PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: krotom
2013-01-29, 18:28
Brońmy nasze bociany
Autor Wiadomość
Wodnik Szuwarek 

Posty: 42
Skąd: WRR
Wysłany: 2013-01-20, 22:48   Brońmy nasze bociany

Dostałem przerażające info od kol. Irka Kaługi z Grupy Ekologicznej zajmującego się bocianami dotyczące tego co dzieje się w Libanie. My w Polsce boćki lubimy i chronimy, trudno nam się pogodzić z tym, że ktoś te piękne ptaki zabija. Oczywiście są kraje afrykańskie, których mieszkańcy polują na bociany z głodu. Z bólem serca, ale możemy to zrozumieć. Są natomiast kraje, gdzie bandyci mordują te ptaki dla czystej zabawy. Do krajów takich należy Liban:
http://wpolityce.pl/depes...ara-klusownikow
Jest apel o podpisywanie protestu skierowanego do władz libańskich, w którym domagamy się ukrócenia tego bandyckiego procederu. Poniżej adres pod którym można podpisać formularz:
http://www.thepetitionsit...p-the-massacre/
Ludzie dobrej woli, rozpropagujcie ten apel wśród swoich znajomych. Pomóżmy naszym boćkom! Żyjmy w rozklekotanym kraju!
 
 
Wodnik Szuwarek 

Posty: 42
Skąd: WRR
Wysłany: 2013-01-22, 10:27   

Oto nowe wieści z bocianiego frontu!
Dziś oficjalne informację na temat naszej petycji nagraliśmy dla radio Eska - będzie to w serwisach ogólnopolskich.
Jutro- pojutrze powinno się ukazać na stronie Polskiej Agencji Prasowej. Tymczasem opis sytuacji oraz petycja jest na dole naszej strony internetowej.
http://www.grupaekologiczna.org.pl/
Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją. Włączyli się Wiciowcy, Łabędziarze i masa innych ludzi, którym los naszych klekotów nie jest obojętny, ale pamiętajcie, że KAŻDY GŁOS SIĘ LICZY!
 
 
Wodnik Szuwarek 

Posty: 42
Skąd: WRR
Wysłany: 2013-01-22, 16:26   

Oto nowe wieści z bocianiego frontu w Libanie. Irek Wystąpił w tV Siedlce:
http://www.tvsiedlce.pl/12,2361-podaj_lape.htmlakcja obrony bocianów
 
 
WODNIK1979 

Posty: 115
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: 2013-01-22, 17:15   Liban

W Libanie to ludzi (opozycjonistów) mordują, więc co wy chcecie wskurać tym protestem?
_________________
Podziel się obserwacjami na AWIBAZIE
 
 
Wodnik Szuwarek 

Posty: 42
Skąd: WRR
Wysłany: 2013-01-24, 11:37   

Libańczycy powinni się liczyć z opinią międzynarodową. W stosunkowo niedalekiej przeszłości przez kraj ten przewaliła się wojna domowa, terroryzm, okupacja. W tych dramatycznych chwilach płynęła pomoc międzynarodowa, w Libanie stacjonowały siły pokojowe ONZ (Polska brała udział w tej misji). Znając swoje położenie geopolityczne Libańczycy powinni wiedzieć (przynajmniej elity), że różne rzeczy mogą się zdarzyć i pomoc międzynarodowa może się w przyszłości przydać. Społeczność międzynarodowa nie jest skłonna pomagać bandytom i degeneratom. Dlatego w interesie władz Libanu jest ukrócenie tego procederu. Im głośniej będziemy krzyczeć tym większe szanse że władze tego kraju to uczynią, a władze w tamtym regionie Świata potrafią używać drakońskich metod i być skuteczne pod warunkiem, że widzą w tym swój interes. Musimy dać im do zrozumienia że to jest w ich interesie.
 
 
Wodnik Szuwarek 

Posty: 42
Skąd: WRR
Wysłany: 2013-01-24, 21:09   

Niektórzy znajomi mają pewne opory przed podpisywaniem petycji i obawiają się wdzięczności ze strony bocianów: "byle by mi zbyt szybko dziecka z afryki nie przyniosły w podzięce". Rozumiem te obawy, czasy mamy trudne, kryzys.. Otóż pragnę wszystkich uspokoić. Bociany nie mają dostępu do danych osobowych ludzi podpisujących petycję. Myślę, że Irek może to śmiało potwierdzić. Śmiało podpisujcie, nic Wam nie grozi!
 
 
mopek 
administrator
TVN killeroton

Posty: 5433
Skąd: Kozienice/Wa-wa
Wysłany: 2013-01-24, 21:36   

myślę, że chodzi nie tylko o obronę bociana przed "barbarzyńcami" z Libanu... nie sądzę również aby Irek Kaługa był zadowolony z faktu, że akcja przez niego organizowana jest promowana na tym forum z którym swojego czasu prowadził regularną wojnę sam padając z resztą jej ofiarą (kto mieczem wojuje ten od miecza ginie itp.). Tak więc nie sądzę aby kontynuowanie tego tematu na tym forum było zasadne i "na miejscu". W związku z powyższym temat zamykam.
_________________
Błażej Wojtowicz®
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Nietoperzy

MoLoS.pl - ekspertyzy

 
 
 
krotom 
administrator
ludź od prąduPosty: 10393
Skąd: Brodnica
Wysłany: 2013-01-29, 18:32   

mopek napisał/a:
[...]nie sądzę również aby Irek Kaługa był zadowolony z faktu, że akcja przez niego organizowana jest promowana na tym forum [...]
Śpieszę wyjaśnić, iż wspomniany Irek nie jest organizatorem tej akcji :!: .
Akcja zastała zainicjowana na liście dyskusyjnej Grupy Badania Bocianów Białych przez Krzyśka Koniecznego z proNatury (miało to miejsce dokładnie 2 I br - choć to nie istotne).
Irek jest jednym z tych, którzy akcję podjęli i nagłośnili (jak jeden z wielu).
Nie odbieram tego tematu jako promowania osoby Irka w związku z tym temat otwieram, by umieszczane w nim były aktualne informacje z przebiegu i postępu akcji, bo głównie o to tu chyba chodzi :roll: .
_________________
stare przysłowie pszczół mówi:
Nie pozwalaj wycinać lasu! Kto wie, może kiedyś będziesz musiał zostać partyzantem!
Brodnickie Towarzystwo Przyrodnicze
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(
 
 
Wodnik Szuwarek 

Posty: 42
Skąd: WRR
Wysłany: 2013-01-30, 11:11   

W zeszłym roku gościłem w bocianiej wiosce Żywkowo. Widziałem ogromne zaangażowanie PTOP-u w czynną ochronę bocianów. Byłem świadkiem wypuszczenia na wolność bocianów z ośrodka rehabilitacyjnego. Znane są mi wysiłki Energetycznych Obrączkarzy w poprawę bezpieczeństwa bocianów gnieżdżących się na słupach energetycznych i zmniejszenia śmiertelności pisklaków. W końcu nie małe są koszty obrączkowania tych ptaków (jedna obrączka Elsa to ok. 20 PLN). Sporo ludzi angażuje w ochronę bociana spore siły i środki.
Chyba nie po to żeby jacyś zwyrodnialcy mieli więcej latających celów do zestrzelenia po to żeby zaspokoić swą zboczoną rządzę mordu.
Irek jest moim kolegom z kursu i poprosił mnie jako kolegę o rozpropagowanie informacji o tej akcji co czynię z przekonaniem. Szlag mnie trafia jak widzę te zdjęcia z Libanu.
Pragnę i myślę że każdy miłośnik przyrody ojczystej pragnie żeby masakry ptaków migrujących przez Liban ustały. Poniżej zbiór tekstów o sytuacji w Libanie do wykorzystania w celach propagandowych:

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje/swi ... 2,1,0.html

http://wpolityce.pl/depes...ara-klusownikow

http://wiadomosci.gazeta....7,13259365.html

http://www.rmf24.pl/cieka...iany,nId,770612

http://losyziemi.pl/w-lib...any/#more-16848http:// http://
ŻYJMY W ROZKLEKOTANYM KRAJU!
 
 
Wodnik Szuwarek 

Posty: 42
Skąd: WRR
Wysłany: 2013-01-30, 16:34   

Do akcji włączyło się kierownictwo Akcji Bałtyckiej wysyłając wiadomość do wszystkich Akcjonariuszy i sympatyków:
Drodzy Przyjaciele i Sympatycy Akcji Bałtyckiej,

Na naszej stronie w zakładce "Aktualności" zamieściliśmy tekst o
bulwersujących polowaniach na wędrowne ptaki w Libanie. Zachęcamy Was do
zapoznania się z nim i do wyrażenia sprzeciwu wobec tego barbarzyństwa
przez podpisanie petycji do władz libańskich, dostępnej pod jednym z
linków w artykule. Jeśli możecie, rozpowszechnijcie też tę informację
wśród swoich znajomych.

Już niebawem ptaki rozpoczną swoje coroczne powroty z zimowisk - niech
nasz wspólny głos zabrzmi donośnie w ich obronie, by mogły bezpiecznie
dotrzeć do naszego kraju, a nie skończyć jako "trofea"...

Z pozdrowieniami w imieniu Zespołu AB
Krzysiek Stępniewski
 
 
Wodnik Szuwarek 

Posty: 42
Skąd: WRR
Wysłany: 2013-02-03, 11:25   

Do akcji obrony bocianów i innych ptaków migrujących przez Liban przyłączył się Javier Zumetta Blasco autor Birds of Aragon (strony znanej miłośnikom obrączkarstwa);
http://www.javierblasco.arrakis.es/families.htmbIRDS OF aRAGON
 
 
Wodnik Szuwarek 

Posty: 42
Skąd: WRR
Wysłany: 2013-02-11, 17:53   

Wiele osób zastanawiając się nad podpisaniem petycji w sprawie obrony ptaków migrujących przez Liban zastanawia się nad tym czy coś wskóramy. Podobnie było w przypadku orlika zastrzelonego w Czarnogórze. Wywołało to oburzenie, ludzie protestowali. Oto efekty (materiał z listy Ptaki):
Bruzda, orlik grubodzioby, którego odstrzelił jakiś bezmózgowiec w Czarnogórze, pozostawił po sobie całą gromadkę potomstwa i przyczynił się do niebywałego wzrostu świadomości ornitologiczno-ekologicznej na Bałkanach. Afera, która się rozpętała po jego śmierci (z dyskretnym, ale wyraźnie odnotowanym zaangażowaniem polskiej Ambasady w Podgoricy :) doprowadziła do tego, że większość Czarnogórców potępia każdego, komu przyszłaby do głowy myśl wycelowania lufy swojej strzelby w szponiastego ptaka. Dla przykładu: wyrazy ubolewania złożył sam wicepremier Czarnogóry, a cała prasa tegoniezbyt wielkiego państwa zmiażdżyła wszystkich, którzy swoim działaniem, albo zaniechaniem przyczynili się do nieszczęścia.
Bruzda nieświadomie kontynuuje pośmiertnie swoją misję w Muzeum Przyrodniczym: http://www.pmcg.co.me/oth...la%20canga.html
Na marzec planowane jest w Podgoricy seminarium, które jeszcze dobitniej uzmysłowi wszystkim, który jeszcze tego nie wiedzą, a dzisiaj o Bruździe słyszało już 85-90% Czarnogórców i niemało obywateli innych państw regionu, jak ważna jest ochrona tak zagrożonych gatunków i potrzeba stwarzania warunków do przetrwania wszystkim innym.
Na seminarium - o ile uda się je zrealizować - wybierają się również ornitolodzy z sąsiednich państw, a polecałbym je również wszystkim zainteresowanym z Polski (w tym czasie Czarnogóra może wprawić w zachwyt i ptasi oczopląs każdego polskiego obserwatora ptaków)
Pozdrowienia
Maciej Szymański
Prawie niemożliwe stało się możliwe. Udało się z Czarnogórą to może się udać z Libanem.
Wszystko zależy od nas. Jak nic nie zrobimy to nic się nie zmieni.
 
 
algebro 

Posty: 612
Skąd: Brzesko / mał.
Wysłany: 2013-02-25, 22:04   

Wodnik Szuwarek napisał/a:
Wszystko zależy od nas. Jak nic nie zrobimy to nic się nie zmieni.

Akcja warta poparcia! Nawet jeśli nic nie wskazuje na to, że ma się w najbliższym czasie poprawić bezpieczeństwo przelotów... Krople drążą skałę. Tylko że coś bardzo słaby odzew jest na tę petycję... :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  I N F O R M A C J A
Forum Przyroda wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas korzystania z naszych usług. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza to, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki

© PRZYRODA.org | Noclegi Świerże Górne, Kozienice, Chinów - wysoki standard, niskie ceny!

phpBB by przemo  
POLECAMY
hwww.lto.org.pl

www.kuling.org.pl

www.kp.org.pl

www.nietoperze.plREKLAMA
.