PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Komentarze do zagadek
Autor Wiadomość
Ptyś 

Wysłany: 2008-03-31, 23:19   

http://www.fotosik.pl/pok...0453e3a0c9.html no i moglem wstawić kwiat :?: no nie moglem a taka prosta zagadka byla już nawet mechaty bylo wymyslone a teraz d... blada.Najlepszy Kejbion :twisted: :> ze 2 godziny w nim sie tarzał robiąc zdjecia w zeszlem roku :idea: :twisted: a teraz niebożątko nie poznaje.Dziad jeden :idea: a mu te pędy skrócone pokazywałem i zwracałem na nie uwagę ale jemu gadać.... :>

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2008-04-01, 01:00   

Jeszce ja cię Kolego urządzę :evil:

:lol:
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

sabotek 

Wysłany: 2008-04-01, 01:25   

Ptyś napisał/a:
...Najlepszy Kejbion :twisted: :> ze 2 godziny w nim sie tarzał robiąc zdjecia w zeszlem roku :idea: :twisted: a teraz niebożątko nie poznaje.Dziad jeden :idea: a mu te pędy skrócone pokazywałem i zwracałem na nie uwagę ale jemu gadać.... :>

Ptys
Jak sie Kejbii w tych kwiatkach wytarzal, to wiadomo ze nie pozna, bo i co...brzuchem wyzamiatana ziemia na proch

Ptyś 

Wysłany: 2008-04-01, 01:41   

:twisted: :twisted: Krzychu ja też już nie mogę sie doczekać kiedy przyjedziesz :>

nurek 
Tomasz Kosut

Wysłany: 2008-04-03, 22:24   

W zagadce z buczyn buczy ośmieliłem się dopisać bo mnie jarek ominął :tup:

nurek 
Tomasz Kosut

Wysłany: 2008-04-08, 20:39   

Sasaneeeeek, ręka świerzbi? :P Podpowiedź po 2 dniach? :>
Mnie tam z drzewami nie po drodze, ale podumać może i inni by chcieli.

sabotek 

Wysłany: 2008-04-08, 21:05   

nurek napisał/a:
...ale podumać może i inni by chcieli.

Zeby tylko podumac... do parku dzis polecialam kore iglakow ogladac... jutro znowu i korone od spodu...

sabotek 

Wysłany: 2008-04-11, 00:55   

Kejbii napisał/a:
No jestci to zabawne, ten omentarzyk Cziornej, doprawdy

Jezeli moja podpowiedz byla malo przydatna, to przynajmniej Cie rozbawila...
Cytat:
....jeśli oczekujesz, że każdy ma wykształcenie klasyczne i jest w stanie dokonać rozbioru tyułu zagadki w sposób podany przez Ciebie wyżej, to .. to jezdes doprawdy zakrencona ostro...

Nie, nie oczekiwalam tego... wystawilam cala rosline, wszystko bylo widoczne, rodzaj z tylko jednym gatunkiem, zdjecie ostre i duze... podpowiedz nie byla potrzebna. :-P
Tylko zamiast dac tytul typu "lasek", "krowka" czy "makówka" ;) wybralam cos, co moglo byc pomocne, a przy rozwiazaniu edukacyjne...
Cytat:
...a kto w Rothmalerku czyta te niemieckie nazwy....

Mysle, ze Plywaczek, Pulsatek... moze Irek, moze Rojst...moze wszyscy oprocz Kejbiego?

Cytat:
...wszak on do\ lukania rysuneczków służy, a żeglujemy w nim po łacince...

...ale moja podpowiedz odnosila sie wlasnie do nazwy botanicznej (nie lacina, a greka), to z niemiecką tak tylko mimochodem napomknelam...

Ptyś 

Wysłany: 2008-04-11, 14:22   

mi ta podpowiedz tyle co i Kejbionowi pomogła :idea: :twisted: Ale po prostu wiedzialem co to za zielsko z marszu i bez szukania :idea: u mnie toto po rowach rośnie :idea: :twisted:

nurek 
Tomasz Kosut

Wysłany: 2008-04-12, 22:15   

nurek napisał/a:
Tak gwoli wyjaśnienia za wszelkie egzoty, odmiany i inne dziwolągi punktów nie przyznajemy, zagadka jedynie w celu rozrywkowym (jak w X-Filesach)... ale myślę, że BiDżejkowym zagadkom można to podarować tym razem ;)

Chyba się za miętki robię na stare lata :P Już mnie tu molestują, że tak być nie powinno, linczować mnie chcą nawet ;) :bicz:
Proszę się tu ładnie wypowiedzieć ludkowie co robimy z punktacją u BeaJolki. Egzoty na tory czy jak?

BJK 

Wysłany: 2008-04-12, 22:21   

i oto proszę :/ to są Wasze nie pisane regulaminy :/ tylko niepisane umowy zaklęte w ukrytych odpowiedziach ;)
jakem autorka tych zagadek nieświadoma zwyczajów wśród Florystów, proponuję anulować punktację egzotów i tyle :]

kasztanowca też :>
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2008-04-12, 22:34   

Nie dawać punktów za obce (ogrodowe, obce całkiem i jakie tam jeszcze, kokosy, ananasy, etc.).
Dawać punkty za efemerofity.
Za kasztanowca oczywiście punkt dać (Lucek pisze o nim m.inn.: "Megafanerofit" - mój Boże, czy Ci botanicy są aż tak niedowartościowani, by sobie takie sekretne kody tworzyć ? :evil: & :lol: )
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

sabotek 

Wysłany: 2008-04-12, 22:41   

nurek napisał/a:
...Proszę się tu ładnie wypowiedzieć ludkowie co robimy z punktacją u BeaJolki. Egzoty na tory czy jak?

To sie wypowiem... do tej pory egzoty byly bez punktow i nich tak zostanie.
I poszedl z tym biczykiem... Tobie sie on nalezy

BeaJolKa napisał/a:
... kasztanowca też ..

BeaJolka kasztanowiec jest antropofitem, a te sie zwyczajowo punktuje.

BJK 

Wysłany: 2008-04-12, 22:44   

a co z lakiem :>

link
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

sabotek 

Wysłany: 2008-04-12, 22:47   

BeaJolKa napisał/a:
a co z lakiem :> ...

Egzot

Odpowiedz do tematu