PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gołębie na balkonie
Autor Wiadomość
diego83 

Wysłany: 2015-06-02, 19:57   

Dzięki za odp.
Po prostu jest mi ich żal, strasznie głodne i straciły bardzo dużo wagi w stosunku do ostatnich dni. Dzięki. Pozdrawiam.

BJK 

Wysłany: 2015-06-02, 20:10   

diego83, jak będziesz dawać ziarno, nie zapomnij o o wodzie!
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

diego83 

Wysłany: 2015-06-02, 20:49   

Gołąbki najedzone i opite:) W życiu nie widziałem takiej walki o ziarenka i wodę. Matki niestety dalej nie ma i nie karmi.

Dolce 

Wysłany: 2015-06-10, 14:22   

Witam, bardzo proszę o pomoc. W ubiegły poniedziałek wykluł się na moim balkonie pisklak gołębia. Początkowo cały czas przebywał z nim jeden z rodziców. Po powrocie w niedzielę (6dni po wykluciu) zauważyłam, że pisklak siedzi sam w gnieździe. Rodzice przylatują 2-3 razy dziennie- raczej go karmią (w gnieździe jest dużo odchodów) W ostatnim czasie były bardzo zimne noce, więc wczoraj i 2 dni temu zabrałam pisklaka na noc do domu, bo bałam się że przemarznie (było ok 11 stopni) włożyłam go rano do gniazda, rodzice przylecieli, chyba go nakarmili. Czasem przylatują też dodatkowo w ciągu dnia, ale nie karmią malucha tylko siedzą na barierce (20 min) i odlatują. Widzę, że czasem przylatują gdy mnie nie maw domu, bo zostawiam im jedzenie i wodę na balkonie. Teraz moje pytanie- czy to normalne, ze pisklakniemal cały czas jest sam w gnieździe? Czy jak robi się zimno, to zabierać go domu czy mimo wszystko zostawić go na balkonie? Czy dokarmiać go jakoś? Bardzo proszę o pomoc..

Czesław Lichota 

Wysłany: 2015-06-10, 17:11   

Dolce nie dokarmiaj ,nie zabieraj do domu,gdyż rodzice mają pisklaka na "oku" pierwsze karmienie odbywa się w godzinach rannych takie zabieranie pisklaka do domu może spowodować ,że rodzice odlecą.W pierwszym tygodniu pisklaki nie potrzebują dużo jedzenia.Na pewno również pisklak nie zmarznie.

Dolce 

Wysłany: 2015-06-10, 17:27   

Dzięki za odpowiedź :) w takim razie dzisiaj pisklak zostaje na balkonie. Zabrałam go poprzednio, ponieważ przeczytałam, że przez pierwsze 2 tygodnie gołębie nie mają rozwiniętego odpowiednio ośrodka termoregulacji i grzeją je rodzice (oczywiście nie dotykałam go gołą ręką i odniosłam ok4.30 rano, bo mniej wiécej przed 5 przylatują). A pisklak ma 9 dni i rodziców w nocy przy nim nie ma. Bałam się, że może takie zachowanie gołębi świadczy o tym, że odrzuciły one malucha.

Karola435 

Wysłany: 2016-07-27, 09:24   Gołębie

Witam wszystkich. Piszę ponieważ też mam gołębią rodzinkę na balkonie, nie było mnie jakiś czas i po powrocie zastałam gołębie z jajkami, a teraz to jest już pisklak, który ma z tydzień. W związku z tym mam pytanie, o ile na początku obserwując gołębie widziałam, że stale któryś siedzi z małym to od może 2 dni zauważyłam, że owszem rodzice zajmują się nim, ale nie siedzą już non stop na balkonie tylko odfruwają i co jakiś czas wracają, a mały zostaje sam. Czy to jest normalne? Dodam, że pisklak ma z tydzień czasu.

Karola435 

Wysłany: 2016-07-27, 18:47   

Dzisiaj wrocilam z pracy poszlam zobaczyc na balkon, nie bylo ani golebi ani pisklala, polecialam na dol (mieszkam na 2 pietrze) i znalazlam mojego pisklaka na trawie, byl juz prawie martwy, czy ktos z Was moze sie orientowac co sie moglo stac? Bo nie moge dojsc do siebie.

siwy 

Wysłany: 2017-12-06, 11:30   

Hej, może po prostu wypadł:(

Kiedy macie dość gołębi na swoich balkonach, poczytajcie o metodach jak odstraszyć gołębie z balkonu jeśli chcecie się ich pozbyć.
Tu znajdzisz info co jedzą gołębie, jak wygląda żywienie gołębi

Finger 

Wysłany: 2018-05-01, 00:41   

Cześć wszystkim! Odchowałem już kilka pokoleń gołębi (wątpliwa przyjemność), ale tym razem zostałem srogo zaskoczony. Moje mieszkanie stoi puste, dziś przyszedłem zrobić porządki i na balkonie w donicy spotkałem Grzywacza. Trochę poczytałem, ale mam jeszcze kilka pytań w tym temacie:
- czy Grzywacz będzie miał miot za miotem jak zwykłe mieszczuchy czy poprzestanie na jednym?
- czy z racji tego, że jest sporo większy od mieszczucha to zasra mi dwa razy bardziej balkon? :)
- czy dobrze rozumiem, że skoro jest ptakiem wędrownym to raczej nie wróci już w to miejsce?
- czy to normalne, że założył gniazdo na balkonie?
Generalnie to mam zamiar go nie niepokoić i przyglądać się, ale mam już trochę traumę po mieszczuchach. Przegoniłem już raz sierpówkę, jak próbowała zakładać gniazdo. Na ten balkon na szczęście mieszczuchy nie zaglądają.

Karłowaty 

Wysłany: 2018-05-01, 21:50   

Grzywacz może mieć kilka lęgów (podobno nawet 4) w jednym sezonie.
Nie jest 2 razy większy od gołębia miejskiego, więc raczej nie brudzi 2 razy więcej, ale mogę się mylić.
Ptaki wędrowne często powracają na drugi rok na to samo terytorium, więc musisz być czujny.
Gniazdowanie grzywacza na budynkach zdarza się coraz częściej.

Czesław Lichota 

Wysłany: 2018-05-07, 19:50   

Krętogłów w całej okazałości:) przeniesiono budki lęgowe

Odpowiedz do tematu