PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Budki lęgowe
Autor Wiadomość
Srokacz

Wysłany: 2004-01-31, 15:25   Budki lęgowe

Nie ma sensu robić żadnego Centrum Budowy Budek Lęgowych jak to sobie wymyliłem, no bo po co,w ramach TP"Wilgi robimy i możemy je dawać szkołom,stowarzyszeniom,członkom organizacji którzy pokaż? nam legitymację no i wartociowe działania id? na nasze konto.

Jak kto chce budke dla pójdĽki , to niech da znać na adres woytekww@interia.pl

Jedna osoba na gg ostatnio mówiła że przydała by się jej budka , więc tej osobie wyle ,jak kto nie może już zapłacić to moge zapłacić za przysyłke, ale najwyżej 2/3 razy, a normalnie to musicie zapłacić sami.

Budki nic nie kosztuj? ,daję za darmo :wink:

Nie zdzierajcie tabliczek z napisem TP"Wilga" :wink:
Na wszystkich budkach zamontuje takie tabliczki z logo. :wink:

Budki daje za darmo więc nie będzie żadnego pobrania ,dlatego chyba nie powinno wyjć za wysoko jeli chodzi o opłate.

Szybszy 

Wysłany: 2004-02-01, 20:20   

A może bymy skatalogowali Ľródła gdzie można kupić budki i dowiedzieć się co o budkach? Podobno parę osób na forum tym się zajmuje - pochwalcie się!

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-02-10, 00:18   

Cytat:
Jedna osoba na gg

Widze ze Srokaczowi niezrecznie mowic do mnie na TY, wiec zeby formalnosci stalo sie za dosc :

.....Szymon jestem! (chlup....aaaaa :mrgreen: )

Ok juz mi lepiej...
Wiec jasne chetnie wzialbym ta budke, zwaz ja tylko na poczcie jakbys mogl i napisz wiela to bedzie koszcic? Chodzi o koszt przesylki!
I napisz jaki to rodzaj budki? walcowata czy taki czworoscienny domek?

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-02-10, 11:18   

Szymon Beuch napisał/a:
[...]Szymon jestem! (chlup....aaaaa :mrgreen: )
Ok juz mi lepiej...[...]

co to... "bruderszafta" pij? beze mnie :?: nie godzi mi sie nie przył?czyć :arrow:
Tomek-krotom jestem :mrgreen:

jesli chodzi o budki to ja nabywam je z tartaku który współpracuje z nadlenictwem (te dla mnie nie maj? wypalonego nr na spodzie)
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Srokacz

Wysłany: 2004-02-11, 17:58   

Dzisiaj zrobię t? budke dla pójdĽki dla Szymona
Sam się musze zainteresować tymi tartakami, podobno tanio tam odpady desek sprzedaja ale że budki robi? to niewiedziałem.

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-02-11, 18:36   

Cytat:
Dzisiaj zrobię t? budke dla pójdĽki dla Szymona

Myslalem ze masz juz gotowe????
i ile wyniesie koszt przsylki, bo jak beda wysokie to nie oplaca sie troche... zrobie wtedy sam :roll:
... a i Ty zaoszczedzisz czasu i sprawdzisz tego cietrzewia, zamiast z mlotkiem sie bawic... :lol:

Anem 

Wysłany: 2004-02-12, 22:07   

No ja może też byłbym zainteresowany tymi budkami. Czekam na dalsze informacje co do ceny wysyłki, bo jak Szymon mówi wysokie koszty czyni? takie przedsięwzięcie bezsensownym.

Wtedy wezmę młotek i zbiję budkę sam (chyba, że sobie wczeniej palce porozbijam).;)

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-02-12, 23:21   

Cytat:
No ja może też byłbym zainteresowany tymi budkami

ale czy my mówimy o budkach dla pójdĽki? jak tak to na prawdę szczytny cel bo z tego co wiem to w Polsce jeszcze nie stwierdzono gniazdowania tego gatunku w jakiejkolwiek budce... no ale jeli te budki będzie robił Srokacz to kto wie :wink:

MoLoS.pl - ekspertyzy

Anem 

Wysłany: 2004-02-12, 23:26   

mopek napisał/a:

ale czy my mówimy o budkach dla pójdĽki? jak tak to na prawdę szczytny cel bo z tego co wiem to w Polsce jeszcze nie stwierdzono gniazdowania tego gatunku w jakiejkolwiek budce... no ale jeli te budki będzie robił Srokacz to kto wie :wink:

Cholera. Jak my tyle budek narobimy i porozwieszamy to pójdziek w Polsce braknie :lol:

Ale zgadzam się, że to szczytny cel. Będziemy mieli wkład w ochronę polskich sów i może w następnym wydaniu "Awifauny" o nas napisz?. :)

Mam nadzieję, że Srokacz ma odpowiedni projekt.

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-02-12, 23:40   

Cytat:
w Polsce jeszcze nie stwierdzono gniazdowania tego gatunku w jakiejkolwiek budce

:shock:

... a to historia....! a w innych krajach stwierdzono?
Bo jakbysmy rozwieszali takie budki dla picu to robilibysmy sie za jokrow! Az Atena z pojdzka na ramieniu by nas na Olimpie wysmiala (choc to pono twarda sztuka do rozsmieszenia :roll: ) :lol:

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-02-12, 23:43   

Cytat:
Będziemy mieli wkład w ochronę polskich sów

co do pójdĽki to warto by otworzyć nowy temat na jej temat (że tak powiem) bo to bardzo ciekawa sowa i płataj?ca ornitologom figla :wink: :mrgreen:

MoLoS.pl - ekspertyzy

Srokacz

Wysłany: 2004-02-15, 17:21   

Nie było mnie ostatnio troszke na forum bo popadłem w kryzys, budek też nie robiłem, musze sobie troche w głowie poukładać, a widze ze jest zainteresowanie budkami, pewnie mnie każdy zwyzywa, spróbuje sobie jako pomóc i wtedy dam znać, jeli jeszcze kto będzie zainteresowany.

Srokacz

Wysłany: 2004-02-15, 21:56   

Wszystko OK już, tzn.mam różne rzoterki, pewnie jak każdy,chyba czego mi brakuje, może przyjaciół albo ić do lasu i pobyć w samotnoci z natur?,ale zrobie jutro kilka budek i będe wysyłał, wyremontuję też jedn? co stoi pod zadaszeniem za budynkiem gospodarczym, jedn? zdejmę ze starej wierzby 2,5 km od mojego domu, bo tam nic nie ma i bez problemu będę miał budki żeby wam wysłać, podoba mi się to, fajnie tak komu wysłać budke :wink: do Bytomia albo do Warszawy, a oprócz tego musze pomyleć nad budkami dla siebie, bo pójdĽki s? u mnie na wsi, chciałbym też podziałać z płomykówkami.

Srokacz

Wysłany: 2004-02-15, 22:16   

Że co że one wogóle nie gniazduj? w tych budkach :roll: ????, no tak po co im, one bali drewna,składowisk słomy i ceglanych drzew już nigdy nie zamieni? na nic innego.

Srokacz

Wysłany: 2004-02-15, 22:30   

To może poprostu ochrona biotopów występowania pójdĽki :mrgreen: , tereny wiejskie z licznymi budowami :mrgreen: , bo nie może już być mowy o starych wierzbach, nie no dobra bez przesady, znam miejsca gdzie stare wierzby s? dosyć liczne.Może tutaj TOPK Wilga powinna uderzyć - uwiadamiać ludzi o roli takich zadrzewień, w zasadzie artykuły mam zrobione, ale czekam na pismo ze Starostwa z pozytywn? opini? na działalnoć Wilgi, wtedy uruchomimy biuletyny, narazie mam pojedyncze artykuyły powieszone na tablicy informacyjnej w Domu Ludowym, dam im jeszcze kalendarze TP"Bocian", może kto się zainteresuję użtkami ekologicznymi.

No ciekawe to z tymi budkami, że niby pójdĽki ich nie wykorzystuj?, muszę to sprawdzić.Ja widziałem te zdjęcia dawnego RKTP ale 2,5 m to chyba troche za nisko, trzeba duż? drabinę i wiesza się na wysokoci 8 m, wtedy może by się co zalęgło, albo tak jak tu kto już mówił wczeniej żeby wieszać na budynkach.Ja bym powiedział tak cieszmy się że pójdĽka mieszka razam z nami w naszych domach i budynakch inwentarskich, te elemnty to też przyroda tyle że antropogenna, ale oprócz tego trzeba powalczyć o pójdĽke w rodowisku naturalnym.

Odpowiedz do tematu