PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Komentarze do zamknietych teriozagadek ;)
Autor Wiadomość
Olga 
Marine Biologist

Wysłany: 2007-05-26, 17:01   

claviceps napisał/a:
Dlatego w swym mniemaniu zasłużyłem na całego punkta

ale zdaje sie że na zdjęciu znajduje sie liger (tygrysica + samiec lwa) a nie tigrolew (lwica i tygrys) a to jest jakas różnica... zresztą sama nie wiem :roll:

Dragon 

Wysłany: 2007-05-26, 17:09   

niestety nie mogę się zgodzić z tobą claviceps , czy muł i osłomuł to to samo? Bo oba to koń + osioł

claviceps 

Wysłany: 2007-05-27, 21:08   

olenka napisał/a:
ale zdaje sie że na zdjęciu znajduje sie liger (tygrysica + samiec lwa) a nie tigrolew (lwica i tygrys) a to jest jakas różnica... zresztą sama nie wiem :roll:

A to przepraszam :] bom nieświadom onej różnicy był :oops: Pokornie opuszczam makówkę i cofam się w najciemniejszy kącik z moją połóweczką :D

Dragon 

Wysłany: 2007-05-31, 14:54   

Oleńka mam pytanie - po czym odróżnić łasicę od gronostaja na tej fotce "co się gapisz"???

claviceps 

Wysłany: 2007-05-31, 16:17   

Dragon napisał/a:
Oleńka mam pytanie - po czym odróżnić łasicę od gronostaja na tej fotce "co się gapisz"???

Hehe ja też miałem wątpliwości, alem strzelił dobrze, to siedzę cicho ;-)

Olga 
Marine Biologist

Wysłany: 2007-05-31, 18:56   

Dragon napisał/a:

szczerze mówiąc to nie mam pojęcia ;-) jak dla mnie to ma taki łasicowaty pyszczek i uszy ale pewnie Cie to nie przekona ;-)

Dragon 

Wysłany: 2007-05-31, 21:14   

mhhh niestety masz racje - nie przekona... "jak dla mnie to ma taki łasicowaty pyszczek i uszy" - ma także gronostaj... Jeśli nie masz innych cech łasicy , po których można by odtróżnić ze zdjęcia to chyba będziesz musiała dodać 9 osób do zwycięzców... Tych którzy obstawili Gronka :twisted:

Olga 
Marine Biologist

Wysłany: 2007-05-31, 21:47   

Dragon napisał/a:
chyba będziesz musiała dodać 9 osób do zwycięzców

chyba nie bede musiała :twisted: poprawna odpowiedz to łasiczka i nic tego nie zmieni :] a punkty dostają tylko ci co POPRAWNIE OZNACZYLI nawet jesli tylko strzelali :]

Dragon 

Wysłany: 2007-05-31, 22:28   

Jeśli nie masz innych cech łasicy , po których można by odróżnić gronostaja od łasicy to , to stworzenie z rodzaju Mustela sp. z tego zdjęcia nie można nazwać łasicą - niestety mam ostre zastrzeżenia co do twojej odpowiedzi... więc albo przyznasz się do błędu ( + 9 poprawnych odp.) albo napiszesz więcej różnic... (niestety ogona nie widać :twisted: )

Olga 
Marine Biologist

Wysłany: 2007-05-31, 22:50   

jest jeszcze jedna możliwość. Zostawimy tą zagadke w spokoju :] nie jest to pierwsza zagadka w której trzeba poprostu zaufac zadającemu i tyle. Polskie ssaki są dość charakterestyczne i trudno znaleźć fajne zdjęcie, które dałoby "smaczek" zagadce. Bo co to za zabawa oznaczyc zwierzaka, który w całości znajduje sie na zdjęciu i wszystko dokładnie widac. Jest to na 100% łasiczka co moge udowodnic innym zdjęciem :] Dałam taką zagadke poniewaz własnie tak zwierzaka widac w terenie, nie zawsze chce on nam ładnie zapozować :] dlatego własnie czasem oprócz oznaczania za pomocą cech trzeba czasem zaufać intuicji ;-)

Dragon 

Wysłany: 2007-05-31, 22:53   

jak miałaś takie zdjęcie to mogłaś "niedowiarkom" udowodnić że to łasiczka... ale cóż Było i się zmyło...

Olga 
Marine Biologist

Wysłany: 2007-05-31, 22:59   

prosze bardzo ;-) bardzo ładnie widac typowy łasicowaty ogonek :]

PS. a jakby sie tak czepiać to Twoja zagadka z "koteczkiem" jest nieregulaminowa... bo hybryd sie nie daje do zagadek ;-)

na 100% łasiczka.JPG
Plik ściągnięto 420 raz(y) 27,14 KB

Justyna K 
moderator

Wysłany: 2008-10-03, 20:30   

Cytat:
Na początku chodziło mi o nieparzystokopytne, natomiast niedawno się dowiedziałem, że obojczyka nie posiadają także płetwonogie, więc wszyscy którzy wymienili jedna z tych grup otrzymują po punkcie.

W zagadce było pytanie o rząd. W jakiej systematyce płetwonogie są rzędem???

Wiktoria 
Zapalony podróżnik

lto

Wysłany: 2008-10-03, 21:21   

Justyna K napisał/a:
W zagadce było pytanie o rząd. W jakiej systematyce płetwonogie są rzędem???

Jeśli się coś niecoś dobrze orientuje, to płetwonogie były dawniej oddzielnym rzędem, lecz stosunkowo niedawno włączone je do drapieżnych.

Arkadio 
Przyrodnik

Wysłany: 2011-01-31, 08:36   

Kolegę Czeyczera proszę o pewne wyjaśnienia tudzież nauczenie mnie czegoś nowego. Nawiązuję oczywiście do tego tropu http://forum.przyroda.org...-vt13547,15.htm
Ok. Przyznaję. Po przyjrzeniu się widać zarys tropu jeleniowatego...
Mam jednak prośbę... proszę o wskazanie cech, po których można z pewnością stwierdzić, że jest to jeleń a nie daniel. ;)

Odpowiedz do tematu