PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Akcja Łopiennik - apel !
Autor Wiadomość
Krzynianek 

Wysłany: 2014-08-04, 21:57   Re: Akcja Łopiennik -apel !

teoria mowi o przelomie sierpnia i wrzesnia, ale o wszystkim napisalem -
Krzynianek napisał/a:
...uwzgledniac cykl wegetacyjny tego storczyka. A ze ten jest scisle powiazany z konkretnymi warunkami panujacymi w regionie oraz klimatem i jego wahaniami w danym sezonie - trzeba to najpierw sprawdzic.

- czyli pojechac w teren, odszukac liscie obuwikow i wtedy dopiero mozna wyciagac jakiekolwiek wnioski. Poza tym wszystko zalezy od tego co sie chce robic, zbieranie butelek i gruzu mozna robic o kazdej porze ale wycinac cokolwiek juz niezbyt.

darius 

Wysłany: 2014-08-05, 08:00   

Krzynianek napisał/a:
zbieranie butelek i gruzu mozna robic o kazdej porze
no chyba nie bardzo ,no bo właśnie istnieje niebezpieczeństwo mimowolnego rozdeptywania roślin w fazie wegetacji ,czego tak bardzo chcemy uniknąc.

darius 

Wysłany: 2015-03-08, 17:50   

Dziś piękna pogoda.Wyprowadziłem mój skuterek celem sprawdzenia go po zimie.Odpalił bezproblemowo więc pojechałem na przejażdzkę .Wybrałem Łopiennik -zupełny spontan.Po drodze zakupiłem worki na śmieci i postanowiłem ten ładny dzień równie ładnie wykorzystac :) Gdy dotarłem do storczykowego zagajnika ,z werwą zabrałem się za sprzątanie śmieci. Dwie godziny i 10 studwudziesto litrowych worków napełniłem.Wytachałem je pod drogę ,zadzwonię do wójta by jakoś to zabrali. :]
Niestety , zaczął zapadac zmrok więc robotę trzeba było zakończyc .Ale udało mi się oczyścic znaczną częśc obiektu :oki: Myślę że pojadę tam ponownie w następną niedzielę.Gdyby ktoś chciał ,niech mi da znac.Serdecznie zapraszam :tup:
Jeśli się nie spotkamy a chciałby ktoś też pozbierac tam smieci w innym terminie ,to zostawilem rulon 10 workow pod pochyloną brzozą :cool:

napalek 

Wysłany: 2015-04-01, 15:57   

no i szkoda ze nie powiedziałeś, byśmy dołączyli ... nawet się zdziwiliśmy kiedy wizytując łopiennik zobaczyliśmy troszkę mniej śmieci. worów nie było (29/03/2015) wiec wójt chyba zabrał.
zebraliśmy też swój jeden spory wór. zabierzemy jeszcze może coś w kwietniu ostrożnie stąpając.
w najbliższe tygodnie nie będziemy mogli zbierać niestety ale pod koniec kwietnia coś się zbierze. Niestety mieszkańcy okolicy to straszne brudasy. wywożą i dokładają wciąż nowe...

www.naszalubelszczyzna.pl
www.gorskastronaswiata.pl

Odpowiedz do tematu