FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Mapa GoogleMapa Google
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Budka lęgowa dla pójdźki
Autor Wiadomość
skowronek 

Wysłany: 2004-02-16, 23:10   Budka lęgowa dla pójdźki

Czy Kto z użytkowników forum wykonywał już budki dla pójdĽki ? Potrzebuję wymiary, a także nie pogardzę całym planem wykonania :) Może Kto chciałby się podzielić swymi dowiadczeniami w tej sprawie (sukcesami, porażkami) ?
Pozdrawiam

Anem 

Wysłany: 2004-02-16, 23:26   

SprawdĽ wypowiedzi w w?tkach:

http://forum.przyroda.org...php?p=4484#4484

http://forum.przyroda.org/viewtopic.php?t=380

http://forum.przyroda.org/viewtopic.php?t=373

tam już wiele o tym zostało napisane :)

Dalsza dyskusja na ten temat jest jednak jak najmilej widziana :) .

Srokacz

Wysłany: 2004-02-17, 00:19   

Wpisz sobie Little Owl lub Athene Noctua w wiatowej przegl?darce to co znajdziesz,mam ksi?żke o budkach lęgowych dla ptaków więc mógłbym ci co na tej podstawie napisać, jutro na gg np ???.Niektóre zagraniczne budki s? inne od naszych długich rur.

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2004-02-17, 10:25   

Widze tu kolejne zadanie dla mopka: zrobienie wyszukiwarki w forum.

Myle, że ten rok i kolejne dadz? dopiero odpowiedĽ jakie, jak i gdzie stosować budki. Z moich wstępnych szacunków wynika, że tylko użtkownicy naszego forum w tym sezonie rozwiesz? lub już rozwiesili ponad 50 budek, może bedzie więcej... Budki te bed? wreszcie pod stał? kontrol? osób wieszaj?cych.
Wiem o budkach, które wieszali :mender, Srokacz, Grzesiek Grzywaczewski - Lubelszczyzna(12 narazie), Dominik - południowe Podlasie(5 czy więcej?) i ja z kolegami - bedzie ponad 20 w okolicach Warszawy.
Można by zebrać do kupy wszystkie takie informacje, jeli jeszcze kto wiesza to dajcie znać, a napewno jeszcze s? i inni.

Jak już pisano wielokrotnie na forum, jeszcze nie stwierdzono w Polsce lęgu pójdĽki w budce.

"Zawody" u kogo bedzie pierwsza uważam za rozpoczęte :D

Z swej strony moge ufundować dla zwycięzcy dębow? budke dla pójdĽki :!:
:!:

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-02-17, 10:55   

Adam Tarłowski napisał/a:
Widze tu kolejne zadanie dla mopka: zrobienie wyszukiwarki w forum.[...]

no ale przecież jest już takowa - nazywa sie "Szukaj" i zlokalizowana jest pomiędzy faQ a użytkownikami :!:
No chyba że wywietla mi się więcej niż innym :mrgreen:
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2004-02-17, 11:39   

:!: Rzeczywicie, umknęła mojej uwadze..., jaka skromna jest ale po kliknięciu poważnie wygl?da :D

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-02-17, 11:41   

:| a już miałem nadzieje że dane mi jest widzieć więcej niż pozostałym :wink:

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-02-18, 00:52   

Cytat:
Z swej strony moge ufundować dla zwycięzcy dębow? budke dla pójdĽki

to nagroda raczej dla pójdĽki :mrgreen:

piwo jakie by postawił dla zwycięscy (oczywicie bezalkoholowe bo Srokacz zara da reprymendę :wink: )

Srokacz

Wysłany: 2004-02-18, 12:34   

Odnonie tych moich budek, to może napisze że było janiej, nie robiłem w ci?gu ostatnich lat jaki szeroku zakrojonych działań, ale opisuj?c te działania to:
1)4/5 lat temu powiesiłem budke dla pójdĽki na dębie u mnie w ogrodzie.
Wysokoć - 4 m
Efektywnoć - zerowa
2)Kilka lat temu powiesiłem budke na starej wierzbie, ale też bez efektu, budka była powieszona chyba zbyt nisko.
3)Jeszcze w Liceum powiesiłem budke w starej wierzbie w Niechobrzu , ale j? kto ukradł.
4)Miałem też budke na jabłonce u mnie w sadzie , wysokoć 4 m, efektywnoć - zerowa .

Teraz trzeba zrobić solidn? duż? akcję.

Budki zamierzam wieszać na tereenie całej gminy Boguchwała, napewno zawiesze co u mnie w ogrodzie, tylko tym razem wyżej na drzewie, no i jeszcze jedn? pod okapem dachu budynku gospodarczego , trzeba tylko pomyleć jak ustrzec budke przed rabunkiem kuny.

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-02-18, 12:39   

to w gminie Boguchwała też kradn????? ten wiat schodzi na psy (nie obrażaj?c psów oczywicie) :mrgreen:

Anem 

Wysłany: 2004-02-18, 12:42   

Srokacz napisał/a:
trzeba tylko pomyleć jak ustrzec budke przed rabunkiem kuny.

Hmmm... pamiętam, że gdzie o tym czytałem i był tam dokładnie podany sposób. Poszukam i jak znajdę to napiszę.

Srokacz

Wysłany: 2004-02-18, 12:48   

Tzn. Wiem o koszach ochronnych i specjelnach konstrukcjach budek z przedsionkiem , ale i tak musze nad tym pomyleć lepiej.

mat.kolo123 

Wysłany: 2007-07-03, 15:19   

Jeżeli ciągle szukacie wymiarów budki dla pójdźki to na www.pojdzka.14.pl znajdziecie je, a pozatym ciągle strona jest w przebudowie i dowiecie sie o mojej budce i pójdźkach ją zamieszkujących. W 2006 roku wychowały sie 3 młode a w 2007 roku wychowują się 4 młode i mam nadzieję że pomyślnie :-D

Zapraszam www.pojdzka.14.pl

trzela 

Wysłany: 2011-10-19, 09:56   

Proszę o kilka wskazówek, jak zawiesić budkę lęgową dla pójdźki. Gdzie zawiesić: czy można gdzieś na drzewie, na działce, czy lepiej daleko od zabudowań? Na jakiej wysokości? Kiedy zawieszać, czy teraz, przed zimą?

Odpowiedz do tematu