PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Opracowanie zasad rankingu zwycięzców ;-)

Czy jesteś za tym by kontynuować zliczanie punktów i tworzyć rankingi ?
tak
63%
 63%  [ 19 ]
nie
13%
 13%  [ 4 ]
nie mam zdania, jest mi to obojętne
23%
 23%  [ 7 ]
Głosowań: 30
Wszystkich Głosów: 30

Autor Wiadomość
mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-03-07, 11:04   Opracowanie zasad rankingu zwycięzców ;-)

trzeba by opracować jaki system punktacji... kto się tym zajmie? może jaki zespół?

wprowadziłem też możliwoć ukrywania tekstu - jest on do odczytania dopiero po odpisaniu w danym temacie, czyli nie ma możliwoci ci?gania :wink:
wygl?da to tak:
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

aby tak zrobić należy obj?ć dany tekst znacznikami:

Kod:
[hide]ten tekst jest widoczny po odpisaniu w temacie[/hide]

oczywicie można to zrobić automatycznie klikaj?c odpowiedni? ikonkę w edycji tematu - zobaczymy czy to się sprawdzi 8)

w tym temacie możecie też proponować system punktacji itp.

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-03-07, 11:17   

Trzeba sie zastanowic tez nad tym, czy przyznawac punkty osobno w zaleznosci od "kategorii" zagadki. Mialoby to sens, jako ze mozna by sumowac potem punkty z poszczegolnych.
Poki co mamy:
- rysunki
- zdjecia (z. klasyczna)
- piora
- jajka (proponuje dodac tu tez ewentualne przyszle gniazda).

Poza tym nadal mocno postuluje przyznawanie punktow wszystkim, ktorzy zgadli.

Pozostaje otwarty "problem" poziomu trudnosci niektorych zagadek (gat spoza Europy i Bliskiego Wschodu) oraz innych "bonusow" (proponowane przeze mnie dodatkowe punkty - albo polowki punktow ;) za dokladny zestaw informacji i cech umozliwiajacych identyfikacje gatunku).

[i] Winer [i]

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-03-07, 14:20   

Proponuje, żeby Anem napisał tu ten swój regulamin z niewielkimi poprawkami, które proponowalimy.
Z tym, że odpowiadać można raz, jeli pomysł mopka ma się sprawdzić.
Ja bym nie dzielił zagadek na kategorie, ponieważ s? to duże podpowiedzi.
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

kessy 

Wysłany: 2004-03-07, 17:12   

Ale dlaczego nie? Tzn nie rozumiem co to za podpowiedz ;) Przeciez widzimy czym jest to, co zgadujemy. Czy piorem, czy gniazdem, czy jajkiem, etc. A bylo by ciekawiej, bo mozna byc np lepszym z pior a gorszym ze zdjec.

[i] Winer [i]
Ostatnio zmieniony przez kessy 2004-03-07, 17:17, w całości zmieniany 1 raz  

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-03-07, 17:15   

To tylko moja propozycja.

kessy 

Wysłany: 2004-03-07, 17:18   

Moja tez ;) Ale naprawde chcialabym wiedzec w jakim sensie to podpowiedz...

[i] Winer [i]

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-03-07, 17:20   

le się wyraziłem, chodziło mi o ten "poziom" trudnoci, ciekawiej jest szukać ptaka w Sokołowskim, tyle że ten ptak występuje w Australii :mrgreen: .

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2004-03-07, 17:23   

Kessy, były na forum conajmniej dwie zagadki specjalnie umieszczone w kuluarach aby nie sugerować rozwi?zania, jedna to była moja zagadka z dziedziny budkologii a druga mopka, ale nie pamiętam juz tematu. Aaaaa, gniazdo badylarki...
Czasami wiadomo że to gniazdo, tylko nie wiadomo czy ssaka czy ptaka...
A niektóre ssaki to jajka znosz?...

Hubert 

otop

Wysłany: 2004-03-07, 17:26   

Cytat:
druga mopka

Dotyczyła gniazda jakiej tam myszy.
Co do ukrytej wiadomoci, to trzeba napisać post po tym z UW, czy kiedykolwiek w danym temacie??

EDIT: Już się skapowałem, że wystarczy w tym temacie kiedykolwiek napisać, czyli to się nie sprawdzi, gdy padnie druga zagadka w tym samym temacie.

P.S. Jednakże da się ukrywanie i tak obejć... :?

kessy 

Wysłany: 2004-03-07, 18:12   

No zgadzam sie, daje sie obejsc dosc latwo ;) Chyba ze... Mopek by wylaczyl mozliwosc edytowania postow na zagadkach :twisted:

Adam, o ile to jest to co pamietam, to a) weszlam tam chyba jak juz byly rozwiazania b) nie mialam pojecia ze to dla mnie c) i tak bym nie rozpoznala ;)

Hubert, ptaki zagraniczne nie mialy byc oddzielna kategoria. Poddalam tylko pod dyskusje poziom trudnosci takich zagadek. Na pewno sa bardzo ciekawe, ale dosc losowo mozna wpasc na rozwiazanie, co pokazuje ostatni przyklad modraczka ;) Chociaz moze przyklad zle wybralam bo to jeszcze 'swoj'.

[i] Winer [i]

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-03-07, 18:33   

Cytat:
to się nie sprawdzi, gdy padnie druga zagadka w tym samym temacie

no dokładnie! Dlatego trzeba by pilnować i wprowadzić to w zasadach - jedna zagadka :arrow: jeden temat. To byłoby sensowne bo nie byłoby takiego bałaganu jak do tej pory :?

kessy 

Wysłany: 2004-03-07, 19:08   

Mopek ma racje.
Dlatego stare, "zuzyte" zagadki pozamykalam.

I jeszcze spostzrezenie. Mysle, ze dopoki nie ustalimy reglaminu to wszystkie dotychczasowe punkty sie... nie licza (nie bic! ;) ).
To tylko propozycja... :mrgreen: Mysle, ze tak by bylo sprawiedliwie.

[i] Winer [i]

Winer 
moderator

Wysłany: 2004-03-07, 19:40   

Cytat:
Mysle, ze dopoki nie ustalimy reglaminu to wszystkie dotychczasowe punkty sie... nie licza (nie bic! ).
- uu, to sprawiedliwoć ma swoje dobre i złe strony - dobre dla tych bez punktów, gorsze dla tych, którzy już co działali.
Dopiero wróciłem, dlatego jeszcze nie wiem jak działa w praktyce to szyfrowanie odpowiedzi, ale wydaje się być O.K., poza tym podpisuję się pod pomysłem jedna zagadka jeden temat ze wskazaniem by nie zamieszczać nowej zagadki dopoki poprzednia nie będzie rozwi?zana. Jedno jest pewne - trzeba podj?ć stanowcze działania by to uregulować (jako lubę porz?dek :wink: ) i żeby się póĽniej nie okazało, że zdobywam punkty a one się nie licz?. Także póki nie będzie przyklepany regulamin nie zgaduję :twisted:
Jeli chodzi o punkty jak najbardziej jestem za nimi, bo to podnosi chęć zgadywania, jakiej rywalizacji, w przeciwieństwie do srokacza lubię czasem o co powalczyć :mrgreen: .
Jestem gotów przystać na pomysł: punkt dla każdego kto odganie - o ile nie będzie możliwoci podgl?dania wczeniej padaj?cych odpowiedzi. Poza tym uważam, że nie ma sensu dzielić zagadek na kategorie, typu: pióra, jajka, zdjęcia - mylę, że to zbędny zamęt.
To chyba tyle, jak sobie co przypomnę to doskrobię, a teraz zobaczę jak działa ten ukryty text :shock:

Adam Tarłowski 

Wysłany: 2004-03-07, 20:06   

Hym, z tym ukrywaniem to troche dziwna sprawa. Kto kto niewie o co chodzi to sie mocno zdziwi, pozatym w ukrytych wiadomosciach piszecie ciekawe rzeczy, nie tylko rozwi?zania, przezto zabawa dotyczy tylko w?skiego kregu...
No niewiem czy to sie sprawdzi. Pozatym chyba po zamknieciu takiego tematu uryte teksty powinny zostac ujawnione?

Winer 
moderator

Wysłany: 2004-03-07, 20:12   

Cytat:
Kto kto niewie o co chodzi to sie mocno zdziwi
- no niestety, trzeba ić z duchem czasu i równać postępowi. Nie jest to może dziecinnie logiczne ale i nie trudne, wystarczy spróbować - ja tak zrobiłem i to działa :shock: :D Właciwie to żadna filozofia - tylko tak to dziwnie wygl?da. Widzisz zaszyfrowane wiadomoci a w chwili kiedy wysyłasz swoj? wiadomoć: czary-mary i widzisz odszyfrowane wiadomoci.
Cytat:
przezto zabawa dotyczy tylko w?skiego kregu...
- nie wydaje mi się, każdy może co napisać odnonie zagadki i zobaczy "zaczarowany text"
Cytat:
No niewiem czy to sie sprawdzi
- sprawdzi :D
Cytat:
Pozatym chyba po zamknieciu takiego tematu uryte teksty powinny zostac ujawnione?
- to dobra myl - a nie jest tak?

Odpowiedz do tematu