PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak było dawniej ???
Autor Wiadomość
Srokacz

Wysłany: 2004-03-09, 22:59   

Moim zdaniem jest intensywne rolnictwo, jeżeli by podchodzić tak że w innych krajach wszystko pogineło, to wiadomo że u nas jest wielkie boagactwo, ale z niczym nie porównuj?ć to kiedy było u nas lepiej, rozmawiałem z ludĽmi i mam zdjęcia z mojej okolicy z lat 50, wtedy to stare głowiaste wierzby, grusze były wszędzie a teraz na mojej wiosce to już ich w zasadzie nie ma(scalanie gruntów, nowoczesne maszyny)te co pozostały to patrz?ć przez mój pryzmat zasługuj? na specjaln? formę ochrony, jak bym pogadał z Wydziałem Ochrony Przyrody UW to może dało by się co takiego wprowadzić, ale przecież musiał by się jeszcze zgodzić właciciel.
U mnie jest już wiosna : trznadle piewaj? , słysze je od wczoraj, niedługo CBA będzie sadzić wierzby, tylko muszę pgadać z lokaln? antyspołecznoci?.

saas 

Wysłany: 2004-03-10, 16:55   

Cytat:
niedługo CBA będzie sadzić wierzby, tylko muszę pgadać z lokaln? antyspołecznoci?.

Srokacz, uważaj żeby kontakty z lokaln? antyspołecznoci? , nie podziałały na ciebie amotywacyjnie
- szkoda wielka byłaby... :wink:

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-03-10, 18:47   

co to jest CBA??

Rey 

Wysłany: 2004-03-10, 19:09   

Hubert zobacz podpis Srokacza:
Cytat:
Centrum Badań Awiafuny " Wilga"
:wink:

Srokacz

Wysłany: 2004-03-10, 20:52   

Zmieniłem na CBA Wilga ponieważ człowiek nie może się interesować wszystkim, zdecydowałem że skupiam się na Gminie Boguchwała, a przedtem była nazwa TO Pogórza Karpackieg, a ja mam gdzie całe Pogórze, najważniejsze s? moje rodzinne tereny, tutaj mam wszytsko.

Srokacz

Wysłany: 2004-03-12, 22:42   

Oj nie nie, nie mowy, już jestem poukładany, dobrze się czuje, oczywicie że można interesować się wszytskim, na gminie będziemmy się skupiać jako stowarzyszenie ale napewno będę się interesował cał? Polsk? Przyrod? i ?wiatow?.

bestbiker 

Wysłany: 2017-08-25, 13:29   

Witam, poczatkującym (takim jak ja) użytkownikom forum i nie tylko polecam dokopanie się do starych postów. Tak z ciekawości zacząłem drążyć w archiwum forum. Kopalnia wiedzy, rewelacja!!! W tym temacie ciekawostką jest fakt, że samą dyskusję i spostrzeżenia użytkowników z 2003 roku należałoby już ująć w kategorii „jak było dawniej” – super sprawa takie odgrzewane kotlety! Za przykład podam cytat Mopka z prawie przełomu tysiąclecia :grin:

mopek napisał/a:
Cytat:
głownym problemem jest zanik tradycyjnego rolnictwa

Przestańcie już narzekać na to nasze rolnictwo! Jeszcze zatęsknimy za tym co teraz mamy na co dzień. Nie ma państwa w zachodniej Europie, którego rolnictwo tak by sprzyjało dzikiej przyrodzie jak nasze!

Jak wejdziemy do Unii to dopiero zapłaczemy... ale wtedy już będzie za póĽno!

Doceniajmy to co mamy i chwalmy się tym na lewo i prawo, a nie ci?gle narzekamy, że jeszcze co prawda co tam u nas jest ale pewnie i tak jutro zdechnie...

Szkoda, że nie widzielicie jak na europejskiej konferencji karabidologicznej gocie z zachodniej europy rzucali się na wysypane na stół biegacze skórzaste... u nas s? w każdym lasku (nawet w monolicie sosnowym), pod każdym konarem, a oni u siebie mog? je już tylko podziwiać w atlasach entomologicznych!

Musimy sobie uzmysłowić, że to my jestemy w komfortowej sytuacji i na wygranej pozycji!

Świetna rzecz, naprawdę polecam zainteresowanym! Takich tematów jest mnóstwo!

bestbiker 

Wysłany: 2017-08-25, 14:06   

Albo coś takiego też cytat z innego postu z 2004 roku pańskiego:

Winer napisał/a:

Dzisiaj byłem jak co tydzień na targu zwierz?t. Jak co tydzień były też czyże (do sprzedania oczywicie :lol: ) a dodatkowo dawno nie widziane tam szczygły :? . Cena promocyjna, jak zachwalał starszy pan 10zł/szt, krzyżujesz z kanarkiem i sprzedajesz bastarda za 100 zł, o patrz, takiego jak ten, pokazał palcem na kolorowego ptaszka w klatce na przeciwko. Wytłumaczył jeszcze kiedy wsadzać szczygła kiedy go zabierać, tak żeby jajek nie wypił. :shock:
Tak sobie pomylałem, może to i pomysł :roll: . Macie dowiadczenia w takiej hodowli :?:
Czy to nie to forum?

:twisted:

Dzisiaj taki targ ... to chyba tylko w Harrym Potterze :mrgreen: fajnie się czyta! ;)

Justyna K 
moderator

Wysłany: 2017-08-25, 16:03   

bestbiker, podobno dalej się czasem zdarza. Ale to oczywiście nielegalne (o ile ptaki są dzikie i bez papierów, a nie że ktoś sprzedaje szczygły syberyjskie z hodowli), i powinno się normalnie zgłaszać takie przypadki na policję.

Odpowiedz do tematu