PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Jazda crossem/quadem po lesie
Autor Wiadomość
pdgpdg 

Wysłany: 2014-10-16, 08:32   Jazda crossem/quadem po lesie

Siema mam do was pytanie pewnie jestescie przeciwni jezdzie crossem czy quadem po lesie bo hałas itp ale czego nikt nie czepia sie nadleśnictw niby wielkich strażników przyrody a jak robią wycinke u mnie na lubelszczyznie nie ma miejsca w lesie gdzie by nie było wycinki piły spalinowe słychać w całym lesie a jak ciągnikami ciągną sosny to droga wygląda jak po orce ze crossy czy quady sie chowają przy tym, jak ludzie są przeciwni niszczenia lasów to w pierwszej kolejności powinni uderzyć do nadleśnictw

Kamil 

Wysłany: 2014-10-16, 09:58   

Widać, że nie masz zielonego pojęcia o gospodarce leśnej. To, co robią leśnicy dzieje się w konkretnym celu - żeby pozyskać surowiec drzewny do produkcji mebli, domów, papieru, na opał itd. I na pewno bardziej przestrzegają przy tym zasad ochrony przyrody niż quadowcy i crossowcy, którzy jeżdżą dla przyjemności gdzie im się tylko podoba, nie zwracając uwagi na obszary chronione.

pdgpdg 

Wysłany: 2014-10-16, 12:49   

no dobra ale porównując quadowców do nadleśnictw to nie ma porównania w kwesti niszczenia lasów ,oni ciągną sosny po lasach niszcząc wszystko do okoła to po co sadzą sie do quadowców/crossowców jak sami robią nie porównywalnie większe szkody, leśnicy myślą że las należy do nich i mogą robić co chcą

wojtastour 

Wysłany: 2014-11-08, 15:56   

Jeden cross czy quad nie zrobi przecież większych szkód, poza rozjechanym mchem czy grzybem, który i tak zaraz wyrośnie. Największy problem, to hałas i straszenie zwierząt.

idalia 

Wysłany: 2015-05-04, 13:47   

wojtastour napisał/a:
Jeden cross czy quad nie zrobi przecież większych szkód, poza rozjechanym mchem czy grzybem, który i tak zaraz wyrośnie. Największy problem, to hałas i straszenie zwierząt.

gdyby to był jeden quad to w porządku, ale ja mieszkam blisko lasu i latem widzę co się tam dzieje. non stop ktoś jeździ quadem albo motorem. i ci ludzie jak wariaci jeżdżą. strach na spacer pójść, bo nigdy nie wiadomo co się może przytrafić.

Boberus 

Wysłany: 2015-05-19, 11:20   

Tak jak dworzec kolejowy jest do wsiadania do pociągu, tak do jazdy crossem czy innym quadem jest odpowiedni tor :!: :twisted: Argument na poziomie - leśnicy też hałasują - jest infantylny. Oni są tam w konkretnym celu. Jakie są zagrożenia? Oprócz oczywistej możliwości potrącenia człowieka i zwierząt a także rozjeżdżania terenu prowadzącego do degradacji gleby - przede wszystkim hałas. Takie zachowania mogą przyczynić się nawet do opuszczania przez ptaki gniazd...Nie macie jakiejś starej żwirowni czy coś?

Anton3 

Wysłany: 2015-05-22, 08:47   

Jest jeszcze coś. Motorów czy innych tego typu pojazdów, jak zauważyłem używają coraz powszechniej złodzieje leśni i różni inni choćby grzybiarze. Ponieważ tego typu pojazdów będzie przybywać, więc zjawisko będzie narastać tak czy tak.

Boberus 

Wysłany: 2015-05-25, 18:55   

Grzybiarze?! :twisted: Czy ludzi do reszty już porypało? Szukać grzybów ma siłę, ale do lasu spacerem się nie wybierze... :fiol:

Anton3 

Wysłany: 2015-05-26, 08:38   

Cytat:
Grzybiarze?!

Owszem. Np. miejsce gdzie jest wysyp prawdziwków jest oddalone, więc podjeżdżają czym się da. Naturalnie nie chodzi tu by mile spędzić czas na grzybobraniu, tylko by nazbierać.
A złodzieje ? . Stosują często taka taktykę - motor jeździ i sprawdza czy jest "czysto", a dopiero potem nadjeżdża ciągnik.

eber 

Wysłany: 2015-08-16, 14:40   

Jazda crossem po lecie to najlepsza frajda. Nie widzę przeciwwskazań.

wie-syl 

Wysłany: 2015-11-16, 21:16   

Też uważam, że hałas to największy problem quadów i crossów, ale żeby jakoś specjalnie mi to przeszkadzało to nie i nie mam nic przeciwko

Anton3 

Wysłany: 2015-11-17, 10:09   

Jeśli już muszą jeździć , niech jeżdżą po wyznaczonych trasach, Ja widzę u siebie jak grupa takich osobników w ciągu kilku godzin, przejeżdża przez każda leśną drogę, dróżkę , czy ścieżkę, cały teren lasu jest narażony na duży hałas. Jeśli mamy akurat wiosnę i w lesie wiele ptaków odbywa lęgi, to jeśli ma sie trochę wyobraźni , to nie trudno przewidzieć efekt. Sam stwierdziłem jak ptaki porzucają gniazda, w zależności od gatunku, od kilkunastu do kilkudziesieciu metrów od żródła dużego hałasu, czy to pracującej w lesie piły , czy hałaśliwego motoru.

grazyna167 

Wysłany: 2015-12-02, 10:43   

wie-syl napisał/a:
Też uważam, że hałas to największy problem quadów i crossów, ale żeby jakoś specjalnie mi to przeszkadzało to nie i nie mam nic przeciwko

Mam takie samo zdanie:)

Keti 

Wysłany: 2015-12-02, 13:18   

Ja nie przepadam za tymi pojazdami...stresują mnie gdy rozjeżdżają las, denerwuje mnie hałas i boje się potrącenia..zwłaszcza jak to młodzież, jeżdżą jak spuszczeni z jakiegoś łańcucha :/ // w lesie cenie spokój i cisze a jak tacy sobie upatrzą konkretny las to nie mają zahamowań w rozjeżdżaniu go i hałasowaniu :evil: biedne zwierzaki..nie raz widziałam w rowie potrąconego ptaka.. co by się na pewno nie wydarzyło jakby wjeżdżający zachowywali ostrożność i nie gnali po leśnych drogach..często niestety traktują takie miejsca jak miejsce gdzie można sobie rozwijać prędkość. No i mam takie miejsca w lesie z piaszczystymi pagórkami, też je uwielbiają rozjeżdżać a przecież są takie urokliwe :/ //

zosiaopasek 

Wysłany: 2015-12-04, 16:19   

Według mnie quad to super sprawa. Jak byłam na wakacjach na Korfu to wynajęliśmy sobie ze znajomymi właśnie takie quady i zwiedziliśmy sporą część wyspy. Super przygoda! :)

Odpowiedz do tematu