PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagadkowa mewa.
Autor Wiadomość
Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-03-02, 16:15   

Cytat:
Wydaje mi się, że cienkodzioba

faktycznie troche ja przypomina, jednak Larus genei ma nieco cienszy, dluzszy i jasniejszy dziob i przede wszystkim czolo lagodnie schodzace do lini dzioba, "zagadkowa mewa" ma czolo dosc strome...
ubarwienie lotek Irz u mewy cienkodziobej jest bardzo podobne do smieszki , na zalaczonym zdjeciu widzimy jednak wyrazne perelki na czarnych lotkach co u L. genei nie wystepuje.
Jak na cienkodzioba to teczowka jest tez duzo za ciemna.
Ale zgadzam sie gatunki, bardzo podobne - dlugie nogi, dlugi czerwony dziob...

znacznie ulatwilo by zadanie gdyby zagadkowy ptak byl w szacie godowej - wtedy glowa jest lekko popielato przyproszona i na zdjeciach tej jakosci bylaby nie do pomylenia :mrgreen:

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-03-02, 16:28   

Rzeczywiscie ptaszysko podobne do Larus genei - mewy cienkodziobej ale tak:
dziob u tego zagadkowego gatunku jest krotszy i nieco masywniejszy niz widac to u genei, czolo cirrocephalus jest bardziej strome w stos. do dzioba. Glowa genei jest bardzo wydluzona i plaska. U ptakow ad mewy cienkodzibej teczowka jest jasniejsza niz ta na zdjeciu . Mewa cienkodzioba ma ubarwienie lotek Irz bardzo podobne do smieszki - tzn u ptaka siedzacego sa z wierzchu jednolicie czarne - tu natomiast widzimy wyrazne perelki jak u mewy srebrzytej np.

MARCOLANIUS 

Wysłany: 2004-03-02, 17:06   

BRAWOOO ZAGADKA ROZWIˇZANA.
Czy mógłby przybliżyć kiedy ten w?tek był poruszany. Jestem niejako w to zamieszany ,chciałbym poznać szczegóły.

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-03-02, 17:22   

Skoro juz "poczulam wladze" to Szymon, posty sa tak podobne, ze czytanie jednego pod drugim wprowadza totalny metlik w glowie :P
Istnieje "edytuj" i powinnismy z niego korzystac...
To tyle gwoli moderatorstwa :P

Od kiedy zostales mewiarzem? ;)

[i] Winer [i]

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-03-02, 17:51   

faktycznie czujesz wladze!!!! 8)

To bylo tak: wyslalem piwerwszego posta... gdy po wyslaniu wskoczyl mi temat ...posta nie bylo . Wiec wyslalem jeszcze raz bo myslalem ze nie doszedl!
Drugiego posta tez nie widzialem... wiec zrezygnowalem
Teraz rzeczywiscie widze ze jednak zostaly wyslane...
Przepraszam, zwlaszcza moderatora :wink:

PS Jezeli Twoja wladza siega az tak daleko to mozesz jednego usunac :mrgreen:

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-03-02, 17:58   

Przytyk puszczam mimo uszu ;)

Moge ;) Tylko wyedytuj i skoreluj informacje. Usunelabym od razu, ale zauwaz ze czesc wiadomosci w drugim poscie jest nowa, a szkoda by bylo kasowac jesli ktos ma cos madrego do powiedzenia...

I ponawiam pytanie - od kiedy zostales mewiarzem? Zeby zgadnac mewe nie wystepujaca w Polszcze... No no...

EDIT: a apropo niepojawiania sie postow. Ja mam "blank screen" po kliknieciu "wyslij" srednio 7/10 wyslanych postow. Po prostu to ignoruje i wracam do http://forum.przyroda.org/ - post pojawia sie jesli nie od razu to po jakims czasie.
Oczywiscie nie jest dobrze, ze tak sie dzieje, ale jak widzisz posty jednak sie pojawiaja. Cierpliwosci ;)

[i] Winer [i]

Anem 

Wysłany: 2004-03-02, 18:35   

kessy napisał/a:

Oczywiscie nie jest dobrze, ze tak sie dzieje, ale jak widzisz posty jednak sie pojawiaja. Cierpliwosci ;)

Posty się owszem pojawiaj?, natomiast ani nie s? liczone, ani wywietlane na forum głównym jako ostatnio dodane w temacie.

P.S. Żeby znowu nie wyszło, że mi na iloci postów zależy. Piszę to, bo jest to dowód na dalsze niewłaciwe działanie forum.

P.S. #2 Przepraszam za dygresję od tematu mewy. Teraz wracaj?c. Chciałem napisać, że to cienkodzioba, ale skoro Szymon napisał, że to co innego, to ja się już nie odzywam :)

MARCOLANIUS 

Wysłany: 2004-03-02, 20:33   

Cytat:
jakis czas temu ten temat byl poruszany na liscie dyskusyjnej tak poza tym

Szymonie mógłby napisać, kto i kiedy poruszał ten temat.

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-03-03, 16:01   

Cytat:
Szymonie mógłby napisać, kto i kiedy poruszał ten temat.

napisalem ci na gg... nie dostales? to bylo na liscie dyskusyjnej, jakis dwa, trzy tygodnie temu...
archiwum listy jest bodajze dostepne na stronie www.amu.edu.pl

MARCOLANIUS 

Wysłany: 2004-03-04, 19:45   

http://main.amu.edu.pl/mailman/listinfo/ptaki
Pod tym adresem w archiwum z lutego, dokopałem się do linków gdzie był poruszany ten temat. Dzięki, moja ciekawoć została zaspokojona.
Faktem jest że, w Londynie można zobaczyć ptaka z dowolnego miejsca na ziemi. W Regents Parku maj? kolekcje ok.100 gat. ptaków wodnych.
Choć wydaje mi się , ze jeli ptak ten był zbiegiem z hodowli to powinien mieć obr?czke.

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-03-04, 21:37   

Cytat:
Choć wydaje mi się , ze jeli ptak ten był zbiegiem z hodowli to powinien mieć obr?czke

Nie zawsze ptakom hodowlanym (zoo, parki, prywatne hodowle) zaklada sie obraczki niestety. Gdyby robili tak zawsze zaoszczedzilo by to wielu klopotow - kazdy mialby wtedy pewnosc ze np. flaming ktorego widzi pochodzi z Camargue, a nie z Chorzowa, lub Warszawy :lol:
Podobno jesli sie juz obraczkuje hodowane ptaki to zaklada sie obraczke na prawej nodze, ale i to nie jest rugula...

Odpowiedz do tematu