PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ornitologiczne marzenie
Autor Wiadomość
Srokacz

Wysłany: 2004-02-23, 23:56   Ornitologiczne marzenie

Co chcielibycie zaobserwować w najbliższym czasie, macie jakie marzenia ornitologiczne ???.
Ja bym chciał zobaczyć lub usłyszeć :turkawkę, cietrzewia, kraske, płomykówke, siniaka, krogulca, żołne i chciałbym obserwować udane lęgi pójdĽki i innych ptaków.

Karolina 

Wysłany: 2004-02-24, 00:07   

Oj takich marzeń jest duuużo ale napisze ten największe :) :
Żołna, Kraska, Drop, Dzięcioły- Białogrzbiety, Białoszyi, Trójpalczasty, Wszystkie Biegusy i/lub Sieweczki, Wszystkie Sowy, Pomurnik itd. itd. nie będę się zbytnio rozpisywała bo do rana tego nie napiszę :wink:

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-02-24, 12:02   

U mnie tez marzen jest wiele , bardzo wiele, bo po prostu marze o wszystkich gatunkach ktorych jeszcze nie widzialem!!! :mrgreen: ... na ta chwile jednak najbardziej rajcuje mnie obserwacja puchacza, lub sowy blotnej i do tego mysle darzyc podczas majowego pobytu nad Biebrza !

Najwieksze marzenie jakie mialem, zaspokoilem w tamtym roku w Beskidach - piekna obserwacja gluszcow - kury i dwoch kogutow. :shock: :lol:

emzar 
lasowy

Wysłany: 2004-02-24, 13:36   

zgadzam sie z Szymonem. Kazdy, ktorego jeszcze nie widzialem :D bedzie mile widziany. :!:

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-02-24, 13:45   

Kazdy kazdym, ale mnie wystarczy drzemlik... :oops: Czasem niewiele trzeba do szczescia.
Wszystkie inne gatunki to juz marzenia "drugiego rzedu"...

[i] Winer [i]

TatRa 

Wysłany: 2004-02-24, 14:03   

E tam, Kessy nie przesadzaj niby nie chciałaby zobaczyć sępa płowego albo sokoła skalnego :?:
Nie wierzę :wink:

Anem 

Wysłany: 2004-02-24, 18:36   

Sowa nieżna... Królestwo za sowe nieżn? :)

Rey 

Wysłany: 2004-02-24, 19:10   

TatRa napisał/a:
E tam, Kessy nie przesadzaj niby nie chciałaby zobaczyć sępa płowego albo sokoła skalnego :?:

A propo dzi pokazywali w "Teleexpresie" sępa płowego którego przewiezli do wrocławskiego Zoo :wink: .
A co do ornitologicznych marzeń to bardzooooo długo by zajeło wymienianie ich tutaj. Wspomne może tylko że marzy mi się bardzo egzotyczny w Polsce gatunek - sęp kasztanowaty....

Winer 
moderator

Wysłany: 2004-02-24, 20:03   

Cytat:
Co chcielibycie zaobserwować w najbliższym czasie, macie jakie marzenia ornitologiczne ???.
- ja bym chcial, żeby na moim bloku wyprowadziła lęgi para gołębiarzy, a przed blokiem (u księdza na posesji) para bocianów (mogłyby być nawet czarne :wink: ) - wtedy nie musiałbym się ruszać z domu i miałbym super obserwacje! :shock: 8) :D

kessy 

Wysłany: 2004-02-24, 21:56   

TatRa napisał/a:

Na pewno mniej niz drzemlika :mrgreen: Przede wszystkim mi nie chodzi o to jak rzadki jest jakis gatunek dla Polski tylko dla mnie ;) Winer tu bardzo fajnie to ujal: para jastrzebi i bocianow na/przy wlasnym domu. I tak oto pojechalam na orly stepowe nad Biebrze, ale na ibisa kasztanowatego czy na synogarlice senegalska czy na puszczyka mszarnego - juz nie.

Ale nie przecze, nie obrazilabym sie... :D Mozesz jeszcze dorzucic bialozora, dzikiego raroga, pustuleczke, kobczyka, kaniuka, obie kanie, oba orliki................................... :lol:

[i] Winer [i]

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-02-24, 22:05   

Cytat:
sępa płowego którego przewiezli do wrocławskiego Zoo

nie widzialem dzis teleexpresu, ale czy aby nie chodzilo o zoo w Chorzowie?
Wiem ze wlasnie nie dawno przewieziono tam sepa plowego ktorego Henio Koscielny znalazl pod Koszecinem?

Tak apropo marzen to pomyslcie sobie co Heniek musial przezywac ...niedosc ze znalazl sepa ze zlamanym skrzydlem to jeszcze z obraczka chorwacka, ale chyba najwieksza satysfakcje mial z tego ze... mogl biedakowi pomoc i pomogl!!! :roll: :wink:

Rey 

Wysłany: 2004-02-24, 22:12   

Tfu oczywicie że chodziło o tego z Chorzowa. Przeliczny ptak, szkoda że nie będzie mógł już latać :cry:

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-02-24, 22:20   

Cytat:
-walka z alkholem, tytoniem, hihopem, grunge, metalem i inn? zł? muzyk?, uwiadamianie ludzi o złej roli sportu

:roll:

oj Srokacz Srokacz.... rece i nogi opadaja.... :|

... czy to jest czolowe haslo TOPK Wilga? ...

Walcz juz z tym tytoniem, z metalem nawet :roll: .... ale co Ty teraz chcesz od sportu... no bez przesady .... :?

PS nadal stoje przy swoim ze od alkoholu zdecydowanie wara!!! :mrgreen: :res:

kessy 

Wysłany: 2004-02-24, 22:32   

Skoro juz mowa o sepach. Kiedys, juz jakis czas temu, slyszalam jakas wzmianke wlasnie o sepie. Zdaje sie ze walnal w jakies druty. I wlasnie ze ktos go znalazl pozniej.
To byl ten sam?

Zastanawia mnie to, ze nie wiem skad, ale slyszalam to stosunkowo dawno (na tyle, ze nie potrafie sobie przypomniec kiedy). Przeciez nie moglo mi sie snic z takimi szczegolami :P Ten sam czy nie ten sam?...

[i] Winer [i]

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-02-24, 22:35   

Jezeli w lecie tamtego roku to ten sam :)

Odpowiedz do tematu