PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Opracowanie zasad rankingu zwycięzców ;-)

Czy jesteś za tym by kontynuować zliczanie punktów i tworzyć rankingi ?
tak
63%
 63%  [ 19 ]
nie
13%
 13%  [ 4 ]
nie mam zdania, jest mi to obojętne
23%
 23%  [ 7 ]
Głosowań: 30
Wszystkich Głosów: 30

Autor Wiadomość
claviceps 

Wysłany: 2011-03-01, 03:18   

vespertinus napisał/a:
A tak serio, to brak sprzeciwu chyba trzeba potraktować jako zgodę. Przy tej ilości zagadek, jakie były zadawane (chociaż dokładnie nie wiem, bo sam zrobiłem sobie długą przerwę w odpowiadaniu), rankingi miesięczne chyba nie miałyby większego sensu. Wspólne podsumowanie wszystkich typów awizagadek też wg mnie jak najbardziej OK.

Tak więc uczyniłem. Trochę to trwało ;) ale jestem już na bieżąco.
Wrzuciłem właśnie ranking za 2009 rok. Mam też praktycznie gotowe zestawienie za rok ubiegły - czekam jeszcze tylko na dwóch maruderów :P No i zaczynam pilnować, coby zagadki nie wisiały przez kwartał albo i rok :P :cool:

aziza 

otop

Wysłany: 2011-03-01, 07:03   

A co z zagadkami wieloletnimi, np.
forum.przyroda.org/topics16/ptasiarski-zargon-zagadka-tekstowa-vt10644.htm
:droczy:

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2011-03-01, 08:07   

aziza, nie czepiaj się - do rekordu zagadki z nurem jeszcze jej daleko :P

(wezmę się niebawem i ją skończę - słowo zucha)
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Heimik 
Bagiennik

kuling

Wysłany: 2011-03-01, 08:17   

krotom napisał/a:
(wezmę się niebawem i ją skończę

:res: za poczucie humoru :lol: :lol: :lol:

Paweł - Pamiętamy! :( [*]

aziza 

otop

Wysłany: 2011-03-01, 08:27   

Heimik, uprzedziłeś mnie :oki:

[ Komentarz dodany przez: krotom: 2011-03-01, 08:29 ]
:box: sie kurde dobrali

claviceps 

Wysłany: 2011-08-22, 23:57   

Dojrzewała we mnie ta kwestia dość długo, zasięgnąłem rady u innych organów władzy (zdania w kwestii podzielone) i w końcu zapytuję również otwartym tekstem.
Kwestia jest następująca - czy ktoś w ogóle zagląda w rankingi punktowe :?: Bo liczę te punkty (wbrew niektórym opiniom :P ) i się zastanawiam czy to ma jakiś sens. Szczerze mówiąc ja go nie bardzo widzę, choćby dlatego, że poziom zagadek w porównaniu z tym co było kilka lat temu mocno się obniżył (więc i sam ranking niewiele mówi). Oczywiście same zagadki są miłą rozrywką, ale czy naprawdę potrzebujemy je punktować i tworzyć rankingi :?:

BJK 

Wysłany: 2011-08-23, 08:35   

claviceps, mi na przykład taki ranking posiłkowo służy do oceny tego czy oznaczenie przez danego Forumowicza mam traktować poważnie, czy włożyć między bajki ;)
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

Kliwia 

Wysłany: 2011-08-23, 11:26   

BeaJolKa napisał/a:
claviceps, mi na przykład taki ranking posiłkowo służy do oceny tego czy oznaczenie przez danego Forumowicza mam traktować poważnie, czy włożyć między bajki

Nie zawsze to działa. Czasem na żywo jest mi łatwiej rozpoznać gatunek niż w zagadce. Nieraz np. niepotrzebnie szukam haczyka albo brakuje mi pewności w odpowiedzi i np. zamiast pisać to co pierwsze mi przychodzi do głowy to zaczynam się zastanawiać i wtedy najczęściej błędnie odpowiadam - tak było w przypadku ortolana, którego oznaczyłam jako trznadel. A np. na siewkach to się w ogóle nie znam i najczęściej po prostu strzelam.

claviceps 

Wysłany: 2011-08-23, 11:53   

BeaJolKa napisał/a:
claviceps, mi na przykład taki ranking posiłkowo służy do oceny tego czy oznaczenie przez danego Forumowicza mam traktować poważnie, czy włożyć między bajki ;)

No właśnie uważam, że nawet do takich celów ranking już się nie nadaje. Poza tym nie każdy regularnie odpowiada w zagadkach, a takie rankingi promują głównie regularność (zwłaszcza odkąd zagadki stały się łatwiejsze).
Krotom dodał ankietę, więc zachęcam do określania się w niej :idea:

Justyna K 

Wysłany: 2011-08-26, 21:42   

claviceps napisał/a:
Bo liczę te punkty (wbrew niektórym opiniom :P ) i się zastanawiam czy to ma jakiś sens.
No to Ci się należą oficjalne przeprosiny za mój brak wiary w to, że komukolwiek się chce liczyć punkty :P no i :res: za żmudną i niewdzięczną pracę :mrgreen:

claviceps 

Wysłany: 2011-10-06, 22:15   

Głosowanie zakończone. Wyniki wyraźnie mówią, że jesteście za utrzymaniem rankingu.
Teraz trudniejsza sprawa :P Pisałem już wyżej, że przestałem widzieć sens prowadzenia zestawień punktowych. Z racji tego (jak również poważnych deficytów czasowych) postanowiłem, że nie będę zliczał punktów od nowego roku (do końca 2011 jakoś dociągnę). Dlatego dobrze by było, żeby się znalazł jakiś ochotnik do przejęcia tego zaszczytnego obowiązku ;)

claviceps 

Wysłany: 2012-01-24, 23:20   

Powiesiłem właśnie ranking punktowy za 2011 rok.
To ostatni ranking, opracowany przeze mnie. Niestety nie zgłosiła się osoba, chcąca kontynuować zliczanie, więc wygląda na to, że od teraz punktowanie zagadek rzeczywiście traci sens :P

Kamikazi 

Wysłany: 2012-01-25, 15:57   

claviceps, dzięki za dobrą robotę. :) Dla mnie obojętne jest czy ranking będzie prowadzony dalej bo w zagadkach odpowiadam bardzo nieregularnie i bardziej dla trenowania głowy niż dla punktów. Ale rzeczywiście sporo osób wyraziło się pozytywnie o kontynuowaniu rankingu. Więc gdzie są chętni do roboty? Haaalo... ;)

.

[CLOVERtshirt] [Galeria rysunków] [Galeria zdjęć] [Niecodziennik] [Ptasi Azyl]

claviceps 

Wysłany: 2012-02-24, 10:40   

Kamikazi napisał/a:
claviceps, dzięki za dobrą robotę. :)

A ja dziękuję za miłe słowo :razz:
Kamikazi napisał/a:
Więc gdzie są chętni do roboty? Haaalo... ;)

Chętni w liczbie pojedynczej ;) się znaleźli :oki: - na razie niech to zostanie tajemnicą moją i owej/owego nieszczęsnej/ego userki/era :twisted: W swoim czasie sami zobaczycie :]

Odpowiedz do tematu