PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
bieliki i inne zimujące a malo mądra szkoła lotnicza
Autor Wiadomość
Szybszy 

Wysłany: 2004-01-25, 14:29   

Rey napisał/a:
Małe pytanko : w którym miejscu schodzicie nad Wisłe( czytaj jak sie tam dostać :D ) ? Przy okazji zobacze czy będzie można odczytać te numery gdyby zdarzyła się taka możliwoć.

A jak samochodem to w Łomiankach z głównej ulicy - Warszawskiej - w prawo w ul. Armii Poznań (100 m za basenem po przeciwnej stronie ulicy). Prosto aż do Kępy Kiełpińskiej, 50 m za znakiem KK zgodnie w główn? drog? w lewo i zaraz za pierwszym gospodarstwem (jeĽdzieckim) w prawo, a potem w lewo wzdłuż wału. Można generalnie już tutaj zaparkować i ić z biegiem rzeki ale ja podjeżdżam do trzeciego wjazdu na wał i parkuję zaraz za wałem.

Szybszy 

Wysłany: 2004-01-25, 14:37   

Adam Tarłowski napisał/a:
Kiedy chciałem zostać lotnikiem, z tego okresu (choć było to dawno) pamiętam że numery da sie odczytać. Spróbujcie. :)

Mówisz i masz - w ostatni? sobotę widziałem około godziny 14:30-15:00 biało-niebiesk? Wilgę (chyba) o numerach SP-KIH. Identyczny samolot widziałem dzisiaj ale był za daleko żeby odczytać numery.

Problem tylko - czy tam rzeczywicie jest park? Moja mama kończy się na parku przy pałacu w Jabłonnie i rezerwacie Ławice Kiełpińskie, a on przelatywał na pewno bardziej na północ - poza zasięgiem mojej mapy.

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2004-01-25, 17:42   

Cytat:
on przelatywał na pewno bardziej na północ - poza zasięgiem mojej mapy.

Spoko, rezerwat Kępy Kiełpińskie ci?gnie się na wysokoć Rajszewa, 2,5km dalej zaczyna się rez. Kępy Kazuńskie, który "płynnie" przechodzi koło nowego mostu w rez. Zakole Zakroczymskie itd.
Teraz jest tylko kwestia podstawy prawnej do interwencji, a trzeba choćby pogadać z lotnikami. Spróbuje ustalić kto to mógł latać.
Swojego czasu WOPRowcy w jednej z kolonii lęgowych urz?dzali sobie treningi, wystarczyła rozmowa i problemu niema, wręcz zdeklarowali pomoc.

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-01-25, 18:16   

Cytat:
Teraz jest tylko kwestia podstawy prawnej do interwencji, a trzeba choćby pogadać z lotnikami. Spróbuje ustalić kto to mógł latać.
Swojego czasu WOPRowcy w jednej z kolonii lęgowych urz?dzali sobie treningi, wystarczyła rozmowa i problemu niema, wręcz zdeklarowali pomoc

za to Cię lubię - rozs?dek przede wszystkim! :wink:

MoLoS.pl - ekspertyzy

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-01-26, 08:52   

jesieni? zeszłego roku też widziałem bielika, siedział na drzewie nieopodal stada 20-25 kormoranów. Nie musiałem sie nawet fatygować nad Wisłe tylko do Brodnickiego Parku Krajobrazowego :P . No ale wtedy nie było lodu na jeziorze-teraz "mój" bielik sie wyniósł.... pewnie do Was

anna 

Wysłany: 2004-01-27, 18:40   

Hej Hej szybszy sorki za poĽny answer ale niestety robota. No to juz wiem ktorzy to byliscie wy:))
Ja bylam w czapce i granatowej puchówce. Bez czapki była kolezanka Magda, a co do towarzystwa powiedzielimy prawdę:)) Na listę Bociana zapisalam sie dopiero po wycieczce:) I to tylko na listę a nie do towarzystwa....bo jako nie mam miałoci pchać się miedzy fachowców;)
Podobno warszawski OTOP organizuje w sobote wycieczke do łomianek - jak beda te samoloty, to postaram się spisac co sie da. I tu proba: jesli ktos na forum jest z warszawskiego OTOP-u i wie cos wiecej o tej wycieczce to będe wdzięczna za Info :) )
Ania

Szybszy 

Wysłany: 2004-01-27, 19:25   

anna napisał/a:

Ja bylam w czapce i granatowej puchówce. Bez czapki była kolezanka Magda, a co do towarzystwa powiedzielimy prawdę:)) Na listę Bociana zapisalam sie dopiero po wycieczce:) I to tylko na listę a nie do towarzystwa....bo jako nie mam miałoci pchać się miedzy fachowców;)

Taki ze mnie fachowiec jak z kolibra drapieżnik :wink:

anna napisał/a:

Podobno warszawski OTOP organizuje w sobote wycieczke do łomianek - jak beda te samoloty, to postaram się spisac co sie da. I tu proba: jesli ktos na forum jest z warszawskiego OTOP-u i wie cos wiecej o tej wycieczce to będe wdzięczna za Info :) )
Ania

OTOP chyba też ma forum, może tam wiedz?. W tę sobotę raczej nie dam rady więc bawcie się dobrze i połamania lornetek! :?

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-01-28, 00:10   

Cytat:
OTOP chyba też ma forum, może tam wiedz?

:roll: na ich stronie nie ma...

MoLoS.pl - ekspertyzy

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-01-28, 08:10   

Cytat:
jako nie mam miałoci pchać się miedzy fachowców

Anno... no co TY... zapisz się :!: ... będzie mi raĽniej :mrgreen:

Odpowiedz do tematu