PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zimowe dokarmianie ptaków
Autor Wiadomość
kecaj 

Wysłany: 2010-11-01, 10:27   

Witam. Na dokarmianie sójek jest dobra kukurydza

aziza 

otop

Wysłany: 2010-11-01, 11:32   

Z moich obserwacji wynika, że sójki zwiną z karmnika praktycznie wszystko, próbują też kraść cała słoninę, wybierają też jedzenie sypane przez gospodarzy kurom.
Ja swój karmnik wieszam na cieńszych gałęziach jabłoni przed domem, 3m nad ziemią. Koty ani myszy nie mają dostępu (mój karmnik to 5l butla po wodzie mineralnej).
A do słoniny poza sikorami przylatują dzięcioły: średni i zielonosiwy.

Naj 

Wysłany: 2010-11-29, 21:49   Dokarmianie ptaków

Mieszkam na osiedlu w Warszawie, na którym jest sporo miejsc nadających się do dokarmiania ptaków. Ale mieszkańcom trzeba by "podetknąć" karmę, karmniki a chociażby pomysł...
- Czy ktoś wydaje np. plakaty zachęcające do dokarmiania?
- Na osiedlu jest sklepik, który mógłby (nawet chce) rozprowadzać np. karmę dla sikorek (chociażby). Ale trzeba by właścicielowi wskazać np. hurtowego dostawcę... Czy ktoś zna?
D50;N105/2,8;N70-300/4,5-5,6G VR; N50/1,4D;N35-80/4-5,6d;Tamron18-250/3,5-6,3 MICRO;Tamron 17-50/2,8 VX;kity;SB800;DELTA pierścieniowa;kupka analogów...

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2010-11-30, 09:32   

Naj, administracja bloków zazwyczaj niechętnie patrzy na dokarmianie ptaków (powodem jest brudzenie), sprawdź najpierw jakie jest ich stanowisko
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Rewcia 

Wysłany: 2010-12-10, 18:09   Co jedzą ...

Co jedzą trznadle potrzebuje informacji na temat jak je dokarmiać zimą :razz:

BJK 

Wysłany: 2010-12-10, 18:28   

Rewcia, kos, śpiewak, kwiczoł, szpak, rudzik, strzyżyk, trznadel, dzierlatka:

owoce i nasiona roślin dziko żyjących: mniej wartościowe zboża, nasiona owsa, prosa, lnu i konopi, suche lub namoczone płatki ryżowe i owsiane, pokrojone jabłka i gruszki, jarzębina, ogryzki, jerzyny gotowane bez soli, także małe kawałki mięsa
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

Rewcia 

Wysłany: 2010-12-11, 09:55   Jak zwabić ?!

Proszę o pomoc więc jest w moim sadzie para trznadli a nawet i trochę więcej no i czasem jeden bądź 2 wpadną do mojego karmnika tylko, że wezmą ziarnko i już uciekają i nie widać ich przez 2 ,3 dni i chcę ich zwabić aby nie musiały głodować dbam o to żeby w karmniku nigdy nie brakowało pokarmu i nie wiem co zrobić ?? proszę o pomoc ! :)

Rewcia 

Wysłany: 2010-12-11, 10:34   Dokarmnie pomoc ;D

Mam pytanie czy można podawać ptakom płatki kukurydziane pokruszone np. dodając je do kul tłuszczowych ?:)

Ad 

Wysłany: 2010-12-11, 12:35   

Rewcia napisał/a:
Proszę o pomoc więc jest w moim sadzie para trznadli a nawet i trochę więcej no i czasem jeden bądź 2 wpadną do mojego karmnika tylko, że wezmą ziarnko i już uciekają i nie widać ich przez 2 ,3 dni i chcę ich zwabić aby nie musiały głodować dbam o to żeby w karmniku nigdy nie brakowało pokarmu i nie wiem co zrobić ?? proszę o pomoc ! :)

Skoro przylatują co jakiś czas, to pewnie znajdują też pożywienie gdzie indziej.

edit: claviceps
dodałem cytowanie aby było jasne do kogo ta odpowiedź

gryphus 
odśnieża łąki

kuling

Wysłany: 2010-12-11, 13:01   

Rewcia napisał/a:

lubią pszenicę, polecam wsypać trochę do karmnika

Rewcia 

Wysłany: 2010-12-11, 15:00   Poidła zimą

Czy zimą ptaki potrzebują wody i czy można wystawiać poidełka? :)
W ogóle korzystały by z takich poidełek :)

kisiel1992 

Wysłany: 2010-12-11, 15:47   

Rewcia napisał/a:
Czy zimą ptaki potrzebują wody i czy można wystawiać poidełka? :)
W ogóle korzystały by z takich poidełek :)

Musiałabyś co chwilkę "latać" i wymieniać wodę, bo by zamarzła. One wezmą odpowiednią ilość śniegu i się napoją :D

monia77 

Wysłany: 2010-12-11, 15:53   

Rewcia napisał/a:
Mam pytanie czy można podawać ptakom płatki kukurydziane pokruszone np. dodając je do kul tłuszczowych ?:)

Lepiej podawać płatki owsiane,otręby pszenne czy inne.Płatki kukurydziane mogą zawierać cukier a to im raczej nie potrzebne.Jest tyle dostepnych produktów naturalnych,że nie ma po co robic takich eksperymentow.

Rewcia 

Wysłany: 2010-12-14, 17:17   

kecaj napisał/a:
Witam. Na dokarmianie sójek jest dobra kukurydza

Do mojego karmnika przylatują 4 sójki i jedzą wszystko co tam jest np. ziarna pszenicy , chleb , mieszanka różnych nasion oleistych . Ale najbardziej jedzą ziarno :)

Dopisano po 4 minutach

carr napisał/a:
Co sądzicie o dodawaniu teraz do sypanego ziarna ziemi? W celu odzwyczajania ptaków od gotowego, czystego ziarna.

Ja myślę że jednak lepiej dać im czyste ziarno bo z moich obserwacji nie które gatunki są bardzo zestresowane gdy jest gdzieś w pobliżu większy ptak od nich i bały by się grzebać i szukać czystego ziarnka ;)

Dopisano po 11 minutach

Mam pytanko w której porze dnia jest u Was najwięcej gatunków osobników przy karmniku ?
U mnie około godziny 7.20 - 8.00 zawsze jest najwięcej amatorów na jedzenie i co 2 dzień przychodzi wiewiórka ;)

edit: Arkadio
Proszę o używane funkcji edycji wiadomości. Jest to możliwe w ciągu 30 minut od jej napisania.

katarzynka 

Wysłany: 2010-12-17, 22:35   

Czy ktoś z Poznaniaków orientuje się, gdzie można tanio kupić niełuskany słonecznik?

Odpowiedz do tematu