PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Długość trwania zagadek w dziale X-Files

Jaki wg Ciebie powinien być czas trwania zagadek w dziale X-Files?
2 tygodnie
25%
 25%  [ 7 ]
1 miesiąc
40%
 40%  [ 11 ]
2 miesiące
14%
 14%  [ 4 ]
3 miesiące
18%
 18%  [ 5 ]
Głosowań: 27
Wszystkich Głosów: 27

Autor Wiadomość
nurek 
Tomasz Kosut

Wysłany: 2008-02-27, 16:27   Długość trwania zagadek w dziale X-Files

W temacie skarg i zażaleń wypłynęła sprawa z kotletami w X-Filesach.
A więc czas to zmienić :>
Na dzień dobry ankieta.

Co do podanych przeze mnie opcji myślę, że ponad 3 miesiące to już przesada, w tym czasie swobodnie każdy da radę podumać i odpowiedzieć wedle woli a 2 tygodnie to minimum jakie jest w jednym z działów więc i krócej na pewno nie ma sensu.
Można zaznaczyć tylko jedno pole, wyniki wyświetlą się po zakończeniu ankiety po 2 tygodniach.

Oczywiście możecie się też w temacie wypowiadać.

Termin, który 'wygra' zobliguje nas mam nadzieję do zamykania zagadek szybciej niż to występuje teraz :] Naturalnie czas trwania zagadki nadal będzie mniej więcej umowny (w zależności czy będą odpowiedzi czy nie), ale przynajmniej będzie można kogoś oficjalnie zbesztać za przedłużanie ;)

Co do zagadek aktualnych prosiłbym JUŻ o zamykanie staroci, bo będę bił po łapkach :cool: Sam mam coś na sumieniu, więc kamieniami we mnie nie rzucajcie ;)

nurek 
Tomasz Kosut

Wysłany: 2008-03-16, 14:12   

Hm... ankieta się zakończyla i zwyciężyły.... 2 opcje :D
W takim razie ankietę przedłużymy jeszcze o tydzień. Zapraszam ciągle do głosowania (na forum udziela się więcej niż 16 osób :> :bicz: ).

BJK 

Wysłany: 2008-03-16, 14:19   

:shock: nie pamiętam, nie pamiętam... czy głosowałam, ale jak ankieta nie działa :> to chyba głos oddałam :> czyli batów nie dostanę :> :radosc2:
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2008-03-16, 21:50   

Ankieta jest skonstruowana źle, bo nie ma opcji "bezterminowo", którą bym zaznaczył. Wg mojego obecnego mniemania x-files to kompletne bezhołowie - więc czemu tam reguły jakieś narzucać ? Miałem ideę, by ucywilizować SB - większość jest za tym, aby tam królował bełkot. To ja z kolei mówię - wara od regulacji x-files :lol:
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

Pełek 
Wielki Integrator

otop

Wysłany: 2008-03-17, 13:48   

a gdzie opcja For Ever and ever ?

"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling

nurek 
Tomasz Kosut

Wysłany: 2008-04-01, 23:21   

Pełek napisał/a:
a gdzie opcja For Ever and ever ?

Kejbi napisał/a:
nie ma opcji "bezterminowo",

Tak było do tej pory :>
Czas na małe zmiany. Nie może być tak, że zagadka jest otwarta 2 lata... wszystko ma swoje granice.

Kejbi napisał/a:
Miałem ideę, by ucywilizować SB - większość jest za tym, aby tam królował bełkot.

A teraz już kraczesz jak reszta ;)

Tu z kolei większość wybrała by zagadka była otwarta przez 1 miesiąc. Na wielu ukręciliście tym samym bat, bicz i batog :P ale uważam, że wyjdzie to z pożytkiem dla nich samych :]
Wiem po sobie jak to jest. Zagadkę otworzę i niech sobie trwa i trwa... lenistwo przeze mnie przemawia jak i wielu innych. Basta hyhy.

W niedługim czasie spodziewajcie się priwów od nurka :]

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2008-04-01, 23:48   

nurek napisał/a:
Tak było do tej pory

I komu to przeszkadza ? :> {a może ma tu zastosowanie taka to reguła rzeczywistości:
llepsze jezd wrogiem dobrego ? :> kto wie.. }

Rewolucjonista z głębin :evil:

Nie widzę powodu, by zasady/brak zasad w X-files miały być harmonizowane z zasadami działów zwierzątkowych i roślinnych. Czemu niby tak ? :>
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

nurek 
Tomasz Kosut

Wysłany: 2008-04-02, 00:16   

Ale to nie jest tak, że ja sobie wymyśliłem: ach, napsuję krwi Kejbiiemu ;)
Temat przydługich zagadek w X-Files wypłynął w pełkowym temacie skarg i zażaleń. Drugim sygnałem, poważniejszym, są wyniki ankiety... Zaraz mi napiszesz, że to dlatego, iż brakuje opcji 'bezterminowo'......
Bądźmy poważni; loguje się nowy user, wchodzi w X-Files i co widzi? Burdel widzi :] Nie zachęca to z pewnością do udziału a jak jeszcze zajrzy do ssaków, entomo i zobaczy kolejne kotlety... może już nie chcieć patrzeć w awi i do roślin. To, że w dwóch działach jest ruch i panuje tam jako taki porządek nie oznacza, że resztę zagadek mamy traktować po macoszemu.
Poza tym podkreślam, to nie jest moje widzi mi się. Są sygnały, że coś jest nie tak to moderatorzy powinni coś z tym zrobić, nie uważasz? Nieważne czy mi to odpowiada czy nie. Liczy się zdanie ogółu bo to forum tworzą wszyscy a nie tylko Ty czy ja.

Nie twierdzę, że od teraz wszystkie zagadki należy zamykać po miesiącu. Ale podaj mi choć jeden argument dla zagadek tego typu :]
Czuwanie
Kolejne forumowe ludki
Chcecie zagadki? No to ją macie
(specjalnie wybrałem zagadki ludków aktywnych cały czas na forum, proszę mi się tu nie obrażać :) )
No jest to sens KB trzymać otwarte? Kto chciał już dawno odpowiedział...

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2008-04-02, 01:51   

nurek napisał/a:
Bądźmy poważni; loguje się nowy user, wchodzi w X-Files i co widzi? Burdel widzi Nie zachęca to z pewnością do udziału a jak jeszcze zajrzy do ssaków, entomo i zobaczy kolejne kotlety... może już nie chcieć patrzeć w awi i do roślin.

Sorry - to fantastyka naukowa. Nowy user luka napierw do awi, bo po tu tu przyszedł :lol:
nurek napisał/a:

Są sygnały, że coś jest nie tak to moderatorzy powinni coś z tym zrobić, nie uważasz?

:roll:

A rób sobie tam - co Ci się widzi - wszak, jako buraczekk - mash tam moc :lol:

Justyna K 

Wysłany: 2008-09-01, 12:46   

Jak jest zagadka, to kiedyś powinna zostać zamknięta. Po co? Po to, żeby ci, co nie wiedzą, mogli poznać rozwiązanie. Na przykład mnie ciekawi, co jest rozwiązaniem zagadki "dla OTOP-owiczów" - niestety wśród odpowiedzi żadnej wyczerpującej nie znalazłam :) Niech to będzie i po trzech miesiącach, ale niech nie będzie tak, że ktoś sobie coś napisze, a potem to wisi bez sensu.
Takie moje zdanie.

Justyna K 

Wysłany: 2008-09-03, 10:52   

A co byście powiedzieli na takie rozwiązanie:
Autor zagadki w poście z pytaniem podaje od razu odpowiedź - tyle że ukrytą. Zabawa jest nadal, bo żeby ją zobaczyć, trzeba samemu odpowiedzieć, a jak autor o zagadce zapomni, to nic się wielkiego nie stanie i nikt się nie będzie czepiał. Bo jak komuś bardzo będzie zależało, żeby poznać tę prawidłową odpowiedź, to po prostu się dopisze do tematu - zresztą już teraz tak niektórzy robią, ja na przykład ;)
A punktów i tak przecież w x files nikt nie liczy.

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2008-09-03, 11:01   

odpowiedź podana od razu psuje ducha zagadki. ja jestem przeciwko :P

Justyna K 

Wysłany: 2008-09-03, 11:29   

Alcedo napisał/a:
odpowiedź podana od razu psuje ducha zagadki. ja jestem przeciwko :P
A odpowiedź nie podana w ogóle wprowadza we frustrację :P

orlik06 
ornitolog-piórolog

Wysłany: 2008-09-03, 14:12   

Justyna K napisał/a:
A odpowiedź nie podana w ogóle wprowadza we frustrację :P

Ten temat był już tyle razy przerabiany.Zagadki powinny być zamykane ale jednak trwają dość długo.A w większości i tak nikt już nie odpowiada.

aziza 

otop

Wysłany: 2011-03-03, 19:36   

To jak to właściwie z tymi zagadkami jest :?: Będą one miały kiedy jaki koniec? Bo od ostatniego postu to tu się chyba nic nie zmieniło :]

Odpowiedz do tematu