PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
krętogłów
Autor Wiadomość
skowronek 

Wysłany: 2004-02-13, 18:10   krętogłów

Czy ktos z uzytkownikow forum ma jakies wieksze doswiadczenie zwiazane z tym gatunkiem ? - chodzi mi o wyszukiwanie kretoglowow w terenie (stymulacja glosowa, charakterystyczne slady zerowania itp.)

skowronek 

Wysłany: 2004-02-15, 09:43   

No coz, chyba nikt nie ma zadnych doswiadczen, a to takie piekne ptaki :( .

TatRa 

Wysłany: 2004-02-15, 11:11   

cierpliwoci skowronku, kto się wreszcie znajdzie :)

Winer 
moderator

Wysłany: 2004-02-15, 11:20   

skowronek napisał/a:
..a to takie piekne ptaki :( .
- co zrobić? Piękne ale rzadkie. Powieiłem budkę na jabłoni w sadzie, jak się zaplęgn?ł to Ci to opiszę.
Od trzech lat obr?czkuję tu i tam z kolegami ptaszki i jeszcze krętogłów nie wpadł w nasze sieci :?

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-02-15, 12:53   

Cytat:
wyszukiwanie kretoglowow w terenie

Wiem ze tam gdzie juz sa kretoglowy, to nie jest trudne je wyszukac!!! Przynajmniej nie w kwietniu i maju, bo wtedy dra sie niemalze bez przerwy...

Trzy lata z rzedu jezdzilem do takiej wsi nad Biebrza, (Kapice) i tam w tym samym zagajniku caly czas darla sie para (nawet po glosie mozna odroznic plec , moze nawet tylko po glosie)... raz je nawet widzialem, ale kosztowalo mnie to przedarcie sie przez drut kolczasty z oplakanymi skutkami :wink: ...dla kurtki na szczescie... :|
Poza tym Skowronek wiem ze bywasz czasem nad Zb. Goczalkowickim, tam jest kretoglow od strony wsi Frelichow (przynajmniej raz slyszalem), dokladnie w tym miejscu gdzie sie na wal wchodzi, w tych topolach przy drodze... zapytaj Roberta jakby co :D

skowronek 

Wysłany: 2004-02-15, 13:57   

Dzieki Szymonie, gdy bede nad Z. Goczalkowickim postaram sie sprawdzic to miejsce. Ale glownie "ostrze swe kly" :) na nasze jastrzebskie kretoglowy, ktore wystepuja u nas, np. w dolinie Szotkowki.
Pozdrawiam
Rafal Skowronek

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-02-15, 15:27   

Mysle ze jak odwiedzisz to miejsce w maju, rano tak o 7,8 to masz go jak w banku!
Mozesz sprobowac powabic jak to jakas malo elokwentna sztuka... ale sam nasluch powinien starczyc :)

PS Rafal przeszedlbym sie do Ciebie na ta pojdzke... :wink: mialbys kiedys czas dla mnie :?: :mrgreen: . Widujesz ja tam czesto, albo slyszysz?

Rey 

Wysłany: 2004-02-15, 17:33   

Ja mojego krętogłowa zaobserwowałem włanie po wyj?tkowo dononym głosie. Siedział sobie na sonie i darł się tak że nie sposób było go przeoczyć :wink:

skowronek 

Wysłany: 2004-02-15, 19:23   

Jesli chodzi o pojdzke to oprocz tej niedawnej obserwacji niestety nie udalo mi sie jej namierzyc, ale ostatnio moj ojciec slyszal ja (chyba z 2 dni temu). Postaram sie ja jakos namierzyc (w miare wolnego czasu) :) O jakimkolwiek pozytywnym wyniku z pewnoscia Cie poinformuje.
Wracajac do kretoglowa czy Ktos zna jakies monografie, ciekawsze publikacje na temat tego gatunku i innych dzieciolow, plyty z glosami itp. ?

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-02-15, 21:21   

Cytat:
, plyty z glosami itp.

Glosy Ptakow II Palczynskiego...

Wszystkie gatunki dzieciolow procz zielonosiwego, ale ten glos to kazdy poludniowiec zna ;) :mrgreen:

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-02-15, 22:15   

Ale nie wszyscy tu sa z poludnia :P :(

[i] Winer [i]

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2004-02-18, 11:20   

ja w poprzednim roku (2003) miałem gniazdo krętogłowa nad Bugiem, w okolicach Gnojna. dziupla byla w dużym spruchniałym pniu, 6 młodych.

p@nzio 
Fantasta Forum

Wysłany: 2004-02-19, 08:38   

Cytat:
raz je nawet widzialem, ale kosztowalo mnie to przedarcie sie przez drut kolczasty z oplakanymi skutkami ...dla kurtki na szczescie...

Co za powięcenie! :D :wink: :mrgreen: Ale rozumiem. Było warto! :)

Odpowiedz do tematu