PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Komentarze do zagadek
Autor Wiadomość
pulsatilla1214 

Wysłany: 2008-04-13, 21:26   

Cytat:
Za kasztanowca oczywiście punkt dać (Lucek pisze o nim m.inn.: "Megafanerofit

a niby dlaczego? sekwoja tez megafanerofit - punktujemy..?

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2008-04-13, 22:48   

Mieszaczu nie podejmę rękawicy Twej :P
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

pulsatilla1214 

Wysłany: 2008-04-14, 10:04   

..po prostu nie widzę żadnego związku między punktowaniem, a tym, że Rutkowski uznaje go za megafanerofit...

Rojst 
Oenanthe

Wysłany: 2008-04-21, 08:40   

pulsatilla1214 napisał/a:
nie widzę żadnego związku między punktowaniem, a tym, że Rutkowski uznaje go za megafanerofit

ja też ;)
(witajcie po przerwie :oki: )

pulsatilla1214 

Wysłany: 2008-05-15, 21:16   

proszę o dopisanie Łukasza L. w zagadce "Nad potoczkiem II", tak jak wszyscy otrzymuje 1,5 punktu. Najmocniej przepraszam za przeoczenie :roll: :oops:

[ Komentarz dodany przez: nurek: 2008-05-15, 21:37 ]
:oki:

pulsatilla1214 

Wysłany: 2008-06-17, 18:51   

Proszę o dopisanie mscelina w jaworowej zagadce "Z dedykacją dla Łukasza L.", pełny 1 punkt się należy :cool:

Notorycznie kogoś pomijam :? :roll:

[ Komentarz dodany przez: nurek: 2008-06-17, 20:37 ]
:oki:

claviceps 

Wysłany: 2008-08-10, 20:24   

Skandal :!: Niejaka Zuzia pożałowała mi punkcika marnego w ciemiężykowej zagadce :evil:
To pewno dla równowagi po urodzinach - najpierw życzenia, a potem kop w :zadek: ;)
Żądam satysfakcji :!:
:P

sabotek 

Wysłany: 2008-08-10, 21:36   

claviceps napisał/a:
Skandal :!: Niejaka Zuzia pożałowała mi punkcika marnego w ciemiężykowej zagadce :evil:
To pewno dla równowagi po urodzinach - najpierw życzenia, a potem kop w :zadek: ;)
:P

Smyku, Smyczenku to nie zadna kopanka, tylko moje roztrzepanie, zamiast Ciebie, dwa razy wpisalam Cephalotusa (ciekawe dlaczego tak mi un w glowie siedzi)
Zaraz bede kogos molestowac, zeby omylke owa naprawil...

claviceps napisał/a:
...Żądam satysfakcji :!: :P

jaki bojowy!... ide, ide, tylko potem nie placz

[ Komentarz dodany przez: zmolestowanego ;) krotomka: 2008-08-10, 21:39 ]
stosowne korekty dokonane

claviceps 

Wysłany: 2008-08-10, 22:24   

czarnuszka napisał/a:
claviceps napisał/a:
Cytat:
...Żądam satysfakcji :!: :P

jaki bojowy!... ide, ide, tylko potem nie placz

Aj tam od razu dosłownie wszystko bierze ;)
Loszku uchyl i będziemy kwita :P :zgon2:

Cephalotus 
pasjonat

Wysłany: 2008-10-19, 17:47   

Ja mam taki komentarz ogólny. Rośliny to nie zwierzęta i z ich oznaczeniem nie trzeba się aż tak spieszyć, bo nam nie uciekną. Aczkolwiek ceni się umiejętność oznaczania na czasie. Czy można by ustalić maksymalny czas otwarcia zagadki? Żeby zagadki nie były otwarte bez rozwiązania np. pół roku? Albo je unieważniać, albo komisyjnie rozwiązywać. Nie wiem czy mój pomysł jest realny, ale taki sobie nad tym pomyślałem. Bo akurat uważam za przegięcie, że wystawia się zagadkę, a potem wyparowywuje. 2-3 miesiące, to myślę, że jest caaałe mnóstwo czasu, aby każdy zainteresowany znalazł czas na jej rozwiązanie.

Moją pasją jest natura. | Moje zdjęcia

PiotrH 

Wysłany: 2008-10-19, 18:03   

Cephalotus napisał/a:
Ja mam taki komentarz .................................

podpisuje sie pod tym pomyslem, jestem ZA

pulsatilla1214 

Wysłany: 2009-02-08, 22:04   

Zapytuję, dlaczego użytkownik Kejbii w rozwiązaniu "Szachetnego królewicza" (zachowana pisownia oryginalna ;) ) nie uwzględnił mojej skromnej osoby :twisted: Tytuł zagadki wskazuje, że podmiot liryczny gatunku szuka, uzyskał odpowiedź, gdzie go znajdzie :oki: :tup: Kilka dni przed zadaniem zagadki dostał nawet via P/W lokalizację :>

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2009-02-08, 22:17   

Bo odsyłałeś w Twojej odpowiedzi do jakiejś Twojej zagadki, zamiast podać nazwę rośliny choć w jednym języku :lol:

W sumie pochylam się nad Tobą, i szkoda mi, żeś się na punkty nie załapawszy - można sobie figlować, ba, nawet to wesołe jest - ale trza mieć zawsze na uwadze, ooosochozi (w zagadkach akurat - napisać jednoznaczne obstawienie :]

Pozdrawiam z sympatią :D
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2009-02-08, 22:25   

NO dobra, nie będę taki zły - niech się inni wypowiedzą, czy Ci punkt dać. Czarnushka, Rojst, nurek, Ptysiakk ? :D Niech się aeropag wypowie, czyś obstwił cokolwiekk :D

PS. Stary, ja tyle maili wymieniam, że ni cholery nie pamiętam, o czym z Tobą gaworzył w grudniu :oops: I nie, żebym osoby nie szanował, bo powarzam wielce :smile: Tylko tak mam - krótka pamięć, wiesz, sędziwy wiek (see my profile) ma swoje prawa...

pulsatilla1214 

Wysłany: 2009-02-08, 22:39   

Cytat:
powarzam wielce

z litości popraw na "poważam", zważywszy, że młodzież czyta ;)

Skoro złej woli nie było, to wybaczam, a nawet punktów się zrzeknę ;) Chodziło mi jedynie o wyjaśnienie nieobecności wśród laureatów :oki:

Podałem moją zagadkę, zamiast nazwy, gdyż byłem lekko wkurzony z następujących powodów:

-sam podałem już rozwiązanie w swojej, która tyczyła dokładnie tego samego gatunku

- niedawno odpisywałem właśnie Tobie odpowiadając na zadane przez Ciebie pytanie właśnie w tamtej zagadce

- od kilku dni na SB apelowałem, aby wreszcie ktoś zamknął moją zagadkę, ale coś doprosić się nie mogłem :cool:

Tym samym zadałeś zagadkę z tego samego gatunku, który wisiał w innej otwartej zagadce. Wiem, że nie ma takiego paragrafu, który w takich wypadkach automatycznie zwalniałby z podawania nazwy, ale także tytułem Twojej zagadki zostałem sprowkowany :mrgreen: Podając moją myślałem, że wreszcie ją zamkniesz jako flormod, mając podaną na tacy ;)

Odpowiedz do tematu