PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wprowadzenie punktacji we florizagadkach
Autor Wiadomość
Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2006-01-04, 20:39   

Czyli - "zadający zagadkę określa, jakie nazewnictwo stanowi odpowiedż".
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

nurek 
Tomasz Kosut

Wysłany: 2006-01-04, 20:48   

Kejbii napisał/a:
Ja zaniedługo wystawię moja pierwszą punktowaną florizagadkę

Może tak zróbmy, że wszystkie zamknięte już w tym roku i następne zliczane będą do teraźniejszego rankingu a resztę (+3 kotlety) wrzuci się do jednego wora, żeby było coś dla potomnych ;)

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2006-01-04, 22:09   

nurek napisał/a:
Ja wiem czy to ma sens? Jak kogoś w ogóle nie kręci ten temat to sobie da do nś i po sprawie. Jak będziemy robić jakieś wyjątki to się zrobi poplątanie z pomieszaniem.

Ma ;) Ja np w awi nie chcę być uwzględniana w punktacji chociaż mniej lub bardziej (częściej bardziej) aktywnie biorę w nich udział, więc mogą być takie osoby.

Tu mi jest wszystko jedno ;)

W reszcie kwestii nie będę się wypowiadać bo jako gatunek "sporadycznie zalatujący" nie mam ani potrzeby wypowiadania się ani przebicia ;)

Z zielonym załatwimy.

Miłej zabawy w ten nowy sposób! :oki:

PS Maćku, pisanie dwóch nazw nie jest (według mnie) sztuką dla sztuki, ale za to jest edukacyjne ;) Ktoś kto nie zna przynajmniej może nauczy się przypadkiem. Zawsze jakaś szansa jest ;)

[i] Winer [i]

Namor 

Wysłany: 2006-01-04, 22:34   

kessy napisał/a:
PS Maćku, pisanie dwóch nazw nie jest (według mnie) sztuką dla sztuki, ale za to jest edukacyjne

Też jestem tego zdania, choć rzadko tu zaglądam ostatnio. Jest to pewien sposób na propagowanie aktualnego nazewnictwa.

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2006-01-05, 05:09   

kessy napisał/a:
Tu mi jest wszystko jedno ;)

W reszcie kwestii nie będę się wypowiadać bo jako gatunek "sporadycznie zalatujący" nie mam ani potrzeby wypowiadania się ani przebicia ;)

(...)

Miłej zabawy w ten nowy sposób! :oki:

PS Maćku, pisanie dwóch nazw nie jest (według mnie) sztuką dla sztuki, ale za to jest edukacyjne ;)

Wszystkie opinie i wypowiedzi popieram a za niektóre - ładnie dziękuję (więc tu w punktacvji uwzlędniana będziesz :mrgreen: )

nurq - niech tak się stanie, startujemy już z punktami.

[ Dodano: 2006-01-05, 05:22 ]
Proponuję dalsze dogadywanie szcegółowych rozwiązań toczyć

tutaj

w "Komentarzach do zagadek".

Napisałem tam teraz o łacinie trochę i o terminie zamknięcia florizagadki...
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

nurek 
Tomasz Kosut

Wysłany: 2006-01-16, 00:34   

Dziennik pokładowy nurka, godz. 00:30
No więc pojawił się ranking punktowy, na początek tutaj, w roślinkach.
Wiem, że estetyczniej by wyglądało, żeby punkty były w jednej linii, ale to jest chyba niewykonalne, przynajmniej mi nic nie wiadomo o tym, żeby się tak dało :cry:

Czas na jakieś rozmyślania.
Po pierwsze rzuca się w oczy spora przewaga Michała :res: Widać po początkowych lokatach kto tu nadaje ton, brawo.
Smutne jest to, że wiele osób przestało się tu bawić. Na pewno są zagadki trudniejsze niż kiedyś, to fakt, ale nadal pojawiają się pospolite roślinki, które i ornitolog powinien znać :twisted:
Pojawiło się ostatnio kilku nowych uczestników roślinkowych zagwozdek; mam nadzieję, że zostaną z nami na dłużej :oki: a stare wygi powrócą gdzie zawsze zielono i ładnie pachnie :mrgreen:

Co jeszcze?
Jeśli policzycie ilość zagadek łącznie, nie zgodzi się ona z tym co widać na stronie głównej. Jako, że początkowe zagadki nie wyglądały jak te dzisiejsze, część unieważniono - dlatego też liczba ta jest inna.
Starałem się liczyć bardzo dokładnie, jeśli ktoś by się dopatrzył jednakże jakiegoś błędu proszę dać znać.

Aktualizować postaram się na bieżąco, ew. z poślizgiem kilkuzagadkowym. Nie ma tu takiego ruchu jak w awi, więc nie powinno być problemu.

Proszę o wszelakie sugestie, rady, krytykę, zażalenia - wszystko się rozpatrzy, bo ta wersja rankingu jest moją pierwszą, więc się pewnie jeszcze zmieni, zresztą zgodnie z Waszymi uwagami.
odbiór

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2006-01-30, 19:11   

Uniżenie proszę Szanowne Floriowarzystwo o:

a) alternatywa 1 - Cephalotusa o niewystawianie grzybków we florizagadkach. Może się wygłupię, ale obiło mi się o uszy, że grzyby to teraz osobne od flory królestwo :P [a po prawdzie to nie chce mi się grzybków zgadywać, więc będę tracił na nich punkty we florze :wink: ]. Nie - żebym coś przeciwko grzybkom (np. w śmietanie) miał - o nie :D

lubo też

b) alternatywa 2 - jeśli nie będzie Onci mógł się powstrzymać - o wydzielenie punktacji "grzybkowej" - analogicznie, jak to się ma z fonozagadkami funkcjonującymi sobie w dziale awiagadek :idea:

:|

Namor 

Wysłany: 2006-02-01, 18:42   

nurek i pozostali - może wprowadzić dla zabawy też ranking roczny. Osoby, które wchodzą do gry nie mają w tej chwili szansy na dobicie się do czołówki. A tak mieliby wszyscy równe szanse. Dotychczasowi zwycięzcy mają wieniec laurowy, ale rozpoczyna się następny wyscig. Rok niedawno sie zaczął więc było by stosunkowo łatwo policzyć zagadki rozwiazane w tym roku ... A może i mnie by to bardziej zmobilizowało ....

nurek 
Tomasz Kosut

Wysłany: 2006-02-01, 20:50   

Pomysł całkiem sensowny :oki:
W zamierzeniu miał być ogólny i miesięczny, ale z tego drugiego z oczywistych względów zrezygnowałem - to nie ptaki i nie taki ruch jak tamże.
Ale roczny? Bardzo proszę. W wolnej chwili podliczę i wstawię niebawem.

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2006-02-02, 03:21   

A co z temi grzybamy ? Zgadzacie się na osobną punktację jak w fonozagadkach ?

nurek 
Tomasz Kosut

Wysłany: 2006-02-02, 10:31   

Hm.... czy ja wiem... :roll: Nie bardzo mi się to widzi KB. Z porównaniem trochę nietrafione, bo nie oznaczamy szumu roślinek na wietrze :P Grzybków nie było dotychczas za dużo, Cephalotus teraz trzema zarzucił, ale tak to występują pojedynczo jak jakieś rzadziole. Poza tym borowika ceglastoporego zgadłeś jeśli dobrze pamiętam.
Wydaje mi się, że jak tak zaczniemy rozdzielać to nic dobrego z tego nie wyjdzie. A co jak ktoś wystawi porost albo mszaka? Też wydzielimy bo inni tego nie oznaczają?
Ja jestem na 'nie'.
Aczkolwiek niech się inni wypowiedzą; trochę nas tu zgaduje a głos zabierają dwie, trzy osoby. Co z Wami? Otwór paszczowy nie służy tylko do jedzenia :D

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2006-02-02, 10:48   

OK. To jak będzie Cephal sypał grzybkami plechwcami czy co tam to ja się zemszczę jakimiś hardkorami mszakowatymi albo co. Lojalnie uprzedzam :P

maciek 

Wysłany: 2006-02-02, 12:04   

ja bym nie rodzielał
Może i osobne klurestwo może i nie ale zawsze ujmowane są w nawiązaniu do botaniki. Mówi się "flora grzybów" czasem...

nurek 
Tomasz Kosut

Wysłany: 2006-02-03, 01:42   

Jako się rzekło, ranking roczny już jest.
Tylko nie wiem czy nie bardziej miarodajnym odzwierciedleniem szans i odpowiedzi zagadkowiczów była by punktacja hokejowa (punkty + ilość zagadek).
W zasadzie to by się tyczyło i ogólnego rankingu i pozostałych działów zagadkowych (chociażby wystarczy popatrzeć na rybki i punkty Corvusa :roll: ).

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2006-02-05, 17:53   

Kto chce ten będzie sobie korygował o ilość zadanych zagadek ;) Ja zawsze patrzyłam i doliczałam, chociaż dobrze, że nie jest to oficjalne bo nagle byłby zalew zagadek i inne niedogodności z tym związane (np. obniżenie ich poziomu jakościowego :P ).

[i] Winer [i]

Odpowiedz do tematu