FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Mapa GoogleMapa Google
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Gniazdo (platforma) dla bociana - jak i co zrobić ?
Autor Wiadomość
krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2005-05-06, 11:42   Re: Budowa platformy pod gniazdo bociana w ogrodzie

Maciej K. Mazur napisał/a:
Kończę budowę platformy pod gniazdo bociana w swoim ogrodzie[...]jest zlokalizowana [...]w bezporednim s?siedztwie Odry.[...]

platform nigdy doć :!:
Poza tym mam na swoim terenie jedno takie gniazdo o podobnej lokalizacji i ma ono całkiem spore wzięcie każdej wiosny (mam na myli walki o to gniazdo).

Macieju - rychłego "zajajenia" gniazda życze :oki:
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2005-05-06, 19:54   

krotom napisał:,
Cytat:
mam na myli walki o to gniazdo

No własnie czasami platform jest za duzo :!:
Obok zajetego gniazda ludziska w dobrej wierze stawiaj? nastepne platformy a stara para musi toczyc boje z przybyszami, czesto kończy sie to wyrzuceniem jaj, piskl?t albo kontuzjami starych ptaków. Niestety nie wszedzie s? warunki aby boćki gnieĽdziły sie obok siebie, tak jak w północnowschodniej Polsce i zaduzo platform moze im zaszkodzic.

[ Dodano: 06 Maj 2005 10:45 pm ]
wilk napisał/a:
W pewnej wsi w gm. Siennica znajduje się gniazdo bociana bialego. Niestety drzewo, na ktorym zostało założone jest martwe i próchnieje. Jego stan grozi prawróceniem się drzewa na zabudowania gospodarskie, drogę i linię energetyczn?. Swego czasu spadaj?ca gał?Ľ uderzyła w ziemię tuż za przejeżdżaj?cym samochodem (o ironio jechał nim sołtys). Właciciele działki starali się o wydudowanie platformy, lecz urz?d gminy odmówił wykonania proby informuj?c, że "o linię nie musz? się martwić, bo to ich (urzędu) sprawa, a jeli chodzi o dom i zabudowania, to, jeli chc? być bezpiczni, niech zetn? drzewo." Włacieiele, i nie tylko, chcieliby dalej cieszyć się gniazdem "Wojtka." Czy można im jako pomóc doprowadzaj?c do wybudowania platformy lęgowej dla pary bocianów? Wiem, że takie platformy powstaj?, kto jednak finansuje i realizuje ich budowę?

Drogi Wilku, niestety nie spotkalimy sie tym razem w terenie, ale okazja sie napewno jeszcze znajdzie. Gniazdo o którym pisałes przenielimy 31 marca. Masz serdeczne pozdrowienia od gospodyni u której jest gniazdo, życzy ci ona dużo szczęcia, pieknej żony i min. 5 dzieciaków :D
zał?czam kilka fotek z akcji.

[ Dodano: 06 Maj 2005 10:46 pm ]
no tak bez przerywnika nie wejd?...

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2005-05-06, 22:49   

tupturutu pęczek drutu

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2005-05-06, 22:52   

dzięx wasza mopkowska wysokoć!

I po robocie.jpg
jedziem dalej, w tej serii poszło 9 słupów...
Plik ściągnięto 3676 raz(y) 50,66 KB

słup już stoi, zaraz bedziemy ścinać gniazdo.jpg
Plik ściągnięto 3676 raz(y) 48,09 KB

Gniazdo do przeniesienia,Hełst, zgłoszenie z forum PRZYRODA.jpg
Plik ściągnięto 3676 raz(y) 34,14 KB

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2005-05-06, 22:55   

cała przyjemnoć po mojej stronie :] ;)

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2005-05-06, 23:16   

a po co zostawilicie takiego okoraka, :?:
trza go było "obalić" co by dziadek z babci? mieli czym pod kuchni? palić.
....a tak może boćki będ? próbowały co jeszcze na tym drzewie kombinować i budować. ;)

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2005-05-06, 23:26   

trzeba było chociaż dziur ponawiarcać coby się dziuplaki mogły w nim łatwiej osiedlić :roll:

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2005-05-06, 23:27   

Corvus napisał/a:
a po co zostawilicie takiego okoraka, :?:
trza go było "obalić" co by dziadek z babci? mieli czym pod kuchni? palić.
....a tak może boćki będ? próbowały co jeszcze na tym drzewie kombinować i budować. ;)

po pierwsze brak czasu - trzeba było jeszcze tego samego dnia 4 słupy machn?ć, a w ten sposób problem niebezpiecznego gniazda rozwiazany i nie trzeba było płota rozbierać choć podwórko zaorałem ja wciagalimy ten wierzchołek...
po drugie - kiedys na Białołece Straz Miejska mi przyjechała i pytała czy mam zezwolenie na ciecie drzewa... choc robota była na zlecenie Urzędu Gminy, wiec aby unikn?ć żmudnych procedur obcinamy tylko wierzchołek i jedziem dalej.
po trzecie - to d?b i to calkiem gruby a ja nie utrzymuje sie z przygotowywania opału na zime!
Raczej nie zaczna kombinowac bo gospodarze zetn? sami, a pozatym bociek nie taki głupi, ma przecie gotowe gniazdo to co sie bedzie wysilał? (platforma jest wyżej niz wierzchołek dęba po przycięciu)
Ostatnio zmieniony przez Adam Tarłowski 2005-05-06, 23:34, w całości zmieniany 1 raz  

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2005-05-06, 23:32   

Cytat:
a ja nie utrzymuje sie z przygotowywania opału na zime!

no tak... kiedy to by to zrobił? za darmo "niewidzialna ręka" - kto pamięta? :] ;)

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2005-05-06, 23:37   

krotom napisał/a:
trzeba było chociaż dziur ponawiarcać coby się dziuplaki mogły w nim łatwiej osiedlić :roll:

A po co dzięcioły maj? dzioby?
A dla pozostałych mamy budki, całkiem ładne. :D

grzegorz2
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-08, 07:29   

Teraz już z cał? odpowiedzialnoci? moge poinformować, że niestety na nowo zamontowanej platformie k. Gniewa, ani na nowym słupie betonowym z platform? postawionym w ubiegłym roku w dolinie Wierzycy bociany się nie osiedliły... Jako cieniutko z bocianami w tym roku

egretta.pl 

Wysłany: 2009-02-24, 07:50   

Witam,
Potrzebuję pilnie projekt metalowej, konstrukcji dla bocianów na słup betonowy. Niestety w internecie brakuje takiego projektu. Nie wszystkie słupy są pod władaniem zakładów energetycznych, są też liczne nieczynne słupy, na których można montować platformy metalowe - są one zdecydowanie lepsze od drewnianych platform na pojedyńczych słupach (lepsze = trwalsze). Pozdrawiam

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2009-02-24, 07:57   

a słup jest pojedynczy czy podwójny (w kształcie litery A) :?:

egretta.pl 

Wysłany: 2009-02-24, 08:04   

krotom napisał/a:
a słup jest pojedynczy czy podwójny (w kształcie litery A) :?:

jeden pojedynczy drugi podwójny

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2009-02-24, 10:39   

niestety egretto.pl, wkraczasz na grunt na którym trzeba zacząć być precyzyjnym :!:

Piszesz "drugi podwójny" ale jaki podwójny :>
taki

czy taki

:?:

Oba są z typu "podwójnych" ale już platformy przystosowanej do zamontowania na jeden z nich nie zamontujesz na tym drugim (znaczy się zamontujesz ale odchylona będzie od pionu o 10 ° :? )
Oprócz tych które pokazałem tutaj są jeszcze słupy podwójne z których jeden jest pionowy a drugi go podpiera (ale pasują do nich zwykłe platformy).

Mogą gdzieś stać, nie podłączone do linii, takie słupy:

,

tyle że są to słupy od średniego napięcia a na nie zwykłej platformy nie przymocujesz gdyż mają inny rozstaw otworów.

Tak więc samo załatwienie platformy to nie wszystko... musi być odpowiednia do konkretnego słupa :!:

Odpowiedz do tematu