PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Florizagadki - pytania i objaśnienia
Autor Wiadomość
pulsatilla1214 

Wysłany: 2008-03-27, 16:27   

...jak jest 250 lat (kasztaniaki dłużej ;) ), to znaczy, ze zadomowiła się, czyli niepolak zadomowiony ;) to nie awi, gdy po jednym "pojawie" uznają za cuś krajowego i dodają do wydumanych list awifauny krajowej, aby zwiększyć sobie liczbę gatuneczków :>

wtedy podajemy, że takson uprawiany, archeofit, antropofit i takie tam, albo po prostu, ze niepolaczek :oki:

[ Komentarz dodany przez: krotom: 2008-03-27, 16:37 ]
no chłopaki.... lutujcie mu ostrzeżenia bo bluźni :P

BJK 

Wysłany: 2008-03-27, 16:39   

pulsatilla1214, nu faktycznie inaczej z roślinami jezd :roll: ,
IrekM podrzucił mi już linka, gdzie mogę sprawdzać status :poklon:
wybaczta :oops: poprawię się
tylko nie :bicz:
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

pulsatilla1214 

Wysłany: 2008-03-27, 17:27   

Cytat:
no chłopaki.... lutujcie mu ostrzeżenia bo bluźni

oj, we flori nie ma klubu 100, 200 czy 2500 :cool: :oki:

sabotek 

Wysłany: 2008-03-27, 19:18   

krotom napisał/a:
ale w sensie że jak... "krajowe" to polskie a to "podły egzot" to palatynackie tak :?: czy jak :> :P

Moze byc i tak, ale jest zasada (pisana, albo i nie?), ze podaje sie w temacie zagadki, czy zielsko krajowe
Cytat:
...no chłopaki.... lutujcie mu ostrzeżenia bo bluźni :P

Sasanek dobrze rzecze i administracja forum powinna mu za to przyznac bonus, np. czekolade

I jeszcze jedno, jak mamy zgadywac tylko do rodzaju, to tez takie informacje umieszczamy w temacie, zeby sie nie spalac na nieoznaczalnych gatunkach

BJK 

Wysłany: 2008-03-27, 20:13   

jednym słowem, przydałby się regulamin, w którym jasno wszystko powinno być wyłuszczone :tup: bo skąd nowy ( w tej chwili ja), ma wiedzieć jakie w trakcie odgadywania flori, wprowadziliście niepisane zasady :roll: . Owszem, są potrzebne, teraz to i ja to widzę ;) , ale dopiero Wasze uwagi uzmysłowiły mi, że takie informacje należy pisać w treści zagadki.
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

nurek 
Tomasz Kosut

Wysłany: 2008-03-27, 20:32   

Wraca temat regulaminu we florze... Jedni chcą, drudzy nie....
Zgodę od Anema dostałem na przekabacenie ptasich zasad na roślinkowe, więc teoretycznie nie ma przeciwwskazań do tego by nas wziąć w karby i opatrzyć spisanymi zasadami... ale... :]

Tak na marginesie kolejną niespisaną zasadą jest by max. 3 zagadki mieć otwarte hihi :P

BJK 

Wysłany: 2008-03-27, 21:08   

no to ładnie

[ Komentarz dodany przez: nurek: 2008-03-27, 21:14 ]
No już nieraz to było naruszane więc nie ma o co kruszyć kopii. Poza tym jeśli dany user bywa na forum i wiadomo, że zagadki zamknie to nie widzę problemu :oki:
Tylko informuję :idea:

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2008-03-27, 23:08   

BeaJolKa napisał/a:
czarnuszka, tzn. jak mam pisać ?

chodzi o zaznaczenie czy jest przywleczony na nasze prapiastowskie ziemie z innej ziemi np. ognistej ?
a co z rośliną, która jest w Polszcze już np. 250 lat?

Kupić se Lucka i wg niego podawać status sasasasasa :lol:

pulsatilla1214 napisał/a:
to nie awi, gdy po jednym "pojawie" uznają za cuś krajowego i dodają do wydumanych list awifauny krajowej, aby zwiększyć sobie liczbę gatuneczków

Celnieś to ujął i w "bull`s-eye" żeś trafił Waść, azali ostro jak brzywą-ś pojechał po ptasim swiatq, uuulala :res:

BeaJolKa napisał/a:
jednym słowem, przydałby się regulamin, w którym jasno wszystko powinno być wyłuszczone bo skąd nowy ( w tej chwili ja), ma wiedzieć jakie w trakcie odgadywania flori, wprowadziliście niepisane zasady

Nieeeeeeeee, pliiiiizzzz !!! Regulaminy są dla rozbisurmanionego plebsu, BiDżejKa ! Dla arystokracji wszakoż - NIEPISANE ZASADY i SAVOIR VIVRE są najważniesze ! Noblesse oblige ! A "skąd ma nowy wiedzieć" - otóż w arystokracji jest tak: albo się nią jest albo nie.. :D No tak to już jest ... na pocieszenie - znajomość niepisanych zasad flori niepostrzeżenie przechodzi na "nowego" w miarę istnienia we flrizagakach .. i staje się on wtedy jednym z "nas" :mrgreen: I już wtedy wie, jak wiązać krawat on :lol:

:wink:

ps. "Piękno" działu florizagadek wg mnie polega m. inn. na tym, że my sobie tu rqadximy bez regulaminu, a kłótni i dzielenia włosa na czworo u nas niet .. :lol: Bądźmy z tego dumni, to jezd nasze, wuasne i żaden papudrak nam tego nie odbierze !
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics
Ostatnio zmieniony przez Kejbii 2008-03-28, 00:21, w całości zmieniany 3 razy  

pulsatilla1214 

Wysłany: 2008-03-27, 23:12   

dla niewtajemniczonych

Lucek = detektyw Rutkowski na tropie nieznanej roślinki :>

BJK 

Wysłany: 2008-03-27, 23:29   

Kejbii napisał/a:
NIEPISANE ZASADY i SAVOIR VIVRE są najważniesze !

ok :] z tym absolutnie nie polemizuję , ale mimo wszystko robi się zamięszanie, bo ktoś nowy (tak jak ja), skąd ma znać te zasady ustalone przez Was w trakcie mozolnych nicowań florizagadek z czasu przeszłego :?:
Przecież każden jeden, który pójdzie w me ślady :D natknie się też na Wasze prośby i uwagi i będzie głupio się czuł, że niezdarą jezd i bałagan robi... Nie można napisać kilku najważniejszych punktów :?: i mieć z głowy blurry nieopisane?

sabotek 

Wysłany: 2008-03-27, 23:29   

Kejbii napisał/a:

BeaJolKa napisał/a:
jednym słowem, przydałby się regulamin

Nieeeeeeeee, pliiiiizzzz !!! Regulaminy są dla rozbisurmionego plebsu, czarna

Kejbii Ty tez na trawach byl? :> cytujesz BeaJolke i mnie tam gdzies wkrecasz!
Ja wcale nie chce regulaminu!

Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2008-03-28, 00:19   

Tak tam wskoczyłaś pierwotne,omyłkowo, Blackie - ale mi się teraz w poście, po jego edycji z jakie pół godziny temu cn., wyświetla jak miało być prawidłowo, że to komentarzyk BJ .. :? To jak to jezd ? :shock:
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

sabotek 

Wysłany: 2008-03-28, 00:26   

Kejbii napisał/a:
Tak tam wskoczyłaś pierwotne,omyłkowo, Blackie - ale mi się teraz w poście, po jego edycji z jakie pół godziny temu cn., wyświetla jak miało być prawidłowo, że to komentarzyk BJ .. :? To jak to jezd ? :shock:

Chyba za dlugo w loszku dzis siedze, bo nie rozumiem tego...
bylo:
Cytat:
....plebsu, czarna...
poprawiles swoj post na
Cytat:
...plebsu, BiDżejKa...
i teraz jest ok. Co jeszcze nie pasuje? :>
Cytowales dobrze BeaJolke, tylko na mnie w Twojej odpowiedzi wskoczyles

nurek 
Tomasz Kosut

Wysłany: 2008-03-28, 00:31   

czarnuszka napisał/a:
na mnie w Twojej odpowiedzi wskoczyles

Dyć to normalne i całkowicie logiczne :haha:

BeaDżejKa (a co :P ), nowy florimaniak (no bo chyba tu zostaniesz i olejesz te wstrętne ptaszyska ;) ) się nauczy w praniu i zapamięta co może a za co po łapkach zbierze. Regulaminu nikt by nie czytał więc i tak by były błędy formalne (choć akurat co do regulaminu ja mam mieszane zdanie :| ).

sabotek 

Wysłany: 2008-03-28, 01:01   

nurek napisał/a:
...Dyć to normalne i całkowicie logiczne :haha:

ale smieszne... zaraz nie bedzie Ci tak wesolo

nurek napisał/a:
...Regulaminu nikt by nie czytał...

A nawet jak przeczyta, to i tak sie nie zastosuje (przynajmniej ja ), a jakby do tego byl taki jak w ptykach, to szybko zapomni o kwiatkach i pojdzie tam gdzie normalnie...

Odpowiedz do tematu