PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Słuchajcie co to mogło być????
Autor Wiadomość
anna 

Wysłany: 2004-01-30, 15:25   Słuchajcie co to mogło być????

Wielkoć: szpak - drozd, może nieco mniejszy
Barwy: stalowoszare skrzydła i główka, przód i brzuszek zbliżone rysunkiem do drozda, wchodz?ce w br?z
Widziany: na krzaku w parku z takimi jagodami przypominaj?cymi owoce głogu (czerwone) zajadał je i zupełnie się nie bał - pozwolił się podejć na 1,5 m
i drugie:
drapieznik w tym samym parku. Wielkosci gołębia ale smukły. Kolor włanie golębiowaty czyli rowniez stalowoszary. Na tyle niedyży, ze upolowanego kwiczola, nie mógl unieć i polecieć, w zwiazku z czym obst?pily go wrony i go nękaly.
To niestety nie moje obserwacje, więc nie znam więcej szczególow ale moze co podpowiecie. Moje typy to droĽdzik i krogulec?
Ania

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-01-30, 15:29   

to pierwsze to nie wiem ale to drugie to daję sobie rękę uci?ć, że to krogulec :wink:

MoLoS.pl - ekspertyzy

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-01-30, 15:30   

Cytat:
Moje typy to [...] krogulec

dlaczego wykluczyła(-licie) samca jastrzębia gołębiarza :?:
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

anna 

Wysłany: 2004-01-30, 15:40   

rodowisko - atak w zarolach, na maego ptaka w miescie - pasowalo mi do krogulca. Szczególnie, ze nawet w ostatnio podawanym na fiormum artykule bylo o tym, że zim? one często poluj? w miastach. Poza tym choć wiem, że w Nowym Jorku jastrzębie poluja w miecie - to nie slyszalam o czyms takim w Warszawie. Znaczy podsumowuj?c - postawiłam na najbardziej prawdopodobny gatunek....Poza tym mialam tego lata szcęcie widzieć samca jastrzębia z bardzo bliska (praktycznie usiadł mi nad glowa) i nie wygl?dałmi na ptaka ktory miałby problemz dĽwignieciem kwiczoła

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-01-30, 15:41   

Cytat:
drapieznik w tym samym parku

może dlatego? a poza tym co by nie mówić o jastrzębiu to jednak z uniesieniem kwiczoła chyba nie powinien mieć większych problemów? :wink:

MoLoS.pl - ekspertyzy

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-01-30, 22:25   

Cytat:
Barwy: stalowoszare skrzydła i główka, przód i brzuszek zbliżone rysunkiem do drozda, wchodz?ce w br?z

Prawde mowiac mi to pasuje bardziej na kwiczola niz na drozdzika, zwlaszcza ta stalowoszara barwa... spytaj tego obserwatora o takie szczegoly jak wyrazna biala brew i rdzawy bok brzucha - to typowe cechy drozdzika...bo wielkosc sie zgadza nawet.

A z tym drapolem to mam dwa typy: albo dorosly samiec krogulca, albo samiec drzemlika... :| :mrgreen:

Winer 
moderator

Wysłany: 2004-01-30, 22:34   

Cytat:

Cytat:
Prawde mowiac mi to pasuje bardziej na kwiczola niz na drozdzika...

A mi się wydaje, że kwiczoł jest większy od szpaka, poza tym wskazanie jest na "nieco mniejszy", także osobicie wykluczyłbym kwiczoła.

Co do drugiej sprawy głos swoj oddaję na krogulca - raczej samca. :mrgreen:

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-01-30, 22:42   

Cytat:
A mi się wydaje, że kwiczoł jest większy od szpaka, poza tym wskazanie jest na "nieco mniejszy", także osobicie wykluczyłbym kwiczoła.

Moze rzeczywiscie malo czytelnie przedstawilem swoj sad na ten temat, wiec po chlopskiemu i wojskowemu:

1. rozmiar = drozdzik
2. barwa = kwiczol

Drapol = krogulec dorosly samiec. samiec dlatego ze jest mniejszy i moze rzeczywiscie mialby problem z tlustym kwiczolem, a o wieku swiadczy z kolei stalowoszary kolor.... 8)

Winer 
moderator

Wysłany: 2004-01-30, 22:52   

Cytat:
Drapol = krogulec dorosly samiec. samiec dlatego ze jest mniejszy i moze rzeczywiscie mialby problem z tlustym kwiczolem, a o wieku swiadczy z kolei stalowoszary kolor....
- pod tym podpisuje się chyba zdecydowana większoć z nas. Mylę, że temat drapolka można już zamkn?ć. Teraz przydałyby się jakie szczegóły odnonie drugiego a właciwie pierwszego ptaszka.

anna 

Wysłany: 2004-02-03, 18:13   

Ojejej wzbudizlam okropnie gorac? dyskuusje:)
A więc byl wyraĽnie mniejszy od kwiaczoła - kwiczołów mamy dużo więc materiał porównanwczy jest
NIe miał na pewno rudych elementów w skrzydlach, co do brwi -trudno powiedzieć
Z opisów i zdjecia najbardziej pasuje na mlodego drozda obroznego (bez obrozy;) ale one s? chyba rzadkie...No cóż dodam tylko, ze mozecie sobie wyobrazić wkurzenie obserwatora, który sprz?taj?c swój plecaczek pod koniec tygodnia, stwierdził, że podczas obu tych wydarzeń byla tam lornetka:)))

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-02-03, 21:10   

Cytat:
Z opisów i zdjecia

wrzuć zdjęcie to może da się oznaczyć...

MoLoS.pl - ekspertyzy

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-02-03, 22:21   

Cytat:
mniejszy od kwiczoła

to juz obroznego wyklucza.... poza tym podane przez Ciebie wczesniej kolory niektorych czesci ciala tez na obroznego nie pasuja.... w kazdej szacie czy podgatunku jest to gatunek bardzo ciemny...

Cytat:
wrzuć zdjęcie to może da się oznaczyć...

...koniecznie! :wink:

anna 

Wysłany: 2004-02-04, 18:51   

Sorry zamieszałam:((
Mialam na mysli zdjecie w ksi?żce/przewodniku, a nie zdjecie ptaka...Chyba nie dojdziemy co to bylo, trudno.
Dzięki niemniej za pomoc:)))
ANia

Anem 

Wysłany: 2004-02-10, 17:28   

Szymon Beuch napisał/a:

A z tym drapolem to mam dwa typy: albo dorosly samiec krogulca, albo samiec drzemlika... :| :mrgreen:

Drzemlik w parku to raczej mało prawdopodobne, więc ja bym ten gatunek wykluczył. Drzemliki poluj? raczej na otwartych przestrzeniach z nisk? rolinnoci?.

Co do krogulca to bardziej prawdopodobne.

Srokacz

Wysłany: 2004-02-10, 22:02   

A ja dziś będąc na skraju lasu w laskach olszynowo,wierzbowo,brzozowych, słyszałem coś jakby indyk, głos dobiegał raczej z ziemi, czy to mógłbyć jarząbek???, bo ja głównie o tym pomyślałem.

Co mi się psuje, jakie kawadraciki się robi?

Odpowiedz do tematu