PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sasanka otwarta - Pulsatilla patens
Autor Wiadomość
Cephalotus 
pasjonat

Wysłany: 2008-03-20, 19:52   

Eee, dziękuję Nettie, ale ja jestem w Warszawie, oraz zdecydowaną większość czasu (poza wakacjami) jestem teraz w Warszawie. Dlatego nie za bardzo pomogły mi Twoje linki. Ja w tym momencie szukam czegoś bliżej Warszawy.

Nawet jak będę miał już wakacje, to bez sensu mi jechać do czech oglądać liście sasanki...

Moją pasją jest natura. | Moje zdjęcia

Ptyś 

Wysłany: 2008-03-20, 20:55   

Nettie ;) Krzychowi chodziło o to żeby na żywca zobaczyć :idea: Jak sie zorientujesz to nie ma nic przyjemniejszego niż dziczenie w terenie :idea: :] A jeszcze jak jest dobre towarzystwo to już jest normalnie szaleństwo :tup: :grin:

pulsatilla1214 

Wysłany: 2008-03-21, 18:04   

coś takiego wyszperałem, tak wyglądały kiedyś te olkuskie:

sasanka.jpg
Plik ściągnięto 2290 raz(y) 59,2 KB

Rojst 
Oenanthe

Wysłany: 2008-03-21, 18:21   

Twoje zdjęcie :?:

nettie 

Wysłany: 2008-03-21, 19:05   

Cephalotus napisał/a:
Eee, dziękuję Nettie, ale ja jestem w Warszawie, oraz zdecydowaną większość czasu (poza wakacjami) jestem teraz w Warszawie. Dlatego nie za bardzo pomogły mi Twoje linki. Ja w tym momencie szukam czegoś bliżej Warszawy.

Nawet jak będę miał już wakacje, to bez sensu mi jechać do czech oglądać liście sasanki...

Napisałeś, że jesteś z Dolnego Śląska i ogólnie zachodu więc dlatego ci to podałam.
Zależnie od tego gdzie mieszkasz może być to bliżej lub dalej ( a nie wiem gdzie konkretnie mieszkasz ) i na ile zależy ci na obejrzeniu tej rośliny, może chcesz zrobić jakieś zdjęcia itp.
Nie mówiąc o tym, że fakt częstego występowania tej rośliny na przyległych wzgórzowych terenach Czech dla mnie podważa prawdziwość stwierdzenia o wyginięciu tego gatunku na Dolnym Śląsku. Jest ona związana z górami jak widać więc lepiej szukaj jej bliżej siebie na właściwych siedliskach.

pulsatilla1214 

Wysłany: 2008-03-21, 20:57   

nie, jak kiedyś pisałem nigdy nie widziałem tego gatunku :/ Autor podany na zdjęciu, w powiększeniu widać prof. Andrzeja Czyloka ;)

Smerf 

Wysłany: 2016-06-17, 13:41   

Odgrzebuję temat.
Ja bym się z chęcią wybrała w przyszłym roku na sasankę łąkową w okolicach Warszawy - wschód i południe (Otwock, Kołbiel, Góra Kalwaria, Tarczyn, ew Grójec). Tak, wiem w Kampinoskim PN mają, dużo i w ogóle fajnie ale kompletnie mi nie po drodze :cry: . Może ktoś wie, czy w moich stronach są jakieś. Interesuje mnie też sasanka wiosenna ale z okolic Borów Tucholskich. Rozmawiałam z pracownikami tamtejszych parków krajobrazowych i mówią, że już nie mają

Odpowiedz do tematu