PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pokój dyskusyjny
Autor Wiadomość
Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2004-07-26, 16:47   

Cytat:
Panie Szybszy, za ci?ganie wyrzucamy z kolokwium!!!
Trzeba dać przykład

widze ze Drapodemia jest Akademi? o zaostrzonym rygorze :P :wink: :]

Anem 

Wysłany: 2004-07-26, 17:15   

Cytat:
widze ze Drapodemia jest Akademi? o zaostrzonym rygorze

Jakby to powiedzał nie jeden pewnie nauczyciel: "uczycie się dla siebie a nie dla mnie"... ;) :D

TatRa 

Wysłany: 2004-07-27, 11:23   

A czy władze uczelni mylały może o wprowadzeniu czesnego :P :wink: ?

Anem 

Wysłany: 2004-07-27, 13:01   

Cytat:
A czy władze uczelni mylały może o wprowadzeniu czesnego ?

A co TatRa jeste pierwszym ochotnikiem do jego płacenia? ;)

[ Dodano: 2004-07-27, 13:02 ]
Wiecie co Ja pozwolę sobie przenieć tę cał? woln? dyskusję do wolnych dyskusji ;)

Winer 
moderator

Wysłany: 2004-07-27, 13:09   

- to ja poprosze o stypendium socjalne na zakup jakiejsc knigi np. Jonssona :wink:

TatRa 

Wysłany: 2004-07-27, 13:16   

Co ty Anem, jak będę kwestorem uczelni :-D

[ Dodano: 27 Lip 2004 01:25 pm ]
Co namieszałe podczas tych przenosin zobacz jak to pięknie nie działa :P

Anem 

Wysłany: 2004-07-27, 13:28   

Kessy dopomogła, poinstuowała i już jest tak jak powinno ;)

[ Dodano: 2004-07-27, 13:31 ]
Jestem młodym moderatorem, więc mi musicie wybaczyć. :P Jak się wszystkiego nauczę to będzie ok. ;)

TatRa 

Wysłany: 2004-07-28, 10:40   

A wracaj?c do Drapologii...

Kto kiedy w ABC... obiecywał rozpoznawanie orlików i błotniaków.....
Ja już się nie mogę doczekać :wink:

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2004-07-28, 13:46   

Cytat:
Nasz Wydział ruszy pełn? par? po moim powrocie z Akcji Bałtyckiej (10.09 + ze 2 dni na sprz?tanie).
no wtedy to będzie rok szkolny ... liceum :/ ... jak bym nie wydalał z odpowiedziami do Drapodemii to będe was informował .... ale dam z siebie wszystko :wink:
Cytat:
Opuszczam was w terminach 30.07-10.08 i następnie 12.08-10.09.
toz to Ciebie nie będzie przez wakacje ;( ;( ... i jak... Anem sam będzie przez całe wakacje zadawał nam zadanie domowe ? hyhy :D ... ale Kessy .. moze nam zadasz chociarz zadanie domowe na dowidzenia :wink: ? :D

Szybszy 

Wysłany: 2004-07-28, 13:48   

Pani Profesor,

Dziękujemy za już powięcony czas i życzymy miłego wypoczynku ! 8)

Dziatwa Szkolna

[ Dodano: 28 Lip 2004 01:49 pm ]
Alcedo napisał/a:
Cytat:
Panie Szybszy, za ci?ganie wyrzucamy z kolokwium!!!
Trzeba dać przykład

widze ze Drapodemia jest Akademi? o zaostrzonym rygorze :P :wink: :]

Ufff, bałem się że bieliki będ? mi wyżerać w?trobę.... :?

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2004-07-28, 13:53   

napisze tutaj zeby nie zamiecac LITERATURY stworzonej przez Kessy no to tak ....

mam pytanie i propozycje na raz :] ... moze ktos z Drapodemii znalazł by te (moze nie wszystkie ksi?żki) i miał by w posiadaniu skaner (w kafejkach sie płaci za skany ... wiec lepiej w domu jak ktos ma ) ... przecierz mozna zeskanować aktualnie omawiany temat i rozesłać skan mejlem do studentów. co o tym mylicie ? :wink:

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-07-28, 14:02   

Szybszy napisał/a:
Ufff, bałem się że bieliki będ? mi wyżerać w?trobę.... :?

No co Ty, to by była nagroda :D

Alcedo napisał/a:
przecierz mozna zeskanować aktualnie omawiany temat i rozesłać skan mejlem do studentów

Tak się składa, że mam wszystkie wymienione w Bibliotece pozycje prócz Collinsa i 3. specjalistycznej zagranicznej (która jest w drodze 8)) :>
Jestem zdecydowanie PRZECIW.
Nie mam nic przeciwko kserowaniu wydawnictw starych, których już nigdzie nie można dostać, ale nie zgadzam się na jak?kolwkiek formę dystrybucji kserówek, skanów etc. Anem miałby tu co do powiedzenia jako prawnik, ale ja dodam jeszcze jedno - szacunek dla tych specjalistów, tak nielicznych zreszt?. To nie jest w porz?dku wobec nich. I bardzo bym prosiła, aby to nie zaczęło być praktykowane. Służymy wiedz?, ale nie niezgodnymi z prawem powieleniami.

I nie mówię tu o ksi?żkach kserowanych na studiach ;) Tam musimy się uczyć pod groĽb? konkretnych konsekwencji. Tutaj uczestnictwo jest całkowicie dobrowolne. Poza tym zarówno Anem jak i ja aktywnie korzystamy z zasobów wymienionych w Bibliotece, więc nie musisz się martwić Alcedo że zapomnimy o jakiej cesze. Prędzej już zapomnisz o niektórych jeli będzie ich więcej :>

I jeszcze 2 wiadomoci, może już bez kolorków.
1. Zmienione zostały nazwy pozostałych przyklejonych tematów. Wydaje mi się, że teraz wszystko jest bardziej przejrzyste, ale jeli macie jakie zastrzeżenia - zgłaszajcie je, na pewno rozważymy.
2. Tak, zadam co jeszcze przed wyjazdem ;) Mam już nawet przygotowane zdjęcie, ale to dopiero jutro najprawdopodobniej.

[i] Winer [i]

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2004-07-28, 14:06   

kessy napisał/a:
Tak się składa, że mam wszystkie wymienione w Bibliotece pozycje prócz Collinsa i 3. specjalistycznej zagranicznej (która jest w drodze ) :>
Nie mam nic przeciwko kserowaniu wydawnictw starych, których już nigdzie nie można dostać, ale nie zgadzam się na jak?kolwkiek formę dystrybucji kserówek, skanów etc. Anem miałby tu co do powiedzenia jako prawnik, ale ja dodam jeszcze jedno - szacunek dla tych specjalistów, tak nielicznych zreszt?. To nie jest w porz?dku wobec nich. I bardzo bym prosiła, aby to nie zaczęło być praktykowane. Służymy wiedz?, ale nie niezgodnymi z prawem powieleniami.
no w sumie.. twoje argumenty przekonały mnie ze pomysł miałem kiepski :wink: :]
ale chciałem dobrze :oops: :wink: :]
kessy napisał/a:
2. Tak, zadam co jeszcze przed wyjazdem Mam już nawet przygotowane zdjęcie, ale to dopiero jutro najprawdopodobniej.
no przynajmniej ten pomysł mój był trafiony :D ... no to Kessy.. czekamy :D

Anem 

Wysłany: 2004-07-28, 15:04   

Cytat:
Termin rozwi?zania zadania w zdjęciu drugim w zwi?zku z mał? iloci? pozostałych studentów został wyznaczony na koniec bież?cego miesi?ca.

NajpóĽniej w terminie dnia od ostatniej odpowiedzi pojawi się rozwi?zanie wraz z omówieniem. Po moim powrocie z wyjazdu pojawi się wykład na temat, który przy oznaczaniu Zdjęcia 2 sprawił Wam największe problemy. Jaka to kwestia nie napiszę, bo Krotom jeszcze nie odpowiedział. Nie mniej jednak, na pewno się domylacie.

Cytat:
Powiadomienia zostały rozesłane zainteresowanym drog? prywatn?.

Nawet ja dostałem ;) Czuję się powiadomiony. To jak ponaglenie z biblioteki...

Cytat:
prof. Anem będzie się wami opiekował

Anem wyjeżdża prawdopodobnie 30.07 wieczorem i wraca 01.08, po czym wyjeżdża 02.08 do Zakopanego i wraca 07.08 lub 09.08 jak będzie ładna pogoda. Przez ten czas musicie się sob? sami opiekować. :)

Cytat:
Anem sam będzie przez całe wakacje zadawał nam zadanie domowe ?

Co? Moje zadania się nie podobaj?? ;) Jak na razie poszło ci dobrze, więc chyba nie masz powodu narzekać. ;)

Co do kserowania materiałów dydaktycznych:
Cytat:

Ja również. Kwestia powielania ksi?żek to problem szerszy, który zawiera się w instytucji prawa autorskiego spotykanej pod nazw? "dozwolonego użytku prywatnego". Kwestia jest skomplikowana. Jeli kto jest chętny na zaczerpnięcie odrobinę wiedzy na ten temat, to tutaj jest ciekawy artykuł:

www.e-prawnik.pl

Cytat:
Anem miałby tu co do powiedzenia jako prawnik

Że co... że niby ja prawnik... :roll: nie no jeszcze nie ;) choć idzie ku dobremu...

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-07-29, 18:24   

Prosiłbym, żeby na mnie poczekano z najnowszym zadaniem, aż do 16 sierpnia (jeli to możliwe oczywicie).

Odpowiedz do tematu