FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Mapa GoogleMapa Google
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Dudek a budki lęgowe.
Autor Wiadomość
Pawelele 
ornitolog

gko

Wysłany: 2004-10-15, 18:55   

Cytat:
W każdym b?dĽ razie ja nie. Szukałem czego na ten temat m. in. w "Notatkach ornitologicznych", ale nic nie znalazłem .

Marko dzięki za odpwiedĽ - bo już się zacz?łem niecierpliwić i irytować :twisted: , że olewactwo się zaczyna szerzyć na tym forum :D

Batman 

Wysłany: 2004-10-15, 19:15   

Pawelele napisał/a:
Marko dzięki za odpwiedĽ - bo już się zacz?łem niecierpliwić i irytować :twisted: , że olewactwo się zaczyna szerzyć na tym forum :D

Co tak nerwowo,wyluzuj :wink:

Mirek 

Wysłany: 2004-10-17, 12:34   

zerknijcie co napisał Wajrak
http://serwisy.gazeta.pl/...82,2065770.html

meles 

Wysłany: 2004-10-17, 14:40   Dudek a budki lęgowe

Dudki zagniezdziły się także w dwu budkach przeznaczonych dla pójdżki,które zawiesiłem w dolinie Bugu ( gm.Jabłonna-Lacka,pow.Sokołow Podl.). W obu przypadkach obserwowałem dorosle karmi?ce młode ( 2004 r.), nie wiem jednak czy młode szczęliwie
opuciły gniazda. Jedna budka była powieszona na wierzbie na wys. ok 4 m a druga w sadzie na gruszy na wys. 3-4 m. Dodam jeszcze ze ptaki te gniezdziły się w tej okolicy od
wielu lat a biotop jest typowy dla tego gatunku tzn.pastwiska i ł?ki plus niewielkie zadrzewienia.

Mirek 

Wysłany: 2004-10-17, 15:35   

No proszę, to dudki chętnie wchodz? do skrzynek. To jeszcze poproszę o nastepuj?ce informacje:
Ile ł?cznie tych budek zostało zawieszonych?
Jak długo wisiały zanim zostały zasiedlone przez dudki?

Marko 

Wysłany: 2004-10-17, 16:02   

Cytat:
No proszę, to dudki chętnie wchodz? do skrzynek.

Rzeczywicie, bardzo miłe zaskoczenie :) . Z Waszych relacji wynika, że gniazdowanie dudków w budkach lęgowych wcale nie jest rzadkoci?. Jeżeli tylko odpowiada im otoczenie, chętnie z nich korzystaj?. No proszę, nawet u A. Wajraka się pojawiły. Swoj? drog?, była dzisiaj mowa o dudkach w Puszczy Białowieskiej w programie "Animals". Należy zakasać rękawy i zwiększyć iloć dużych budek w terenie.

meles 

Wysłany: 2004-10-18, 15:38   

Powiesiłem 4 budki. Pierwsza została zasiedlona po dwu latach od zawieszenia, druga po
trzech. Jedna ze skrzynek była zajmowana przez dudki przez dwa lata z rzędu. Myle ze
jest to dobry wynik, który wskazuje iz warto temu gatunkowi pomagac po przez zawieszanie budek w odpowiednim rodowisku.

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-10-18, 17:16   

To jeszcze pytanie od laika budkowego - czy budki dla pójdĽki, które - jak się okazało - były chętnie zajmowane przez dudki maj? inn? konstrukcję niż budka typu D opisana przez Marko?
Jeli tak, to które rozwi?zanie bycie polecali?
Zamierzam trochę ożywić uczelnian? sekcję ornitologiczn?, a budka dla dudka (i może póĽniej nie tylko) to fajny pomysł, tym bardziej, że dudki u nas s? :]

[i] Winer [i]
Smoki hoduję.

Mirek 

Wysłany: 2004-10-18, 17:45   

Kessy,
konstrukcję budki dla pójdĽki możesz zobaczyc tutaj:
http://www.eko.org.pl/wyd.../budki_dla.html
A ja wczoraj ywmyliłem budkę dla dudka - taki poredni wariant pomiędzy pójdĽkow? a typu D, ale jeszcze muszę przedyskutować sazczegóły z Adamem.
Jak uzgodnimy szczegóły, to może powstanie prototyp...

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2004-10-18, 17:49   

a powieszona budka wygl?da tak:
(zdjęcie Adama)

budka1.JPG
Plik ściągnięto 1406 raz(y) 23,13 KB

mender 

Wysłany: 2004-10-19, 09:41   

Wow :shock: Konstrukcja pierwsza klasa! Bardzo mi sie podoba to "rusztowanie". Dzięku temu budka jest takze zabezpieczona przez rozchodzeniem się desek. Brawo ADAM !!! :-D

Emys 

lto

Wysłany: 2005-04-15, 21:21   

Moze takie budki?

http://www.staff.amu.edu.pl/~sujakp/dudki.html

Marko 

Wysłany: 2005-04-17, 18:58   

Emys napisał:
Cytat:
Moze takie budki?

http://www.staff.amu.edu.pl/~sujakp/dudki.html

Swoj? drog? byłby to bardzo ciekawy eksperyment, gdyby zawiesić gdzie budkę o takim kształcie, choć niekoniecznie tak duż?. Kto wie, może zajęłyby ja szpaki lub bogatki znane z zakładania gniazd w niekonwencjonalnych miejscach, może szerszenie, może jakie gryzonie.

Drahma 

Wysłany: 2005-04-23, 07:56   

Kolo Wlodawy mialem gniazda-na 0,5metrowej wysokosci otwor wentylacyjny w stodole(otwor wentylacyjny w scianie z cegły),srednica otworu ok 6cm,na koncu otworu staly slomiane sprasowane bele,miedzy ktorymi bylo gniazdo.Na inne gniazdo natrafilem w kopalni piasku(nieczynnej od lat)-w peknieciu,szczelinie w piaszczystej skarpie.z obu gniazd wylecialy mlode

Dominik 

Wysłany: 2005-04-23, 12:17   

Mam mała prosbę. Jezeli ktos z was posiada nagranie mp3 z glosem nawolujacego samca dudka to prosilbym o przeslanie na moj adres. Nagranie chcialbym wykorzystac w prezentacji multimedialnej. Moze byc rowniez namiar na jakas strone z ktorej mozna taki glos sciagnać.

P.S Kessy moze ty cos masz :D

Odpowiedz do tematu