PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Klub 250 a rebours - Lista Wstydu
Autor Wiadomość
mikus.zet 

Wysłany: 2007-05-08, 00:08   Klub 250 a rebours - Lista Wstydu

Chciałbym niniejszym zaproponować Szanownemu Koleżeństwu Ptasiarstwu perwersyjną nieco, masochistyczną - nie da się ukryć - zabawę w odsłanianie miękkiego podbrzusza. Jakie mianowicie macie (w Waszym subiektywnym odczuciu, rzecz jasna; zawsze może to inaczej wyglądać w zależności od regionu) najbardziej oczywiste, najbardziej obciachowe braki w Waszych lajf-listach? U mnie wygląda to w chwili obecnej tak:

- wodnik (słyszany tylko)
- mewa białogłowa - na pewno widziana kiedyś, ale bez pewnej identyfikacji
- puszczyk (słyszany tylko) :oops:
- uszatka :oops:
- słowik szary (słyszany tylko)
- sikora czarnogłowa - na pewno widziana wiele razy, ale jeszcze nigdy normalnie nie oznaczona
- wilga :oops:

Zachęcam do spowiadania się, dajcie się reszcie forum pośmiać :> Być może grupa docelowa tego tematu to jedynie, tak jak ja, ptasiarze na " zaawansowanym etapie początkowym" ;-) , ale przecież mamy tu takich trochę. Nagród rzeczowych dla ludziów z najbardziej obciachowymi zaległościami wprawdzie nie przewiduję, ale satysfakcja - gdy już zrzucicie z siebie ten balast i przyznacie się do wszystkiego - na pewno będzie nieprzemijająca :oki: ;-) (względnie: przemijająca z momentem uzupełnienia braku) :-P

claviceps 

Wysłany: 2007-05-08, 00:29   

Hehe jak dla mnie pomysł :oki:
No to ja się teraz wyspowiadam:
- jarzębatka - słyszana jeno i to może ze 2 razy :oops: :oops: :oops:
- przepiórka - ta też słyszana, i to wielokrotnie :oops:
- lelek - j/w, i do tego tylko raz w Puszczy Knyszyńskiej :oops:
- rzepołuch - to mój ropiejący mocniej z każdą zimą wrzód wśród nielęgowych :oops:
- zielonka - żeby było weselej, to mam ją pod nosem na polach irygacyjnych :oops:
Inna sprawa jest z derkaczem :evil: Mam teorię, że ten gatunek w ogóle nie istnieje; głosy to wygenerowane komputerowo dźwięki, nadawane z celowo zostawionych w trawie głośników (przyznacie sami, że pieśń niezbyt skomplikowana :-P ); wszystkie zdjęcia to perfidny fotomontaż (ordynarna kompilacja kureczki z kuropatwą i pewnie jeszcze czymś egzotycznym); a wszyscy, którzy twierdzą, że go widzieli, są w spisku o zasięgu co najmniej europejskim, oczywiście nie za darmo :D
Tylko jedno mi nie pasuje :roll: Tyle zachodu żeby jednego Smyka wpędzić w psychozę maniakalno-depresyjną, to jest dopiero podejrzane :D

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2007-05-08, 01:46   

obecnie mam dwa tzw. 'boby' ... są nimi górniczek i przepiórka. :mrgreen:
do niedawna jeszcze panicznie wprost wstydziłem się kosmacza, ale na szczeście ściągnąłem z siebie to brzemię w lutym tego roku :roll:

lagopus 

Wysłany: 2007-05-08, 14:14   

Ja się lepiej nie wypowiem bo musiałbym niezłą listę sporządzić pomimo, że obserwuje już cztery lata..... :oops:
ale jak dla mnie
claviceps napisał/a:
jarzębatka - słyszana jeno i to może ze 2 razy
nie jest obciachem, a satysfakcją, że miałeś przyjemność ją słyszeć. Bo przecież nie należy do pospoliciaków!!!

Pablo Minutilla 

Wysłany: 2007-05-08, 14:24   

Tetrao napisał/a:
obecnie mam dwa tzw. 'boby' ... są nimi górniczek i przepiórka. :mrgreen:
do niedawna jeszcze panicznie wprost wstydziłem się kosmacza, ale na szczeście ściągnąłem z siebie to brzemię w lutym tego roku :roll:

hmm.. przepiorka i owszem jest niezlym bobem ale gorniczek????
to jest duzego kalibru rzadkosc a nie bob, ja go tylko raz w zyciu widzialem dawno temu

TomekQ 

ptop

Wysłany: 2007-05-08, 15:26   

Cytat:
hmm.. przepiorka i owszem jest niezlym bobem ale gorniczek????
to jest duzego kalibru rzadkosc a nie bob, ja go tylko raz w zyciu widzialem dawno temu

No górniczek jest corocznie na PPodlasiu - ja juz jako niemowlę go zaliczyłem:) A na poważnie to brakuje mi z pospolitszych bernikli obrożnej (nigdzie nigdy nie widziałem), drozda obrożnego (tylko Helgoland), mornela (raz słyszany, widziany tylko zagranicą), no i moze terekia.. Niedawno uzupełniłem zniczka i puszczyka uralskiego. Największą frajdę sprawiła mi ostatnio gęś krótkodzioba - samodzielnie wypatrzona na PPodlasiu.

orlik06 
ornitolog-piórolog

Wysłany: 2007-05-08, 15:31   

Niestety ja nigdy nie widziałem wogóle mew,rybitw,kaczek,gęsi i innego ptactwa wodnego ponieważ nigdy nie chodziłem nad wody i jeziora :sad: Ponieważ moja lornetka na to nie pozwalała ale teraz gdy dostanę nową lornetką to sobie to wszystko odbiję.

Accipiter 
Dreptak bagienny

otop

Wysłany: 2007-05-08, 15:44   

Ja natomiast mam braki jeśli chodzi o sowy- do tej pory widziałem tylko uszatke i puszczyka.
...a poza tym- nie widziałem nigdy remiza
a będąc nad Jeziorem Nyskim miałem okazje tylko go posłuchać :?
podobna rzecz miała się z potrzeszczem i podróżniczkiem.

namq 
Adam Kumiszcza

Wysłany: 2007-05-08, 16:14   

U mnie między innymi (alfabetycznie): bączek, bąk, dzierlatka, dzięcioł zielony, mandarynka, mewa romańska, myszołów włochaty, ortolan, paszkot, pełzacz ogrodowy, płochacz halny, podróżniczek, pokrzywnica, przepiórka, puchacz, puszczyk, rybitwa białoskrzydła, rybitwa białowąsa, siniak, siwerniak, słowik rdzawy, sóweczka, strumieniówka, ślepowron, świergotek polny, świstunka leśna, trzmielojad, turkawka, zniczek, żołna :)

Dużo jeszcze przede mną, jak widać. No i fajnie!

(część z tych ptaków widziałem za granicą, więc aż mnie tak nie telepie, że ich w Polsce nie wypatrzyłem do rankingu)

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2007-05-08, 16:30   

namq napisał/a:
bączek, bąk, dzierlatka, dzięcioł zielony, mandarynka, mewa romańska, myszołów włochaty, ortolan, paszkot, pełzacz ogrodowy, płochacz halny, podróżniczek, pokrzywnica, przepiórka, puchacz, puszczyk, rybitwa białoskrzydła, rybitwa białowąsa, siniak, siwerniak, słowik rdzawy, sóweczka, strumieniówka, ślepowron, świergotek polny, świstunka leśna, trzmielojad, turkawka, zniczek, żołna

z tego zestawu to powstydzić bym się mógł jeszcze płochacza halnego :oops:
nie byłem nigdy w wysokich Tatrach a w Bieszczadach jakoś farta nie miałem :/

.. no i puchacza, ale tego namierzałem słuchowo już kilka razy więc taki bob - niebob ;)
jest to jedyna lęgowa sowa jaka mi jeszcze została... :roll:

i tak pisząc to przypomniał mi się kolejny bobek - syriacus :?

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2007-05-08, 16:38   

Tetrao napisał/a:
i tak pisząc to przypomniał mi się kolejny bobek - syriacus :?
W jednym jestem lepszy od Tetiego ... o boze... ide sie napić za to :mrgreen:

u mnie jest mewa białogłowa...
derkacz którego słysze ale nie widze, a jak cos leciało to nie oznaczyłem na 100% :/
przepiórka :(
mysikrólik/zniczek :(
ural :(
puszczyk :(
uszatka i reszta TheBestSquad'u :(

Syriusz 
Damian Kurlej

gko

Wysłany: 2007-05-08, 17:05   

Do niedawna moim największym bobem była kukułka którą teraz widuje w ilości kilku ptaków dziennie ;-)

A z bobów jeszcze nie wyczesanych to mam krzyżodzioba, świstunke, sosnówke, pełzacza ogrodowego, pokrzywnice, dzięcioła czarnego... i to chyba tyle ;-)

Jakieś jeszcze by sie znalazły ale nie bede sie kompromitował :-P

lagopus 

Wysłany: 2007-05-08, 17:52   

Ciesze sie że nie pisze o swoich, bo niektórzy z was wymieniają prawdziwe rzadkości....

Kosack 
Wiślanin

Wysłany: 2007-05-08, 18:00   

nie widziałem mnóstwa ptaków ale najbardziej "denerwuje" mnie brak na mojej liście zimorodka :(

Pablo Minutilla 

Wysłany: 2007-05-08, 18:11   

Syriusz napisał/a:

A z bobów jeszcze nie wyczesanych to mam krzyżodzioba, świstunke, sosnówke, pełzacza ogrodowego, pokrzywnice, dzięcioła czarnego... i to chyba tyle ;-)

Jakieś jeszcze by sie znalazły ale nie bede sie kompromitował :-P

to moze idz chlopie do najblizszego lasu :) ;) ;)

Odpowiedz do tematu