PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Opracowanie zasad rankingu zwycięzców ;-)

Czy jesteś za tym by kontynuować zliczanie punktów i tworzyć rankingi ?
tak
63%
 63%  [ 19 ]
nie
13%
 13%  [ 4 ]
nie mam zdania, jest mi to obojętne
23%
 23%  [ 7 ]
Głosowań: 30
Wszystkich Głosów: 30

Autor Wiadomość
Kamil 


Posty: 4508
Skąd: BKL/Warszawa
Wysłany: 2007-09-03, 16:12   

to skoro tak to trzeba anulowac :/ (a szkoda bo moze by były jakies punkciki ;) )
 
 
Diafora 


Posty: 1339
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-24, 09:06   

już jestem i bede Was pilnowac niegrzecznych :D
_________________
N I E M A S P R A W I E D L I W O Ś C I
J E S T E M T Y L K O J A
ŚMIERĆ

 
 
refleksja 


Posty: 2462
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-10-09, 17:15   

to poproszę o anulowanie jeszcze tej awi. Miały być dwa tygodnie i znów się zaczyna :!: :evil:
 
 
 
Diafora 


Posty: 1339
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-12, 06:35   

Oj nie zauważyłam, już zamknięta :)
_________________
N I E M A S P R A W I E D L I W O Ś C I
J E S T E M T Y L K O J A
ŚMIERĆ

 
 
krotom 
administrator
ludź od prąduPosty: 10390
Skąd: Brodnica
Wysłany: 2008-04-18, 19:50   

regulamin napisał/a:
[...]Art. 25 Odpowiedź udzielona po upływie czasu jest nieważna.[...]
trzeba się zastanowić nad zasadnością tego artykułu. Przejrzałem kilka zagadek "z brzegu" i wychodzi na to, że kilku osobom trzebaby pozabierać punkty ponieważ odpowiedziały po czasie do którego zagadka była zadeklarowana.

Na razie wykreślam ten artykuł aż się ustali czy ma pozostać czy być jednak usuniętym
_________________
stare przysłowie pszczół mówi:
Nie pozwalaj wycinać lasu! Kto wie, może kiedyś będziesz musiał zostać partyzantem!
Brodnickie Towarzystwo Przyrodnicze
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(
 
 
 
Kejbii 
Kejbii


Posty: 10266
Skąd: Warszawa-Ochota
Wysłany: 2008-04-18, 20:56   

Czujnyś, Panie :deep bow:. Trza skorygować treść na: .. "udzielona po zakończeniu zagadki przez autora" .. . Oczywiśćie należało by zdefiniować dla jasności, co to jest "zakończenie zagadki" - ale to dość łatwe.
_________________
https://www.facebook.com/...i/photos_albums
Kazik - Piosenka Milipantów
http://www.youtube.com/watch?v=fHp1NviVGZs
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics
 
 
 
vespertinus 


Posty: 1413
Skąd: Czempiń
Wysłany: 2008-12-28, 21:10   

Pojawiały się od czasu do czasu jakieś pytania o podliczanie punktów w awizagadkach i przeważnie nic z tego nie wychodziło. Cały rok nikt nie sumował punktów i powiem szczerze, przynajmniej mi, do szczęścia potrzebne to nie jest ;) Ale jeśli jednak większość użytkowników chciałaby do tego powrócić, to może koniec roku jest dobrą okazją do tego, by oddzielić grubą krechą to co było i zacząć od nowa zliczanie od tych zagadek, które kończą się już po Nowym Roku?
Pytam, bo zapis o punktowaniu zagadek w regulaminie nadal istnieje i możnaby albo do tego powrócić, albo ten zapis usunąć, skoro to tylko fikcja. ;)

No i w sumie chyba najważniejsze pytanie w tej dyskusji - czy jest osoba, która miałaby czas i ochotę się w to bawić? :) Bo to jest chyba największy problem. Żeby nie było, że próbuję innym robotę znaleźć a sam nic nie oferuję - sam mógłbym się tym zająć, ale dopiero po maturze... Mam nadzieję, że jakby co, zrozumiecie, że prędzej będę miał inne priorytety i nie mógłbym obiecać, że zawsze wywiązałbym się w terminie z obowiązków ;)
 
 
 
green power 
autor 100000 posta


Posty: 3497
Skąd: Radom/Warszawa
Wysłany: 2008-12-28, 21:29   

ad vocem punktowania to pragnę poddać pod rozwagę by (jeśli się do tego wróci) nie zliczać po prostu punktów zdobytych w zagadkach, bo to o niczym nie świadczy, a raczej tworzyć rankingi "skuteczności". Czyli - % dobrych odpowiedzi w zagadkach spośród wszystkich udzielonych przez danego użytkownika.
_________________
Tomasz Figarski
 
 
 
vespertinus 


Posty: 1413
Skąd: Czempiń
Wysłany: 2008-12-28, 22:10   

Nie wiem, czy to byłoby też do końca wiarygodne ;) Obojętnie czy w punktowym czy w procentowym wyniku użytkownika myślę, że dobrze byłoby podawać w ilu zagadkach on odpowiadał, nawet przy Twojej propozycji. Bo dla przykładu ktoś kto odpowie w 2 zagadkach i trafi, będzie miał 100% skuteczność a ktoś kto sie na 10 zagadek w jednej pomyli, będzie za nim, więc to też o niczym nie świadczy ;)
Czyli jeśli w ogóle do tego powrócimy, proponowałbym zapis typu 16/20 (tabela wyglądałaby tak jak teraz, czyli odpowiadający sklasyfikowani wg ilości zdobytych punktów, doszedłby tylko zapis w ilu zagadkach użytkownik brał udział) lub skuteczność procentowa, ale wtedy liczona nie w stosunku do liczby odpowiedzi użytkownika, a do liczby wszystkich zagadek w danym miesiącu.
_________________
Mariusz Janowski
 
 
 
green power 
autor 100000 posta


Posty: 3497
Skąd: Radom/Warszawa
Wysłany: 2008-12-28, 22:22   

vespertinus napisał/a:
Nie wiem, czy to byłoby też do końca wiarygodne
bardziej wiarygodne niż "suche" punkty, choć oczywiście - jak piszesz - konieczne było by podanie "ile z ilu" np. 8/10 - skuteczność 80% (i to ona byłaby podstawą rankingu miesięcznego). Dodatkowo można założyć, że minimalna ilość zagadek, w jakiej musi wziąć udział forumowicz by zostać sklasyfikowanym to np. 5 czy 10
_________________
Tomasz Figarski
 
 
 
pulsatilla1214 

Posty: 4617
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2009-01-01, 15:26   

vespertinus:
Cytat:
doszedłby tylko zapis w ilu zagadkach użytkownik brał udział) lub skuteczność procentowa, ale wtedy liczona nie w stosunku do liczby odpowiedzi użytkownika
itd. ;)

można pomysleć, że to forum studentów statystyki ;)

aby bardziej zamieszać w Waszych głowach pełnych obliczeń - a co z użytkownikami, którzy rozpoznali ptaka, ale nie uzyskali pełni punktów z powodu widzimisię autora zagadki (brak nazwy chińskiej i serbsko-chorwackiej :> ) ? albo nie przepisali (ciekawe po co ;) ) cech wymienionych w Collinsie/Jonssonie :)

GP:
Cytat:
konieczne było by podanie "ile z ilu" np. 8/10 - skuteczność 80% (i to ona byłaby podstawą rankingu miesięcznego). Dodatkowo można założyć, że minimalna ilość zagadek, w jakiej musi wziąć udział forumowicz by zostać sklasyfikowanym to np. 5 czy 10


bezwzględnie konieczne... ;) A może dodatkowo ranking tygodniowy, albo i tytuł Zgadywacza Dnia :lol: ?
 
 
vespertinus 


Posty: 1413
Skąd: Czempiń
Wysłany: 2009-01-01, 20:18   

pulsatilla1214, ale ja wyszedłem od pytania, czy w ogóle chcemy zliczania punktów za zagadki, a nie od jakiś rewolucyjnych zmian w zasadach ;)

Reszta moich uwag była odpowiedzią na propozycję green powera, która nie wydawała mi się też do końca idealna, więc przedstawiłem jakie rzeczy trzebaby było wg mnie w takim wypadku uwzględnić, ale wszędzie pisałem w trybie przypuszczającym. To było gdybanie, a nie jakaś moja konkretna propozycja.
Jedyne co zaproponowałem do dodania, to dopisek w ilu zagadkach użytkownik brał udział. Mając te dany każdy i tak mógłby wyciągnąć wnioski o skutczności ;) Reszta udziwnień, nawet jeśli dawałaby jakąś wiedze o skuteczności użytkowników, wydaje mi się zbyt zagmatwana i przede wszystkim bezsensownie pracochłonna dla zliczającego ;) No i wcześniej nikt nie narzekał na takie zasady, więc jeśli coś jest dobre, po co to drastycznie zmieniać.
pulsatilla1214 napisał/a:
można pomysleć, że to forum studentów statystyki ;)

Trochę mnie przeceniasz ;) Ale widocznie chodzenie do mat-fizu też pozostawia w człowieku jakieś skrzywienia :| :-P
 
 
 
pulsatilla1214 

Posty: 4617
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2009-01-01, 20:54   

vespertinus:
Cytat:
Reszta udziwnień, nawet jeśli dawałaby jakąś wiedze o skuteczności użytkowników, wydaje mi się zbyt zagmatwana i przede wszystkim bezsensownie pracochłonna dla zliczającego

...miód na me serce płynie ;)

Cytat:
Jedyne co zaproponowałem do dodania, to dopisek w ilu zagadkach użytkownik brał udział

a czy praktykowana już opcja zliczania przy jednoczesnym wymienianiu oznaczonych poprawnie gatunków nie mówi wystarczająco wiele :> ? Nieczęste zagadki z kilkoma gatunkami czy punktowane nadzwyczajnie.

Co do tych wszystkich udziwnień nic nie mam - przyjmuję jedynie za pewnik, że razem z GP zgłaszacie się na dyżurnych superrachmistrzów awizagadek :res: :oki: Dla zaspokojenia głodu wiedzy na temat "skuteczności" odpowiadających, jak nadal będziecie się nudzić, proponuję dodatkowe przedstawienie za pomocą wykresów zmieniającej się co miesiąc "formy" użytkowników :lol:

A jak i z tym uwiniecie się, to zapraszamy do liczenia flori.... :mrgreen: Gdy kolejne działy prześwietlicie, przeliczycie "skuteczność", zostanie jeszcze czarna dziura forum - "X-Files" :)

A gdy i ona zostanie zmieniona w rzędy cyferek - w prezencie otrzymacie pełną, rzetelną wiedzę na temat skuteczności użytkowników :cool: Kolokwialnie mówiąc - odwalicie kawał dobrej, nikomu niepotrzebnej roboty :lol:

Cytat:
chodzenie do mat-fizu


studia matematyczno-przyrodnicze pewnie też ;)
 
 
claviceps 

Posty: 4869
Skąd: DNA
Wysłany: 2010-11-01, 14:22   

Jak pewnie niektórzy zauważyli ;) zabrałem się za podsumowania punktowe w awizagadkach. Skończyłem już rok 2008 :lol: i bym już skończył kolejny, ale wynikł problem. Otóż poprzednio z racji dużej liczby zagadek można było prowadzić rankingi miesięczne. Ale gdzieś tak od marca 2009 liczba zagadek gwałtownie spadła - bywają miesiące, że w ogóle nikt nic nie zadaje (choć akurat ostatnio nastąpiło pewne ożywienie).
Stąd postanowiłem zmienić zasady aktualizowania punktacji - będzie jak w innych działach - czyli raz w roku, a do tego punkty za wszystkie rodzaje zagadek będą podawane wspólnie w jednym rankingu (normalne fotozagadki + fono + tekstowe + piórowe). Postanowiłem, acz czekam jeszcze na głosy uczestników - przy dużym oporze społecznym będziemy dyskutować nad zmianami (bo zmiany być muszę).
_________________
bart smyk
 
 
vespertinus 


Posty: 1413
Skąd: Czempiń
Wysłany: 2010-11-15, 10:44   

No i dyskusja się jakoś nie rozwinęła, widać nikt nie odważył sprzeciwiać się woli moderatora ;)
A tak serio, to brak sprzeciwu chyba trzeba potraktować jako zgodę. Przy tej ilości zagadek, jakie były zadawane (chociaż dokładnie nie wiem, bo sam zrobiłem sobie długą przerwę w odpowiadaniu), rankingi miesięczne chyba nie miałyby większego sensu. Wspólne podsumowanie wszystkich typów awizagadek też wg mnie jak najbardziej OK.
_________________
Mariusz Janowski
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  I N F O R M A C J A
Forum Przyroda wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas korzystania z naszych usług. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza to, że wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki

© PRZYRODA.org | Noclegi Świerże Górne, Kozienice, Chinów - wysoki standard, niskie ceny!

phpBB by przemo   - mangi
POLECAMY
hwww.lto.org.pl

www.kuling.org.pl

www.kp.org.pl

www.nietoperze.plREKLAMA
.