PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bieliki zimujace na Wisle
Autor Wiadomość
Hubert 

otop

Wysłany: 2004-02-18, 19:23   

Cytat:
Włanie powinno się zmienić program nauczania, bo to karygodne to co niektórzy ludzie myl? o poszczególnych gatunkach ptaków. A póĽniej w społeczeństwie panuje przekonanie że jastrz?bie, krukowate, czaple s? szkodliwe i trzeba je tępić .

Pragram jest jaki jest, ochrona przyrody to 3 gimnazjum i powięcony na ni? jest jeden dział, o historii, o formie, o polskiej ochronie przyrody.

P.S. Z podręcznika do 3 gim dowiedziałem się, że polska pierwsza wprowadziła ochronę grzybów ;-)

Winer 
moderator

Wysłany: 2004-02-19, 23:03   

Cytat:
Pragram jest jaki jest, ochrona przyrody to 3 gimnazjum
- to chyba i tak już co. Jak ja chodziłem do podstawówki to jak sobie przypominam nie było ochrony, była tylko biologia.
Dalej podtrzymuje to co napisałem wczeniej, że powinni uczyć nazw podstawowych gatunków, tak żeby ludzie nie znali tylko wron, wróbli i bocianów, ale żeby wiedzieli też, że sójka to nie dzięcioł a myszołów to nie jastrz?b! :|

Rey 

Wysłany: 2004-02-19, 23:39   

Kiedy był do 4 klasy podstawówki przedmiot który się zwał rodowisko, a póĽniej na jego miejsce pojawiła się biologia.
Cytat:
Dalej podtrzymuje to co napisałem wczeniej, że powinni uczyć nazw podstawowych gatunków, tak żeby ludzie nie znali tylko wron, wróbli i bocianów, ale żeby wiedzieli też, że sójka to nie dzięcioł a myszołów to nie jastrz?b!

Włanie otóż to :!: A teraz okazuje się jak robisz wywiad rodowiskowy to ludzie nie potrafi? okrelić nazw najprostszych gatunków ptaków :| .

Tetrao 
zacietrzewiony

gko

Wysłany: 2004-02-20, 00:25   

Tak myslalem zeby sie zapisac na mojej uczelni na blok pedagogiczny... mozna potem uczyc w podstawowkach nowego przedmiotu zwanego ... przyroda!!!
Wlasnie w programie tegoz przedmiotu jest nauka rozpoznawania podstawowych gatunkow...
(mysle ze podstawowe to i myszolow i jastrzab tez... :roll: mam nadzieje przynajmniej)

Prowadzilem juz w podstawowkach prelekcje o ptakach i wlasnie nastawilem sie wtedy na pospolite gatunki plus rozroznianie drapieznych...
nie obylo sie bez bajerow typu ile wyciaga sopkol wedrowny albo jak wysoka lata costam itd. takie byly najczestsze pytania dzieci, ale rozpoznawac tez sie nauczyly :shock:

Cytat:
A teraz okazuje się jak robisz wywiad rodowiskowy to ludzie nie potrafi? okrelić nazw najprostszych gatunków ptaków .

No i wlasnie... bylem przemile zaskoczony gdy te dzieci wiedzialy np. ze jest labedz krzykliwy , bocian czarny... a jeden chlopak rozpoznal nawet glos dudka :shock:
Napewno stan wiedzy naszego spoleczenstwa nie jest zachwycajacy, ale jestem przekonany ze jest lepiej niz bylo np. lat temu dzieciec i wiecej... :wink:

... mysle ze jest zle, ...ale idzie ku dobremu... oboczymy :roll:

NORBERT 

Wysłany: 2004-02-20, 08:19   

Cytat:
Hubert - to chyba Ty pisałe że penetrujesz Wisłę w okolicach Wawra - można wiedzieć gdzie dokładnie?

norbert też penetruje wisłę od gocławia po otwock
i dwa tygodnie temu a może trzy to bielików było więcej niż krzyżówek :D

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-02-20, 14:44   

Cytat:
to chyba i tak już co. Jak ja chodziłem do podstawówki to jak sobie przypominam nie było ochrony, była tylko biologia

le mnie zrozumiałe, ja pisałem, że powięcony na to jest jeden dział, chodziło mi o dział podręcznika do biologii.

Rey 

Wysłany: 2004-02-20, 16:02   

A propo edukacji, ja mam na uczelni pedagogike, a w następnym roku będę miał edukacje ekologiczn?.

Marfu 

Wysłany: 2004-02-20, 16:11   

Cytat:
A propo edukacji, ja mam na uczelni pedagogike, a w następnym roku będę miał edukacje ekologiczn?.

Ha ha... A ja mialem rok psychologii, rok pedagogiki i rok metodyki nauczania biologii.. Wszyscy mi wmawiali, ze bede nauczycielem i ze musze sie uczyc... Jezu, co sie nie wyrabialo...

Rey 

Wysłany: 2004-02-20, 16:14   

A ja nie doć że miałem psychologie to teraz uwaga mam ekopsychologie :mrgreen: .
Cytat:
Wszyscy mi wmawiali, ze bede nauczycielem i ze musze sie uczyc

A mylałem że tylko mnie tak katuj? :wink:

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-02-20, 16:19   

Cytat:
uwaga mam ekopsychologie

dobrze, że nie ekopsychopatologię :mrgreen:

MoLoS.pl - ekspertyzy

Rey 

Wysłany: 2004-02-20, 16:33   

Dobrze Wam się ze mnie nabijać, ale ja się tego wszystkiego musze uczyć :?

P.S. Obecny w?tek dyskusji ma raczej mało wspólnego z zimuj?cymi na Wile bielikami :wink:

Marfu 

Wysłany: 2004-02-20, 16:38   

Cytat:
Wszyscy mi wmawiali, ze bede nauczycielem i ze musze sie uczyc

A mylałem że tylko mnie tak katuj?

My bylismy takim eksperymentalnym rokiem biologii - wszystcy przechodzilismy kursa pedagogiczne. Bardzo to fajnie wygladalo - np. na pedagogice siedzielismy w malej salce w dwu podgrupach: dookola Pana grupka dziewczat chcacych nauczac, a po przeciwleglej stronie grupa mieszana, nie chcaca nauczac. Pan strasznie chcial i nas czegos nauczyc i dochodzilo do strasznych scysji - raz Pan zakrzyknal [cytuje z pamieci...] "Jak na Was patrze to mi g...o na zajeciach wychodzi... Przepraszam... Nic mi nie wychodzi..."

Oj, dzialo sie wtedy...

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-02-20, 16:40   

Wczoraj dostalam ostatnie karty obserwacji. Mamy teraz komplet danych z 3 liczen. Moge sie spokojnie zajac wklepywaniem tego do Excela. Ciekawe co z tego wyjdzie... ;)

[i] Winer [i]

NORBERT 

Wysłany: 2004-02-23, 08:41   

wracaj?c do bielików
w niedzielę 22.02. dwa osobniki pod samym otwockiem
Poza tym wzdłuż Wisły w Warszawie-Wawer
Nurogęsi , łabędzie nieme, kilka dzięciołów dużych, dzięciołek, pięknie wybarwione gile, pełzacz, dzwoniec, sikory czapla siwa
a w sobotę 21.02 w łazienkach 12 mandarynek (7samców i 5 samic) oraz kot ganiaj?cy albo bardziej bawi?cy się mysz? na rodku zamarzniętego stawu

Odpowiedz do tematu