PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Gniazda i jaja do identyfikacji
Autor Wiadomość
Czesław Lichota 

Wysłany: 2016-06-17, 19:03   

perszyb trochę mało informacji ,ale wygląda mi na gniazdo zięby

barnowl 

Wysłany: 2016-08-11, 07:46   

Witam, mam tutaj taką skorupkę do oznaczenia. Została znaleziona przeze mnie na terenie rewiru krogulca, więc przypuszczam, że właśnie z tego gatunku pochodzi???
Bardzo proszę o odpowiedź! ;)

jajo.jpg
Plik ściągnięto 996 raz(y) 76,16 KB

paludicola 

Wysłany: 2016-08-11, 15:57   

Krogulec :oki:
Zapewnia komfort i bezpieczeństwo.

c2zy 

gko

Wysłany: 2016-08-19, 15:33   

tutaj gniazdo świergotka łąkowego
https://www.youtube.com/watch?v=RFgRqUH2prQ

Mabh 

Wysłany: 2016-08-24, 13:52   

Dzień dobry, czy mogłaby mi jakaś dobra dusza podpowiedzieć, jakie ptaki budują takie gniazda w wydmach?

Ptaszki były raczej małe, ciemne. Zdjęcia wykonane na plaży we Władysławowie :) Z góry dziękuję ^^

Justyna K 
moderator

Wysłany: 2016-08-24, 13:57   

Mabh, może brzegówki? A oprócz tego w takich skarpach to żołny, zimorodki... (chociaż te ostatnie to chyba raczej nie w koloniach ;) )

Mabh 

Wysłany: 2016-08-24, 14:01   

Justyna K, to chyba były brzegówki, nawet pomyślałam sobie, że to wygląda trochę jaskółkowato, dziękuję bardzo :D

Zyga 

Wysłany: 2016-10-03, 15:43   

Znalezione w lesie

20160924_163718.jpg
Plik ściągnięto 1011 raz(y) 78,73 KB

VIDEO ŁOWY
http://www.youtube.com/user/raniuch/videos

HenrykG 

Wysłany: 2016-10-03, 15:48   

Zyga - Wygląda na jajko drozda śpiewaka

trepik79 

Wysłany: 2017-01-24, 20:05   Gniazdo

Witam jest możliwość doszukania się właściciela tego gniazda?Pewnie jakis drozd?Skraj lasu łęgowego na młodym wiązie na wysokości1,5m.

gniaz1.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 138,16 KB

gniaz2a.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 131,88 KB

gniaz3.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 129,27 KB

Jarol 

Wysłany: 2017-02-07, 21:49   

Wczoraj zajrzałem do budki lęgowej A, wystawionej na drzewo jesienią zeszłego roku. Ktoś tam próbował się zadomowić, być może używa go jako gniazdo zimowe, ale nie pasuje mi do żadnego z opisanych przez Kubę Typiaka na Ptasiej Strefie, a nie mam więcej namiarów na coś do porównania. Czy ktoś może mi podpowiedzieć, czy jest szansa, że mam do czynienia z gniazdem zimowym (czyim - mazurki?), czy tylko czyjeś jesienne przymiarki? Zimą z dokarmiania tuż obok korzystają mazurki, trznadle, bogatki, modraszki, szarytki, szczygieł (jeśli chodzi o mniejsze), a wokół sosny, na której wisi budka, w tym roku mnóstwo bardzo drobnych ptasich odchodów (po co będą szukały noclegu daleko od stołówki :-) ). Większe zdjęcie pod adresem
https://www.flickr.com/ph...5/shares/90G58T

gniazdozimowe.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 65,3 KB

Czesław Lichota 

Wysłany: 2017-02-08, 19:57   

Jarol to jest gniazdo zimowe mazurków one lubią zajmować budki jesienią a wiosną się osiedlą w gnieździe widać suchy listek i dwa kawałki folii one często wplatają do gniazda takie elementy mam je na działce :)

Jarol 

Wysłany: 2017-02-08, 20:28   

Czesław Lichota napisał/a:
Jarol to jest gniazdo zimowe mazurków one lubią zajmować budki jesienią a wiosną się osiedlą w gnieździe widać suchy listek i dwa kawałki folii one często wplatają do gniazda takie elementy mam je na działce :)

No niby wiem, że mało jest gatunków, które w ten sposób wykorzystują zimą budki, ale to, co udało mi się znaleźć w internecie jeśli chodzi o mazurka, wydawało mi się... staranniejsze. Bo to, co w mojej budce, to zakrawa raczej na gniazdo lęgowe klasy gołąb miejski :-) Dlatego chciałem się upewnić.

Zjak 

Wysłany: 2017-04-29, 19:24   

Proszę o pomoc w identyfikacji tej skorupy. Znalazłem przy wejściu do budynku /Lublin, oś. Paderewskiego/. W okolicy gniazdują, gawrony, sroki i grzywacze. Ta łodyga ma ok. 3cm średnicy, tak dla porównania, bo zapomniałem wstawić jakąś miarkę.

IMG_2032pp.JPG
Plik ściągnięto 1 raz(y) 144,75 KB

Anna73xy 

Wysłany: 2017-05-10, 16:32   

Czyje to jajko? Nie było zbyt duże, ale najbardziej zaskoczył mnie niebieski kolor. Szkoda, że jajko było na ziemi, więc musiało wypaść z gniazda.

jajo.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 86,71 KB

Odpowiedz do tematu