2004-09-27, 23:02   

Anem napisał/a:
Szymon robi wietne wykłady, z którymi rozwi?zywanie jego zadań jest banalnie proste nawet gdy się nie ma właciwej literatury.

No włanie, Tetrao się ostatnio tyle wietnych wykładów naprodukował że wielka mu za to chwała i ogromny :res: ( a przy okazji czekamy na następne :D :!: ). Za to w drapologii od wieków nie było żadnego wykładu... :roll:

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-09-27, 23:10   

No jak nie, tylko miesi?c min?ł... Poza tym nie chciałabym wytykać Rey, ale ostatni wykład w Siewkach był 20 lipca a ostatni w Drapolach - 10 sierpnia :]
Ewentualn? winę tak czy siak biorę na siebie, bo to ja miałam przygotować następny wykład.

Generalnie idea była taka, żeby najpierw pucić serię wykładów "ogólnych". O terminologii, systematyce, etc, żeby potem nie było problemu z opisywaniem zdjęć z zadań albo rozumieniem tego, o czym będziemy pisać w wykładach o rozpoznawaniu...

Poza tym chciałam zauważyć, że Dziekanat to nie pokój dyskusyjny :!: :> Posty następnym razem zostan? odpowiednio przeniesione.

[i] Winer [i]

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2004-09-28, 01:51   

Leniwy student: nie czuję niedosytu wykładów (jak ten pochlebca Rey :P , Pani Psor).. gwoli prawdy...
jeszczem nie zaznajomił się z wakacyjnymi wykładami :oops:

(pewnie dopiero około Zaduszek zdołam 8) )
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

kessy 

Wysłany: 2004-09-28, 10:59   

Przenosimy się do pokoju dyskusyjnego.

[i] Winer [i]

kessy 

Wysłany: 2004-09-28, 11:10   

Kochani, musimy sobie zadać pytanie czego od nas oczekujecie i co jestecie w stanie powięcić wzamian. Oczekiwalimy minimum zaangażowania. I zapał był! - ale na pocz?tku. Co się stało przez wakacje? Jedna sprawa że faktycznie z zadań zaczęły się robić zagadki. Naprawdę nie chodzi o to, żeby odfajkować... :/ Teraz jeszcze kolega Kejbii dorzucił swój kamyczek - wykłady przeczyta gdzietam w odległym terminie.

Jaki jest więc sens naszego, Anema i mojego, wysiłku? Możemy skierować swoj? energię na drapolow? stron? www, której pomysł był omawiany gdzie w okolicy wakacji. Byłaby jednak wielka szkoda odstępować od Akademii po tak dobrym pocz?tku...

Nie s?dzę, żebymy to zrobili póki będzie choć jedna osoba, która potraktuje Akademię Drapologiczn? z sercem i zapałem. Ale chcielibymy pracować tutaj z wami wszystkimi, a nie dla siebie...

To jak będzie? ;)

[i] Winer [i]

Odpowiedz do tematu