PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: krotom
2014-03-16, 10:01
Ptaki do identyfikacji [2014]
Autor Wiadomość
świergolot 

otop

Wysłany: 2014-01-08, 22:31   

wojtekm, - jakbyś miał lepsze foto, to spokojnie by się powiedziało (po komplecie cech a nie tylko po kolorze dzioba i kontraście szyi i głowy) że to krzyżodzioba, dla mnie bez szans na 100% ID , ale może ktoś z gęsiarzy sie odważy :-) )))
Wal jutro i foć. ;)

[ Komentarz dodany przez: krotom: 2014-01-09, 07:09 ]
krzyżodzioba :?: ;)

http://zielonydoboolu.blogspot.com/ - fotorelacje z terenu :-)

JankeS 

Wysłany: 2014-01-09, 01:07   

Witam wszystkich serdecznie, jako że jest to mój 1 post i właśnie chęć odp. w tym wątku zmotywowała mnie do rejestracji ;)

W odniesieniu do 2 powyższych postów nieco lepsze zdjęcie tej samej gęsi ale z ub. roku (również Staw Maroko - przebywa tam rokrocznie w towarzystwie krzyżówek):

Jestem również ciekaw co to za mała biała kaczka? Miała obrączkę ale niestety nie byłem w stanie odczytać nr :/

Z góry dziękuję za pomoc w identyfikacji :)

świergolot 

otop

Wysłany: 2014-01-09, 07:23   

JankeS, - ta gwiada stawu Maroko to gęś zbożowa, moze być że to ten sam ptak co na fociach wojtkam.
mała biała kaczka to............mała biała kaczka, czyli "drupp hodowlany" ;) widać nawet obrączke taką jak mają ptaki co są trzymane w hodowlach, Jizz kachny przypomina mi nieco jakieś karolinko/mandarynki, ale za prawde co to jest dokładnie (jak Cie to bardzo interesi) to na stronkach jakichś hodowców drobiu to nie wiem.

świergolot 

otop

Wysłany: 2014-01-09, 07:24   

świergolot, jesssu, miało być krótkodziobej, co mi po głowie chodzi to inu Dzia wie............sory Gregory.

krakers 

Wysłany: 2014-01-09, 18:06   

JankeS
to jest biała odmiana karolinki,samica,tak jak już powiedział świergolot uciekinier

wojtekm 

Wysłany: 2014-01-09, 18:56   

świergolot dzięki tak się pomieszało w tych wypowiedziach że nie do końca rozumiem Twój ostatni post ale rozumiem że jesli to ta sama gęś co u JankeS to jest zbożówka, tak?

ps. a podejmie się ktoś mojego opisu dwa posty wcześniej?
pozdrawiam

kamilkoko12 

Wysłany: 2014-01-09, 19:15   

krakers napisał/a:
JankeS
to jest biała odmiana karolinki,samica,tak jak już powiedział świergolot uciekinier

To trochę zabrzmiało jakby Świergolot był uciekinierem ;) A druga kaczka to sołtys :)

świergolot 

otop

Wysłany: 2014-01-09, 22:39   

wojtekm, no to sory bo ja zrobiłem chyba mały bałagan tym krzyżodziobem :mrgreen:
Twoja gęś faktycznie lekko przypomina krotkodziobą, ale brak wszystkich cech a tylko tak mozna mieć 100% pewność. Jeśli natomiast jest to ten sam osobnik co pokazywany na wielu fotkach z "Marokka" ;) to jest to na pewno zbożówka.
Mam nadzieje, że teraz wszystko jasne.

monia77 

Wysłany: 2014-01-10, 13:27   

A ja mam taką "zagadke" do rozwiązania.Otóż juz 2 razy słyszałam jakiegoś wróblaka odzywa się mniej więcej zit zit i nie jest to głos trznadla.Ogon długi lot podobny do sikorki ale mniej macha skrzydłami.Foto tylko takie bo nie dało się toto sfocić:(Acha widziany w okolicy emilówki/gogolin/opolskie.Dzisiaj też było ale siadło gdzieś na polu tylko ten głos było wyraznie słychać.

DSC00451 (Kopiowanie).JPG
Plik ściągnięto 1557 raz(y) 42,3 KB

wojtekm 

Wysłany: 2014-01-11, 10:58   

świergolot dzięki za pomoc

Tetrao napisał/a:

to nie krótkodzioba, tylko zbożowa Balbina, która siedzi tam nieprzerwanie od lat. Choć de facto to już chyba bardziej krzyżówka. Tak przynajmniej myśli sama Balbina ;)

a Tetrao za rozwianie wątpliwości - miło było mi poznać Balbinkę sierotkę w krzyżówkowej rodzinie zastępczej :lol:
pozdrawiam

kamilkoko12 

Wysłany: 2014-01-11, 16:39   

Witam. Dzisiaj na uboczu miasta w woj. śląskim. Spotkałem krążącego ptaka szponiastego. Ptak krążąc miał rudy-brązowy kolor. Co to mogło być? Krogulec? Niestety mam tylko te 2 zdjęcia ( w tym jedno fatalne ) bo szybko odleciał. Proszę o pomoc.

SAM_2634.jpg
szponiasty
Plik ściągnięto 1498 raz(y) 64,99 KB

SAM_2633.jpg
szponiasty
Plik ściągnięto 1496 raz(y) 64,98 KB

monia77 

Wysłany: 2014-01-11, 17:19   

Po rozmowie tel z Świergolotem i przesłuchaniu głosów świergotków najbardziej głosem pasuje do świergotka łąkowego:)Także zagadka chyba rozwiązana:)

Gallinago1 

Wysłany: 2014-01-11, 17:57   

kamilkoko12, Według mnie to krogulec.

Torenvalk 

Wysłany: 2014-01-11, 19:36   

Proszę o pomoc w oznaczeniu:

1. Potrzos?

2. W pierwszej chwili myślałam, że krogulec, później sposób lotu bardziej mi się skojarzył z jastrzębiem; obejrzałam zdjęcia i już totalnie zgłupiałam... Da się z tego cokolwiek wyciągnąć? Ptak był średniej wielkości, rozpiętość skrzydeł wyraźnie mniejsza od dużej mewy lub kormorana

Pozdrawiam :)

WojtekG 
ornitolog

Wysłany: 2014-01-11, 19:44   

Torenvalk napisał/a:
1. Potrzos?

tak
Torenvalk napisał/a:
2. W pierwszej chwili myślałam, że krogulec, później sposób lotu bardziej mi się skojarzył z jastrzębiem; obejrzałam zdjęcia i już totalnie zgłupiałam... Da się z tego cokolwiek wyciągnąć? Ptak był średniej wielkości, rozpiętość skrzydeł wyraźnie mniejsza od dużej mewy lub kormorana

krogulec

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi