FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Mapa GoogleMapa Google
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: mopek
2014-08-27, 00:57
Polska Komisja Faunistyczna Sekcji Ornitologicznej PTZOOL

Kto i jak powinien decydować o tym kto zasiada w Polskiej Komisji Faunistycznej Sekcji Ornitologicznej PTZOOL?
Członkowie KF SO PTZOOL powinni być dobierani w głosowaniu jawnym w kadencjach, gdzie poprzez głosowanie internetowe, głosować by mogły dowolne osoby zainteresowane obserwacją ptaków
15%
 15%  [ 9 ]
Członkowie KF SO PTZOOL powinni być dobierani w głosowaniu nie jawnym w kadencjach, gdzie poprzez głosowanie internetowe, głosować by mogły dowolne osoby zainteresowane obserwacją ptaków
3%
 3%  [ 2 ]
Nie mam zdania
10%
 10%  [ 6 ]
Mam inne zdanie
70%
 70%  [ 40 ]
Głosowań: 57
Wszystkich Głosów: 57

Autor Wiadomość
JarekMatusiak 

Wysłany: 2013-01-19, 16:47   

Niektórym osobom z pewnością będzie chodziło o zachowanie aktualnego stanu - wszystkich którzy nie mają już zamiaru dłużej czytać komentarzy takich jak powyższy czy to z ust członków Komisji czy osób z ich wąskiego kręgu - zapraszam do głosowania.

Nie musimy już dalej znosić kłamstw takich jak w poprzednim poście - że ktoś gdzieś coś napisał, czym się zajmuje czy jakimi samochodami jeździ - nie musimy już znosić dalej tego sposobu budowania autorytetu poprzez niszczenie ludzi i nastrojów rozpowszechnianych przez obecną Komisję - możemy tworzyć ludzi i naukę - promować ich a nie eliminować - i możemy o tym decydować - zachęcam do głosowania :lol:

paludicola 

Wysłany: 2013-01-19, 17:56   

Tyle że jedni maja za wzór i wyrocznie Komisję a inni nie zgadzaja sie do końca z jej przesłaniem i robią swoje. To jest jak z rządem. Zawsze musi być (powinna) opozycja. Ale robienie szumu w tak populistyczny i mało wyrafinowany sposób może sugerować tylko osobiste animozje które to z szeroko przez pana propagowana "demokratyzacją" nie maja wiele wspólnego.
Zapewnia komfort i bezpieczeństwo.

JarekMatusiak 

Wysłany: 2013-01-19, 18:59   

Każde działanie ma swoje przyczyny. Jednak niezależnie od przypisywanych przez sceptyków intencji autorom ankiety i tak nie będą miały znaczenia - ponieważ jakie by nie były w jej efekcie wszyscy będziemy mogli decydować z kim będziemy zmuszeni rozmawiać i na jakim poziomie - wynik może być wyłącznie jednoznaczny - czyli może być tylko milej, rozsądniej, przejrzyściej - zapraszam głosowania na zmiany na lepsze lub wyrażania swojego konstruktywnego zdania na temat sposobu wyboru członków Komisji :oki:

nurek 
moderator
Tomasz Kosut

Wysłany: 2013-01-20, 13:01   

Najpierw pozwolę się odnieść do tego:
JarekMatusiak napisał/a:
Zachęcamy do głosowania

JarekMatusiak napisał/a:
Polecam głosować wszystkim

JarekMatusiak napisał/a:
Zachęcam jeszcze raz do oddawania głosów na jedną z dwóch opcji wyborów

JarekMatusiak napisał/a:
zapraszam do głosowania.

JarekMatusiak napisał/a:
zapraszam głosowania

To jest floodowanie. Wyjaśniłeś w pierwszym poście czego oczekujesz i starczy.

JarekMatusiak napisał/a:
Jeden z członków tej Komisji ujawnił sposób dobierania członków na liście dyskusyjnej PTAKI

JarekMatusiak napisał/a:
Prezes tej Komisji uczestniczył w dyskusji nie wyrażając swojej dezaprobaty, czym swoje zdanie i potwierdził tą informację.

JarekMatusiak napisał/a:
zażegnanie przeszłych animozji przez które część szanowanych w świecie ornitologicznym osób nie zgłasza do archiwizacji swoich obserwacji a przez to nie możemy przeczytać ich publikacji w najlepszych polskich czasopismach - czas to zmienić na lepsze !!!

JarekMatusiak napisał/a:
Niektórym osobom z pewnością będzie chodziło o zachowanie aktualnego stanu - wszystkich którzy nie mają już zamiaru dłużej czytać komentarzy takich jak powyższy czy to z ust członków Komisji czy osób z ich wąskiego kręgu

JarekMatusiak w dziale M-ŚTO napisał/a:
Innych podobnie uważających - zniesmaczonych tym że członkowie Polskiej Komisji Faunistycznej nie powinni być dobierani przy grillowych biesiadach i kompromitować, Komisję swoją arogancją i brakiem wiedzy zachęcam do dołączenia się.

Powyższe cytaty są natomiast bez żadnych faktów jedynie oszczerstwami i nadinterpretacją a tym samym równoznaczne trollowaniu.

Już za powyższe 2 przykłady łamania netykiety należą Ci się ostrzeżenia. Zbierają się nad Tobą ciemne chmury i to nie jest nadinterpretacja ;)
I nie zdziw się jak Ci pewien użytkownik napisze, że 3:0 dla niego. Mimo, że może mieć z tego osobistą satysfakcję (mogę się mylić) to poza ironią daje Ci on do zrozumienia, że nie tędy droga.

JarekMatusiak napisał/a:
Jeden z członków tej Komisji ujawnił sposób dobierania członków na liście dyskusyjnej PTAKI

W innym temacie piszesz o dobieraniu członków do KF tu o samej liście Ptaki. Jeśli to jedno i to samo to czytałem tę wypowiedź i odebrałem ją jako żart, być może jako prztyczek w Twój nos. Twoja nadinterpretacja i ogólny wniosek, że w ten sposób są dobierani członkowie (już w liczbie mnogiej?) jest porażający...

JarekMatusiak napisał/a:
Przy wystarczającym zainteresowaniu wyniki przesłane zostaną do Prezesa Polskiego Towarzystwa Zoologicznego.

Naprawdę chcesz podeprzeć swoje zdanie "żelaznym argumentem" anonimowej ankiety, w której prawdopodobnie weźmie udział mniej niż 100 osób, z czego nawet nie będziesz w stanie powiedzieć ilu z nich to choćby ptasiarze amatorzy a nie miłośnicy i znawcy nietoperzy, patyczaków czy flory Madagaskaru? Chcesz być odbierany poważnie? Powodzenia.

A co do mnie...
Kliknąłem w "mam inne zdanie". Ankieta wg mnie została skonstruowana tak by oddać głos na opcję, która odpowiada Tobie. Na szczęście użytkownicy tego forum mają rozum i potrafią myśleć samodzielnie, nie trzeba im pomagać.
Argumenty? Proszę bardzo. Nie interesuje mnie Twoja osobista wojenka, to forum ani ptasie listy nie są miejscem, gdzie powinieneś prowadzić osobistą krucjatę. Od tego masz ponoć profil na Facebooku, ja proponuję założyć jeszcze blog. To nadal modne.
Na tę chwilę osoby zasiadające w KF są dla mnie autorytetami, posiadają wg mnie fachową wiedzę i uważam, że są obiektywni. To nie beton w PZPN, który zrobi wszystko by utrzymać stołek. Jeśli ktoś jest niemerytoryczny, nęka innych swoimi aluzjami i osobistymi wycieczkami to nigdy nie będzie brany na poważnie.
Owszem, zmiany są dobre, czasami potrzebne, ale nie w taki sposób. Myślisz, że skąd szary poczciwy człowiek na myśl o polityce dostaje apopleksji? Jak widzi tę walkę po trupach, osobiste wycieczki, animozje to jak on ma szanować tych ludzi? Jak dla mnie postępujesz w bardzo podobny sposób. Nie znam Cię osobiście, ale nie szanuję sposobu w jaki działasz i nie mam zamiaru Cię popierać.

Jeśli nadal będziesz postępował na tym forum w podobny sposób co na listach to i tu miejsca za długo nie zagrzejesz. I to nie jest groźba, tylko przypuszczenie. Chcesz przywrócenia Twoich usuniętych wypowiedzi przytaczając punkty regulaminu, do którego się sam nie stosujesz i nagminnie go łamiesz.
Ostatnio zmieniony przez nurek 2013-01-20, 14:22, w całości zmieniany 1 raz  

Tetrao 
moderator
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2013-01-20, 13:21   

Jarek, ciągle zachęcasz do głosowania, ale uparcie nie tłumaczysz przesłanek za stworzeniem swojej ankiety.
Tekst Pawła o "grillu" był żartem, bo niby dlaczego KF miałaby oficjalnie tłumaczyć się na byle liście dyskusyjnej dlaczego wybrała akurat Pawła skoro wszyscy, którzy go znają (lepiej czy gorzej) wiedzą to doskonale. Dziwi mnie tu bardziej fakt, że Twój bunt przeciwko obecnemu składowi KF wypłynął dopiero po usunięciu Cię z listy dyskusyjnej PTAKI (której adminem jest nomen omen Paweł).

Sama ankieta jest stworzona fatalnie. Autor dał do wyboru dwie niemal identyczne odpowiedzi, którymi zasugerował własne poglądy kontra dwie odpowiedzi neutralne "nie mam zdania" i "mam inne zdanie". Brakuje tam do wyboru możliwości, które ewidentnie nie zgadzają się z proponowanymi przez autora. Np. że "odpowiada mi obecna forma wyboru członków KF". Twoja ankieta Jarku wyraźnie manipuluje ankietowanym. W moim odczuciu ;)

Moim zdaniem powoływanie KF na terminowe kadencje byłoby właśnie gwoździem do trumny dla polskiej faunistyki. Wyobraźmy sobie, że po kadencji obecnej KF przychodzi "zmiana warty", która ma pełne możliwości w rewidowaniu orzeczeń poprzedników!!! Wyobraźmy sobie takiego delikwenta, który jakimś cudem dostał się do KF i przywraca obserwacje poprzednio odrzucone (w tym swoje). I tak wkoło Macieju. To dopiero byłoby źródło konfliktów, buntów itd. :mrgreen:

Jarek musisz jeszcze raz przemyśleć swoją taktykę.

JarekMatusiak 

Wysłany: 2013-01-20, 13:51   

Jeszcze raz zachęcam do głosowania wszystkie osoby nie zrzeszone w PTZOOL a zmuszone do zgłaszania swoich obserwacji osobom których wybór nie podlega racjonalnym regułom wyboru na do głosowania za zmianą na lepszy, przejrzysty i w końcu dostosowany do nowych lepszych czasów - głosujcie za wyborem w głosowaniu internetowym w którym wziąć będzie mógł udział każdy :oki:

badger 
herpetolog
UP Poznań

Wysłany: 2013-01-20, 14:34   

JarekMatusiak napisał/a:
przejrzysty i w końcu dostosowany do nowych lepszych czasów - głosujcie za wyborem w głosowaniu internetowym w którym wziąć będzie mógł udział każdy :oki:
świetny pomysł... już widzę kandydatów którzy 500 razy na dzień oddają na siebie głos...

The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge. - Stephen Hawking

Kamikazi 
ornitolog

Wysłany: 2013-01-20, 15:08   

JarekMatusiak napisał/a:
Jeszcze raz zachęcam do głosowania wszystkie osoby nie zrzeszone w PTZOOL a zmuszone do zgłaszania swoich obserwacji...

Miałeś szansę wyjaśnić swoje postulaty a Ty wyraźnie ignorujesz pytania, grając ciągle tą samą płytę czym potwierdzasz tylko domysły, że cała sprawa to najprawdopodobniej wynik prywatnych animozji w stosunku do konkretnej osoby...

Gierki nie będą dłużej tolerowane na Forum, merytoryczna dyskusja owszem.

.

[CLOVERtshirt] [Galeria rysunków] [Galeria zdjęć] [Niecodziennik] [Ptasi Azyl]

Arkadio 
moderator
Przyrodnik

Wysłany: 2013-01-21, 09:09   

Oczywiście, że oddałem głos na "Mam inne zdanie". Sposób w jaki argumentujesz konieczność zmian w komisji jest poniżej wszelkiej krytyki. Żadnych poważnych argumentów a wyłącznie prywatne zatargi...

Co do samego forum. Jeśli jeszcze raz zatrolujesz, wstawię Ci kolejne ostrzeżenie (tym razem nie słowne, których było już w nadmiarze) za niestosowanie się do regulaminu, co będzie równoznaczne z zakazem pisania.

PiotrekGuzik 

Wysłany: 2013-01-21, 10:28   

Jarku,

Jak ma się to:

JarekMatusiak napisał/a:
Proszę nie bać się głosować - ta ankieta jest anonimowa

do tego:

JarekMatusiak napisał/a:
zostało zastosowane również pytanie "Mam inne zdanie" dające możliwość wypowiedzenia się osobom które posiadają inne zdanie i inne pomysły na zmiany wyboru członków Komisji - prosimy się wypowiadać - bez takiej wypowiedzi takie głosy nic nie mówią i są nie ważne jeśli nie ma wyjaśnienia jakie ma się zdanie.

Jak rozumiem, ankieta jest anonimowa dla tych, którzy popierają proponowane przez Ciebie zmiany. Pozostali muszą się tłumaczyć ze swojego wyboru?

JarekMatusiak 

Wysłany: 2013-01-21, 13:31   

Zmiany polegające na demokratyzacji - czyli swobodzie wyboru członków Komisji Faunistycznej przez samych zainteresowanych niezależnie od sceptycznych opinii nie mogą przynieść negatywnych efektów - gorzej niż obecnie być już nie może - po zmianach może być tylko lepiej :oki:

generosus 

Wysłany: 2013-01-21, 13:35   

mnie ciekawi , czy gdyby wprowadzić owo demokratyczne głosowanie i wiadomy kolega , którego obecność męczy autora ankiety, przeszedł by w tym głosowaniu - to czy JarekM by to uznał czy nie ? :twisted: Mogło by tak zostać , czy należało by powtarzać głosowanie do skutku , zgodnego z oczekiwaniami ? :cool:

JarekMatusiak 

Wysłany: 2013-01-21, 13:44   

Idą ankiety jest wykonanie ankiety.
W celu wykonania ankiety osoby wpisujące - Maja do wyboru cztery opcje.
Zachęcam do wybierania pierwszej lub drugiej opcji.

W przypadku wyboru trzech pierwszych opcji nie ma konieczności komentowania wyboru.

W przypadku wyboru czwartej opcji by głos był w pełni wyrażony dobrze w polu "odpowiedz" wpisać właścnie swoje zdanie - na temat sposobu wyboru członków Komisji, mając na uwadze przyjęte sposoby głosowań i wyboru członków jakie chcieli by widzieć a dawały by możliwość wyboru jak największej grupie osób

Osoby nie wyrażające swojego zdania dotyczącego głosowania na czwartą opcję "mami inne zdanie" a piszące na inne tematy proszę o zapoznanie się z punktem 8. Regulaminu forum: http://forum.przyroda.org...orum-vt9976.htm

Jednak zachęcam do głosowania na jedną z dwóch pierwszych opcji - by nam wszystkim poprostu milej było zajmować się ptakami i współpracować z Komisją Faunistyczną którą sami będziemy wybierać w głosowaniu internetowym :oki:
Ostatnio zmieniony przez JarekMatusiak 2013-01-21, 14:05, w całości zmieniany 2 razy  

claviceps 

Wysłany: 2013-01-21, 15:41   

JarekMatusiak napisał/a:
Jednak zachęcamy do głosowania na jedną z dwóch pierwszych opcji - by nam wszystkim poprostu milej było zajmować się ptakami i współpracować z Komisją Faunistyczną którą sami będziemy wybierać w głosowaniu internetowym :oki:

Inaczej mówiąc - nie masz żadnych merytorycznych argumentów w dyskusji, którą sam otworzyłeś, bo ciągle powtarzasz jedynie swój apel (jak widać po wynikach ankiety, chyba mało skuteczny :P ). Chyba że za argument uważasz ów zapalny mail z grillem :lol: (osobom niezorientowanym polecam zapoznanie się z jego treścią, która zresztą powie niewiele o samej KF, a więcej o użytkowniku JarekMatusiak :cool: ).
JarekMatusiak napisał/a:
Osoby piszące na inne tematy niż dotyczące sugestii czwartej opcji ankiety, prosimy o zapoznanie się z punktem 8. Regulaminu forum: http://forum.przyroda.org...orum-vt9976.htm

Ja się zapoznałem. A teraz bym prosił o objaśnienie, bo nie widzę związku :tup:

Tony 
Homo marinus

otop

Wysłany: 2013-01-21, 16:38   

Zaznaczyłem 'Mam inne zdanie" ponieważ uważam, że w KF zasiadają kompetentne osoby i jestem przekonany o ich wysokich kwalifikacjach do sprawowania tej funkcji.
Np. posłowie są wybierani w wyborach demokratycznych, a w żaden sposób nie przekłada się to na autorytet czy jakość prac sejmowych.
na www.AWIBAZA.pl
======================

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi