PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ropucha zielona
Autor Wiadomość
PiotrekGuzik 

Wysłany: 2004-10-31, 01:08   Ropucha zielona

Kilka dni temu przyniesiono do mnie mał? (około 3cm) ropuszkę zielon?. Aktualnie trzymam j? w akwarium (razem z dwoma limakami olbrzymimi afrykańskimi) pełnym wilgotnej ziemi, w której ropuszka siedzi zagrzebana całymi dniami, wychodz?c na łowy jedynie wieczorami (wrzucam jej wtedy muchy, które zwinnie łapie :) )
Zdaję sobie sprawę z tego, że powinna ona aktualnie przygotowywać się do zimy i zastanawiam się, co powinienem z ni? zrobić.
Może powinienem wpucić j? do piwnicy, gdzie niejednokrotnie spotykałem póĽn? jesieni? ropuchy zielone, czy może lepiej byłoby wypucić j? w ogródku??

Mirek 

Wysłany: 2004-10-31, 08:19   

Chyba lepiej wypuć j? w ogródku. Jest jeszcze ciepło, wiec powinna sobie poradzić. Zrób jej jakie schronienie. Trzymaj?c j? w domu będziesz miał tylko kłopot - w końcu to dzikie zwierzę...

mender 

Wysłany: 2004-10-31, 09:26   

A ja bym był za tym, abys wypucił ja w jakiej wilgotnej ziemiance. Ropuchy o tej porze wyszukuj? sobie włanie takie miejsca na zimowisko.

lookhasz 
ornitolog

Wysłany: 2009-04-09, 22:35   

zachowam się jak nowicjusz ale płazy to nie moja działka wiec liczę na waszą rade:

- znalazłem właśnie u siebie na ulicy dorodną ropuchę zieloną, zabrałem ją bo miejsce to to dla niej pewna śmierć (co do tego nie ma wątpliwości). I tu rodzi się moje pytanie co dalej, tzn. gdzie ją wypuścić bo okolica niezbyt bezpieczna. Czy ropuchy zielone odbywają teraz gody czy później (szare widziałem ze juz w najlepsze baraszkują, ale jak jest z zielonymi to nie wiem).

Czy zawieźć ją na jakieś bezpieczne odludzie z podmokłym charakterem środowiska???

Czekam na propozycje

pozdrawiam :)
szacunek dla natury to pierwotne jest sedno."

Oczko 
moderator
TH NATRIX

Wysłany: 2009-04-10, 08:18   

Niekoniecznie musi to byc odludzie, ropucha zielona bowiem jest gatunkiem synantropijnym i w miescie sobie swietnie radzi (we Wroclawiu chocby do niedawna siedziala na Pergoli przy Hali Stulecia).
Znajdz jej jakis maly zbiornik, taki co sie latwo nagrzewa - takie wlasnie zbiorniki preferuje, najlepiej jakby teren byl piaszczysty albo zwirowy

lookhasz 
ornitolog

Wysłany: 2009-04-12, 15:52   

a tu już koleżanka na wolności po akcji;))))

Joanna: Cudna jest :)
szacunek dla natury to pierwotne jest sedno."

xhardcorex 
Jerzy Jeż

Wysłany: 2010-08-10, 15:11   

znacie rozwiązanie tej zagadki :?:
Cytat:
Cześć Jurek,
mam takie pytanie zupełnie od czapy ale może będziesz miał jakiś pomysł :) Mój znajomy znalazł w mieszkaniu ropuchę zieloną w misce z wodą swojego kota. Kot nie wychodzi z mieszkania. Mieszkanie jest na 3 piętrze i tu pojawia się pytanie - jak ta ropucha mogła się tam dostać?
25.10 mamy szansę wykopać złodziei i aferzystów, którzy od 25 lat zadłużają nasz kraj. Nie głosuj na bandę PO; PiS; PSL; SLD bo to przez nich płacisz tysiąc złotych na obsługę długu. Popierając Partię KORWIN wybierasz Wolną Polskę. W imieniu patriotów dziękuję za Twój głos.

Pauczak 

Wysłany: 2010-08-10, 15:34   

xhardcorex, pierwsze na myśl mi przyszło, że np. jakiś dzieciak chciał wziąć ropuchę ze sobą do domu, a ta z kolei mu mogła uciec na klatce i przy otwieraniu drzwi do mieszkania mogła wskoczyć.
Albo zależy od balkonu. Ktoś mógł wziąć do domu a ta uciekła i przeszła/weszła przez balkon.

;)

witekpl 

Wysłany: 2010-08-10, 20:40   

Może została przyniesiona z jakaś rośliną doniczkową, zagrzebana w ogrodniczej ziemi. Pozdrawiam.
Witek.
Więc do dzieła, Koleżanki, Koledzy!!!

hmmm182 

Wysłany: 2010-08-11, 10:49   

Nie chcę zaśmiecać forum i zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj: Wie ktoś z Was czy mieszańce ropuchy zielonej i ropuchy paskówki są w jakimś stopniu płodne? Nigdzie nie znalazłem żadnej informacji na ten temat. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Nyctereutes 

Wysłany: 2010-08-12, 19:07   

xhardcorex napisał/a:
znacie rozwiązanie tej zagadki :?:
Cytat:
Cześć Jurek,
mam takie pytanie zupełnie od czapy ale może będziesz miał jakiś pomysł :) Mój znajomy znalazł w mieszkaniu ropuchę zieloną w misce z wodą swojego kota. Kot nie wychodzi z mieszkania. Mieszkanie jest na 3 piętrze i tu pojawia się pytanie - jak ta ropucha mogła się tam dostać?

Na 3 piętrze? Wow. Podobno po niskich schodkach nie ma problemu, tak napisane u Juszczyka, a z obserwacji niektórych miejskich zbiorników gdzie się rozmnaża też można wysnuć wnioski, że jest niezwykle sprawna i sprytna, ale schody blokowe i 3 piętro? Wow. Pewnie kot już nie chciał pić z tej miski:).

Wychuchol 

Wysłany: 2010-09-18, 21:15   

Może wjechała windą ? ;)

prot 

Wysłany: 2011-01-09, 00:24   

Witam! Dzisiaj - STYCZEŃ 2011r- przed bramą znalazłem Ropuchę zieloną. Wiem że jest pod ochroną i że o tej porze roku hibernuje. Nie wiem co mam z nią zrobić. Czy trzymać w akwarium do wiosny czy wypuścić na trawnik. Obecnie jest 5stopni ale w każdej chwili może spaść do -10 Poradźcie co robić Może zrobić jej jakąś norke w zimnej piwnicy. Czy wypuścić

PawełB 

Wysłany: 2011-01-09, 00:47   

Jeśli z Twojej piwnicy ropucha będzie mogła w każdej chwili wyjść to możesz ją tam wypuścić . Kto wie bo może właśnie ona z tej piwnicy wyszła na chwile żeby coś upolować.

Pozdrawiam.

Darek55 

Wysłany: 2019-04-25, 16:46   

Prawie w całej Polsce susza poziom wod gruntowych opada nie tworzą się tymczasowe kałuże. Pytanie czy ropucha zielona rozmnaża się tez w głębszych zbiornikach gdzie problem suszy nie jest tak dotkliwy czy czeka na deszcz i na wypełnienie się tymczasowych kałuż. Mam doświadczenia z kumakami górskimi te zawsze czekają aż koleina np.po ciągniku wypełni się woda i wtedy składają skrzek. Jak jest z ropuchą zieloną ?

Odpowiedz do tematu