PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Karmnik - nowy sezon 2018/2019
Autor Wiadomość
Czesław Lichota 

Wysłany: 2018-10-01, 15:56   Karmnik - nowy sezon 2018/2019

Witam Wszystkich :)
To jest najlepszy moment aby przygotować się do nowego sezonu zimowego dokarmiania ptaków. Jak co roku zimę zapowiadają mroźną ; ) życzę miłych i ciekawych obserwacji.

HenrykG 

Wysłany: 2018-10-04, 22:01   

Witaj Czesławie!

Dzisiaj odebrałem worek mieszanki zbożowej dla ptaszków :)

Od 1 Października podsypuję małe ilości słonecznika, rozgniecionych orzechów laskowych i ziarna, by przyzwyczajać ptaki do miejsca karmienia.

Pozdrawiam!

Czesław Lichota 

Wysłany: 2018-10-06, 19:14   

Witaj Henryku :)

Ja w pracy 1.10.2018 również powiesiłem dwie kule tłuszczowe które zostały mi z zeszłego roku
(trzymam je w zamrażarce) o dziwo sikorki kończą je ale u mnie mnie były już przymrozki, noce są zimne dwa razy skrobałem szyby w samochodzie :)

Czesław Lichota 

Wysłany: 2018-10-12, 19:17   

Witam,
To się pochwalę takiego "Mercedesa" dla ptaków kupiłem :) https://zapodaj.net/89e879109449e.jpg.html :)

HenrykG 

Wysłany: 2018-10-12, 19:49   

Pierwsza klasa! :)

Czesław Lichota 

Wysłany: 2018-11-03, 09:55   

Witam,

Dziś w Lidlu jak co roku o tej porze pojawił się pokarm dla ptaków warto jest dobry a ceny bez zmian :)

HenrykG 

Wysłany: 2018-11-03, 21:23   

Mnie się udało dostać od znajomego worek ziarna mieszanego. Dokupuję tylko słonecznik i dosypuję do ziaren.

Czesławie, a co za ptasie smakołyki są w Lidlu i w jakiej cenie?

Czesław Lichota 

Wysłany: 2018-11-04, 07:40   

Witaj Henryku

Najlepszy jest łańcuch osiem kul na przemian knedle + orzechy 6,99zł szt
https://zapodaj.net/783a66f721890.jpg.html

publicdiary 

Wysłany: 2018-11-04, 12:50   

Czesław Lichota napisał/a:
Witam,
To się pochwalę takiego "Mercedesa" dla ptaków kupiłem :) https://zapodaj.net/89e879109449e.jpg.html :)

Jak radzi Pan sobie z utrzymaniem takich karmników w czystości?
Ja szukam nowego karmnika na ten sezon, też zastanawiam się nad tym modelem, bo wygląda pięknie, ale wolałabym taki z wysuwaną podłogą, żeby łatwo było czyścić, a takich nigdzie nie ma. Mam też obawy czy dobrze ochroni przed deszczem i śniegiem.

A co do karmy z Lidla - potwierdzam, łańcuch bardzo smakuje ptakom i dobrze wypada cenowo, ja kupuję też często duże kule.

Wcześnie zaczynacie sezon, ja wstrzymam się aż będzie zimniej, choć sikorki już siadają na poręczy balkonu i sprawdzają czy nie ma czegoś do zjedzenia :shock:

Czesław Lichota 

Wysłany: 2018-11-04, 15:19   

Witaj publicdiary :)

1.Karmnik jest o wymiarach przekątna dachu 63 podłogi 46 więc nie powinno być kłopotu z deszczem i śniegiem.
2.Z wysuwaną podłogą nie widziałem karmnika a czyszcząc stary karmnik zabierałem do domu do wanny i gorącą wodą go "traktowałem" i suszyłem przy kaloryferze przez godzinę :)
3.Lepiej się czuję jak ptasiarze (ornitolodzy) mówią mi po imieniu jesteśmy jedną wielką rodziną kochającą ptaki i inne zwierzęta ;)
4 Cytuję Wcześnie zaczynacie sezon, ja wstrzymam się aż będzie zimniej, choć sikorki już siadają na poręczy balkonu i sprawdzają czy nie ma czegoś do zjedzenia :shock: .Sypię małe ilości aby wiedziały gdzie mogą się posilić wrazie nagłego ataku zimy a rarytasy zostawiam na mróz i śnieg :)

HenrykG 

Wysłany: 2018-11-05, 11:02   

Czesławie! Dzięki za informację. Na razie podsypuję po trosze ziarna i słonecznika. Ale jak się bardziej ochłodzi to uczynię zakupy w Lidlu.

Pozdrawiam!

publicdiary napisał/a:
Jak radzi Pan sobie z utrzymaniem takich karmników w czystości?

Ja z kolei dokładnie czyszczę podłogę szpachelką i wyparzam wrzątkiem. Po tym zabiegu podłoga wygląda jak nowa :)

publicdiary 

Wysłany: 2018-11-05, 20:07   

U mnie karmnik jest na stałe przymocowany do stojaka, więc odpada bieganie z nim do wanny :eek:

Dlatego do tej pory wsadzałam do środka plastikową tackę albo wycinałam podkładkę, na którą sypałam ziarna, a potem ją myłam/wymieniałam :lol: Stąd moje marzenia o wysuwanej podłodze ;)

DrPlody 

Wysłany: 2018-11-06, 09:27   

Witam wszystkich serdecznie.
Od niedawna mam możliwość dokarmiania ptaków i oprócz zwykłego karmnika zrobiłem również własnej roboty wykonany z kilku patyków, opakowania po jogurcie i przyssawki od nawigacji gps. Poniżej link jako ciekawostka i może inspiracja:
https://naforum.zapodaj.net/c157650bed10.jpg.html
Pozdrawiam :)

Odpowiedz do tematu