PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ornitologiczne marzenie
Autor Wiadomość
Kamil 

Wysłany: 2014-04-18, 13:18   

A mi najbardziej ostatnio marzy się cietrzew :roll:

Rolle 

Wysłany: 2014-04-18, 13:30   

Moimi marzeniami są: ibis kasztanowaty, warzęcha, flaming różowy, ślepowron.

Lazurka 

Wysłany: 2014-04-18, 20:21   

To ja tak skromniej.
Niezwykle ucieszyłoby mnie ujrzenie... ortolana. Piękny ptaszek, śpiewa też przecudnie. To takie myślę w miarę realne do spełnienia marzenie.
O orłach, ibisach, cietrzewiach czy innych takich na razie nie marzę, są dla mnie w tej chwili nieosiągalne.

Chociaż, w sumie... jakby któryś z moich snów okazał się proroczy, to też bym się nie obraziła. :> Ile mi się już sikor lazurowych przyśniło, to nie zliczę. :mrgreen:
Krzyżówki pod blokiem też ostatnio mi się przyśniły, więc... :>
(Najbardziej szalonym "ptasim" snem był modraczek lęgowy w Ogrodzie Botanicznym, ale to to już była chyba typowa fantastyka :lol: )

Torenvalk 

Wysłany: 2016-02-07, 01:30   

Wczoraj spełniło się jedno z moich większych ornitologicznych marzeń - udało mi się zaobserwować tokujące gągoły- widowisko, jakiego od dawna wypatrywałam i już powoli traciłam nadzieję. Tokowała grupka jedynie 4 ptaków, i były o wiele za daleko na dokumentację, ale i tak było super :)

generosus 

Wysłany: 2016-02-07, 18:40   

a mi się marzy głuszec i komplet sów :-) brakuje mi jeszcze dwóch legowych i dwóch zalatujących...

kasumi 

Wysłany: 2016-02-27, 09:44   

Mi się podobnie marzy komplet sów (nie liczę na te zalatujące - śnieżne, syczki itd. ale jak się uda to fajnie), kraska, pomurnik oraz orzeł przedni.
https://www.facebook.com/lepiebolubie/
http://fotozajezdnia.pl/u.php/ania

Wiktoria 
Zapalony podróżnik

lto

Wysłany: 2016-02-27, 12:52   

Ja mam wiele ornitologicznych marzeń, az ciezko mi sie zdecydowac, co tu wymienic ;) Z wodnego ptactwa chcialabym wreszcie zobaczyc samca bielaczka, a wsrod drapieznych- spotkac sóweczkę. Bardzo sympatycznym widokiem byłoby stadko wąsatek :? Chciałabym tez napotkac przepiórkę, ktora jest dla mnie niezwykle tajemniczym gatunkiem

generosus 

Wysłany: 2016-02-28, 18:17   

puchacz. puszczyk mszarny a z pospoliciaków to chciałbym napotkać niepłochliwą przepiórkę na otwartej przestrzeni i zrobić jej zdjęcie - bo widziałem tego ptaszka raz - jak odlatywał...

wilczyca01 

Wysłany: 2016-02-29, 17:43   

Moim marzeniem ornitologicznym jest zobaczenie sóweczki, włochatki, żołny, lelka i kobczyka, na którego bezskutecznie poluję w porze przelotów od kilku lat! :( W tym roku spełniło się jedno z moich marzeń i zobaczyłam wodnika, a w roku poprzednim wodniczkę i podróżniczka. Może i w tym roku lista marzeń się skurczy ;)

mimek11 

Wysłany: 2016-03-03, 15:00   

No to i ja napiszę:
1.podgorzałka-blaszkodziobe
2.orłosęp brodaty-szponiaste
3.derkacz-żurawiowate
4.czapla modronosa-brodzące
5.kormoran czubaty-pełnopłetwe
6.nawałnik burzowy
7.lelek
8.krętogłów-dzięciołowate
9.kraska i żołna(na raz) ;)
10.z wróblowych to wieszczek, wireonek czerwonooki i kruki w mieście(nawet przez okno widziane)
11.kukułka czubata, jerzyk alpejski
12.puszczyk mszarny na roztoczu
13.jakiś nowy gatunek w Polsce np.gwarek czczony :mrgreen:
14.alczyka w Lublinie i dużo siewkowców :cool:
to moje wymarzone ptaki

mimek11 

Wysłany: 2016-03-03, 15:02   

Zapomniałem o wodniczce i głosach tokowych głuszcza

Torenvalk 

Wysłany: 2017-12-31, 22:47   

Jesienią tego roku spełniło się jedno z moich największych marzeń, czyli orzeł przedni; udało się w jednej z moich "przydomowych" miejscówek, a wcześniej to nawet w Tatrach go nie umiałam trafić :)
Następne, które mi się marzą, to: puchacz, pomurnik, orzeł cesarski, kaniuk, wieszczek, wrończyk, kraska, orlica; chciałabym tez spotkać któryś z typowo morskich, północnych gatunków

Szoguniasty 

otop

Wysłany: 2018-01-15, 08:17   

Z realnych marzeń to puchacz na podium. Włochatka i mszarny, czyli będę miał prawie komplet. W poprzednim roku wpadł ural i cietrzew. Poszukiwania trwają :)
Tylko to, co rozumiemy;
Będziemy rozumieć
Tylko to, co poznamy."

generosus 

Wysłany: 2018-01-15, 18:44   

puchacz, mszarny, głuszec, nur białodzioby

MagdaM 

Wysłany: 2018-02-21, 16:10   

Też chętnie zobaczyłbym puchacza. Naturalnie jest to do zrobienia.

Odpowiedz do tematu