PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ornitologiczne marzenie
Autor Wiadomość
lagopus 

Wysłany: 2007-12-02, 20:08   

Kamil napisał/a:
ja też ale mi by wystarczyło pierwsze stwierdzenie w mojej okolicy :]

to już jest za mną :p mówię tutaj o powiecie :] bo na województwo to raczej za mało... :/

Kamil 

Wysłany: 2007-12-27, 18:05   

Jakoś niedawno zacząłem się interesować kraską i teraz moim najwiekszym marzeniem jest KRASKA :smile: Oczywiście pozostałe,które kiedyś wymieniałem taż bardzo chciałbym zobaczyć ale jednak Kraskę najbardziej :tup:

Peter87 
dawniej batosai

Wysłany: 2007-12-27, 19:22   

Moje jest jedno... toki albatrosa wędrownego... i już wiecej nic nie potrzebuję... :cool:

paszcza 
Agata

Wysłany: 2007-12-27, 20:58   

Dziś za jednym wypadem widziałam 2 z tych, które wcześniej wymieniałam: bielika i czaplę białą :mrgreen: A najlepsze jest to, że w promieniu około 2 km od domu :smile:

specnaz 

Wysłany: 2007-12-27, 21:14   

Paszczo,gdzież to miałaś czaplę białą?

paszcza 
Agata

Wysłany: 2007-12-27, 21:32   

Nad Wartą koło Sierakowa Wielkopolskiego

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2007-12-27, 21:33   

specnaz, w tym samym temacie gdzie napisałeś 2 posty wcześniej jest odpowiedź na Twoje pytanie...

tutaj

[i] Winer [i]

bladii77 

gko

Wysłany: 2007-12-28, 06:05   

marzeń jest wiele, ale najmocniej na wyobraznie działa mi taka oto scenka:siedze sobie niedaleko polnej drogi, zaś na drutach telefonicznych w czerwcu siedzi samiec rudogłówki i lata z pokarmem do gniazda.....kiedys, kiedy dinozaury łaziłły jeszcze po Borneo, tako około roku 199,1 miałem taką scenkę koło Lubniewic, w woj.lubuskim, i nieprzypuszczałem że bedzie to moja jedyna obserwacja w życiu tej dzierzby w Polsce...:( Co się dzije z tym gatunkeim, zaczyna sie silnei obniżać jego populacja nawet na poludniu Europy...

Papur 
Adam Krzyzanowski

Wysłany: 2007-12-28, 08:29   

ja chciał bym zobaczyć szczególnie : żołne bielika kraske podgorzałke i jakąś sowe obojętnie może być nawet puszczyk bo ja jestem taki fajny że nie widziałem ani jednej sowy a zato widziałem hełmiatke nie którzy ornitolodzy w całym swoim życiu mogą nie zobaczyć hełmiatki a ja miałem szczęście bo poszłem z kumplem na staw i była najgorsze jest to że codziennie się przemieszcza na początku była widziana na stawach na czółowie a później na sublach

orlik06 
ornitolog-piórolog

Wysłany: 2007-12-28, 14:07   

Papur napisał/a:
jakąś sowe obojętnie może być nawet puszczyk bo ja jestem taki fajny że nie widziałem ani jednej sowy

Mam to samo,Ale się nie zamartwiam bo w las rzadko chodzę wieczorem.Ale Koło marca mam zamiar wabić w okolicznych lasach.Pożyjemy zobaczymy.

Papur 
Adam Krzyzanowski

Wysłany: 2007-12-28, 15:17   

u mnie jest chyba jakiś kijowy cmentarz bo jak ktoś widzi uszatke to właśnie na cmentarzu a u mnie nawet puszczyka nie widziałem

lagopus 

Wysłany: 2007-12-28, 16:41   

Papur napisał/a:
u mnie jest chyba jakiś kijowy cmentarz bo jak ktoś widzi uszatke to właśnie na cmentarzu a u mnie nawet puszczyka nie widziałem

w Środzie też jest taki cmentarz, ale nie wiem czy można go przez to nazwać kijowego... :> 30 uszatek na jednym drzewie robi wrażenie :]

Papur 
Adam Krzyzanowski

Wysłany: 2007-12-28, 20:29   

ale u mnie na cmentarzu nic ciekawego żywej duszy ptaka ostatnio to we wszystkich świętych widziałem kopciuszka ale co to jest kopciuszek, pospolitość

Krystian 

Wysłany: 2007-12-28, 21:04   

Od 30 lat obserwuję ptaki (pierwsza lornetka) i zbieram znaczki z ptakami.
Marzenie jest proste, chciałbym widzieć na wolności (nie koniecznie w Polsce) tyle gatunków ptaków europejskich, ile mam na znaczkach - 372 :> :-D ;)
Na dzień dzisiejszy w meczu znaczki : obserwacje jest wynik 372 : 224 ... mam co robić :-P

lagopus 

Wysłany: 2007-12-28, 21:15   

Krystian napisał/a:
Na dzień dzisiejszy w meczu znaczki : obserwacje jest wynik 372 : 224 ... mam co robić :-P

i tak już posiadasz duży bagaż do doświadczeń (ptaków) :oki:

Odpowiedz do tematu