PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zimowe dokarmianie ptaków
Autor Wiadomość
generosus 

Wysłany: 2010-12-18, 20:49   

Rewcia napisał/a:
Mam pytanko w której porze dnia jest u Was najwięcej gatunków osobników przy karmniku ?

z samego rana - 8-9 a potem koło 12 i słabszy szczyt wieczorny - 15

jutlandia 

Wysłany: 2011-01-10, 14:31   

po ilu dniach odwilży usunąć słoninę i ziarna w smalcu? (co by popsutym nie częstować)

carr 

Wysłany: 2011-01-10, 18:17   

Jakieś 3-4 dni, max tydzień (przy przymrozkach). Możesz też powąchać - jak coś wyczujesz to zdejmuj.

wojtek1980 

Wysłany: 2013-11-07, 14:07   

Mam pytanie, być może trochę dziwne. Otóź, czy małe ptaki są w stanie przede wszystkim znaleźć, ale i dolecieć do karmnika, który będzie znajdował się na parapecie na ósmym piętrze w bloku? W tamtym roku miałem wystawioną słoninkę dla sikorek, ale żadna się nie pojawiła. W zimie na moim osiedlu jest sporo różnych ptaków, więc karmić kogo jest. Byle by tylko chciały wylecieć tak wysoko :-)

ornitopter 

Wysłany: 2013-11-07, 14:46   

wojtek1980 napisał/a:
czy małe ptaki są w stanie przede wszystkim znaleźć, ale i dolecieć do karmnika, który będzie znajdował się na parapecie na ósmym piętrze w bloku?

Na pewno są w stanie znaleźć i korzystać, ale obawiają się krogulca, przed którym na tej wysokości trudno im uciec. Ale widziałem działające karmniki na tej wysokości.

Czesław Lichota 

Wysłany: 2013-11-07, 18:37   

wojtek 1980 aby zachęcić ptaki do odwiedzenia twojego karmnika spróbuj zamocować ( jeśli jest to możliwe ) kawałek sztucznej gałązki świerka lub sosny to będzie dla nich sygnał,że coś się tam znajduje

WODNIK1979 

Wysłany: 2013-11-08, 23:01   

Ja mam karmnik na ogródkach działkowych na obrzeżach miasta. W tamtym roku też tam dokarmiałem i miałem bardzo dużo ptaków. Kilogram słonecznika znikał w 3-4 godziny.

Brygida7 

Wysłany: 2017-10-10, 07:45   

Witam, Widzę, że wątek dawno nie był aktywowany, dlatego mam wątpliwości, a zarazem nadzieję, że otrzymam informację na nurtujące mnie pytanie. Zastanawiam się jaki pokarm najlepiej zaserwować ptakom zimą ? Do tej pory standardowo dawałam słoninę, słonecznik, proso, rzepak itd. bo to akurat znajdowało się w karmie ptasia biesiada którą kupuję, ale czy mogę dawać jeszcze coś innego. Np. owoce suszone, albo coś w ten deseń ?

Justyna K 

Wysłany: 2017-10-10, 15:42   

Brygida7, potencjalne menu jest dość obszerne, i chyba nawet lepiej komponować je samemu niż poprzestawać na gotowych mieszankach. Owoce jak najbardziej, tutaj możesz poczytać jakie, i poszukać też innych inspiracji: http://mto-kr.pl/index.ph...okarmianie.html

malbork7 

Wysłany: 2017-10-13, 15:15   

Brygida7 napisał/a:
ale czy mogę dawać jeszcze coś innego. Np. owoce suszone, albo coś w ten deseń ?

jabłka ;) - zimujące kosy np. a słonecznik wysypany mroźnym rankiem da najlepszą energię do dalszego żerowania drobnym ptakom.

Bastian 

Wysłany: 2017-10-24, 18:08   

Macie jakieś doświadczenia w podawaniu samego smalcu bez żadnych ziaren? Jeżeli tak to podajecie wołowy który jest twardszy czy wieprzowy? ( oczywiście nie solony ) I czy to prawda że smalec nie jełczeje... Proszę o Wasze opinie.

Animalistka 

Wysłany: 2017-12-10, 11:16   

A ja z takim pytaniem:
z domku jednorodzinnego wyprowadziłam się do bloku, do mieszkania z balkonem. Z karmnikiem na ogrodzie nie ma problemu - jak ptaki pobrudzą poza karmnikiem, to głównie trawę i tego nie widać. W bloku jednak mam piętro niżej kłopotliwych sąsiadów, nie chciałabym dodatkowo wchodzić z nimi w konflikt z powodu ptaków. W ciągu roku balkonów w tym bloku nie odwiedzają nawet gołębie, nie ma żadnych śladów odchodów, nic. Zakładając, że przygotowałabym karmnik na tyle mały, by dostały się do niego tylko małe gatunki - bardzo brudzą wokół swojej stołówki? Przyznam, że, póki mieszkałam w domu z ogrodem, nie zwróciłam na to za bardzo uwagi, a teraz trochę się obawiam, że sąsiedzi będą się awanturować. :)

Czesław Lichota 

Wysłany: 2017-12-10, 13:27   

Animalistka mieszkam w bloku na parterze mam kawałek własnego ogrodu 6 x 11 i nie mam problemu,ale widzę że sąsiedzi na wyższych piętrach mają karmniki i dokarmiają ptaki pewnie ich "zaraziłem" :) Proponuję rozłożyć kawałek cienkiej folii budowlanej na balkonie,aby ograniczyć spadanie śmieci na dół do sąsiada.

Animalistka 

Wysłany: 2017-12-10, 14:37   

Dzięki. Nic raczej by nie spadało, bo poręcz mam murowaną, całość jest dość szczelna. Że tak dosadnie powiem, chodziło mi o to, czy dokarmiane przeze mnie ptaki nie osrają balkonów. :D

Odpowiedz do tematu