FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Mapa GoogleMapa Google
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Powstaje "Atlas płazów i gadów Polski"
Autor Wiadomość
Oczko 
moderator
TH NATRIX

Wysłany: 2013-04-03, 21:51   

To jest wersja robocza i tak jak pisałam wyżej - to bug i zostanie w najbliższym czasie poprawiony.

Zakład Biologii Ewolucyjnej i Ochrony Kręgowców
Instytut Biologii Środowiskowej
Uniwersytet Wrocławski
------
Wiceprezes
Towarzystwa Herpetologicznego NATRIX
http://www.natrix.org.pl/

Krzynianek 

Wysłany: 2013-04-04, 13:05   

Pierwszy raz czytalem ten watek i pomyslalem ze moge podeslac kilka obserwacji wlasnych, jednak jesli dobrze zrozumialem, to z calosci tekstow na forum wylania sie mniej wiecej taki obraz:
- projekt powstal prawie 7 lat temu ale nadal nie wiadomo na jakim jest etapie,
- brak na bierzaco nanoszonych lokalizacji, nadsylanych przez ludzi z calej Polski
- ekipa zbierajaca dane nie odpowiada na maile i nie informuje czy przyjela lub odbrzucila zgloszenie
- jesli zgloszenie nie zostaje przyjete, nie wiadomo co jest tego powodem
- aktualnie prezentowana w sieci wersja jest bledna
Czy dobrze dedukuje????
Pozdrawiam -
Krzysiek

badger 
herpetolog
UP Poznań

Wysłany: 2013-04-04, 14:50   

Krzynianek, niestety w każdym punkcie masz rację :/

The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge. - Stephen Hawking

oedippus 

Wysłany: 2013-04-05, 09:36   

Podlasie to czarna dziura... Powrzucałbym swoje obserwacje ale skoro ze strony IOPu sa problemy jakie wymienił Krzynianek to sobie na razie daruje...

Krzynianek 

Wysłany: 2013-04-05, 10:37   

Gwoli wyjasnienia - na forum kieleckiego TBOP ukazala sie kilka dni temu informacja, ktora pozwole sobie zacytowac:

"powoli rusza nowa edycja Atlasu Płazów i Gadów Polski. Działania nad jego opracowaniem koordynuje Instytut Ochrony Przyrody PAN w Krakowie. Obecnie dostępna jest wersja interentowa http://www.iop.krakow.pl/plazygady/ która bedzie aktualizowana. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w tworzenie Atlasu zachęcam do uzupełniania formularza xls. (w załączeniu). Wypełnione formularze należy przesyłać do p. Grażyny Połczyńskiej-Konior na adres gramp@iop.krakow.pl Dane nie są anonimowe, a ich autorzy będą cytowani w Atlasie. Wszelkie pytania nalezy również kierować na adres gramp@iop.krakow.pl".

Poniewaz forma tabelki do ktorej nalezy wpisywac dane terenowe niezbyt mi odpowiadala, napisalem pod wskazany adres a w miedzyczasie znalazlem rowniez ten sam watek na FP. Wbrew pesymistycznie brzmiacym doswiadczeniom opisanym na forum, dostalem nastepnego dnia (czyli wczoraj) taka odpowiedz:

"Tabelke podalam, by uproscic zapisywanie, poniewaz czesto slysze, ze informatorzy nie maja czasu na pisanie. Jezeli chcialby Pan zapisywac informacje w wordzie to bardzo prosze. Najwazniejsze jest to, by zachowac spojny i jednolity sposob zapisu tak bym bez pomylek mogla wprowadzac dane na strone internetowa. Mysle, ze jednak forma tabeli (nawet pisana w wordzie) znacznie ulatwi mi prace. Dotyczy to glownie duzej liczby informacji. Jezeli ma Pan jakies ciekawe spostrzezenia dotyczace gatunku czy obserwacji to moze Pan pod wspomniana tabelka zmiescic je, a ja umieszcze je w opisie obserwacji. Zbierane informacje pragniemy w przyszlosci wykorzystać w planowanym wydaniu wersji drukowanej Atlasu,".

Wszystkie dane terenowe jakich bylem absolutnie pewien co do miejsca i chocby przyblizonego czasu obserwacji, spisalem wedlug takiego samego schematu w wordzie (gatunek, lokalizacja, numer kwadratu wedlug mapy w atlasie, gps na podstawie Google Earth, czas obserwacji + krotki opis sytuacyjny). To moge zrobic zawsze, niewiele mnie kosztowalo pracy a jakby na to nie patrzec, to przeciecz niewielki krok - ale do przodu.
Pozdrawiam -
Krzysiek

Oczko 
moderator
TH NATRIX

Wysłany: 2013-04-05, 11:23   

Krzynianek napisał/a:
Wszystkie dane terenowe jakich bylem absolutnie pewien co do miejsca i chocby przyblizonego czasu obserwacji, spisalem wedlug takiego samego schematu w wordzie (gatunek, lokalizacja, numer kwadratu wedlug mapy w atlasie, gps na podstawie Google Earth, czas obserwacji + krotki opis sytuacyjny). To moge zrobic zawsze, niewiele mnie kosztowalo pracy a jakby na to nie patrzec, to przeciecz niewielki krok - ale do przodu.

Ja uważam dokładnie tak samo, mimo przejściowych (mam nadzieję) problemów - dalej będę wysyłała im swoje obserwacje, jak to robię od 3 lat. Nigdzie indziej ich specjalnie nie wykorzystuję, a jeśli jest szansa, że się przydadzą to będę wysyłać.

Uniwersytet Wrocławski
------
Wiceprezes

Nisoria 

Wysłany: 2013-04-05, 11:40   

Stanowisko R. dalmatina, o którym donosi m. in. Pokorny J., Pokorny P. Stan i zagrożenie wilgotnych łąk w Krowiarkach (Sudety Wschodnie). W: Przegląd Przyrodniczy. tom XIII. Zeszyt 4. Świebodzin 2002 nie figuruje na mapie. Czy to stanowisko zostało potwierdzone w późniejszych latach?

Oczko 
moderator
TH NATRIX

Wysłany: 2013-04-05, 12:15   

Wysłałam dzisiaj swoje obserwacje do pani Grażyny na adres gramp@iop.krakow.pl, tak jak podał Krzynianek, dostałam odpowiedź w tempie ekspresowym.

Uważam, że warto wysyłać obserwacje i będę do tego namawiać.

Uniwersytet Wrocławski
------
Wiceprezes

Ostatnio zmieniony przez Oczko 2013-04-05, 15:44, w całości zmieniany 1 raz  

Krzynianek 

Wysłany: 2013-04-05, 14:50   

Zapomnialem kompletnie - jeszcze tego samego dnia po dokladnie 28 minutach P.Grazyna odpisala mi z podziekowaniem za dostarczone dane, takze lepiej byc nie moze. Pozdrawiam -
Krzysiek

bou-bou 

Wysłany: 2013-07-31, 04:22   

dlaczego tam nie ma jakiejkolwiek dokumentacji, gps np, same kropki po środku kratek :|

bou-bou 

Wysłany: 2013-08-01, 23:21   

i jeszcze ta traszka karpacka koło Szklarskiej Poręby, czy tam ktokolwiek weryfikuje zgłoszenia, fotografie?

bou-bou 

Wysłany: 2013-08-05, 20:35   

na emaila oczywiscie nie odpisują :eek:

Oczko 
moderator
TH NATRIX

Wysłany: 2013-08-27, 12:48   

Weryfikacja ma się odbyć (nie znam szczegółów). Kropki pośrodku kratek wynikają z tego, że podstawową jednostką jest powierzchnia 10kmx10km (o ile się nie mylę, nie mam w tej chwili pod ręką atlasu z 2004 roku, więc nie sprawdzę), kropka oznacza stwierdzenie w obrębie tej powierzchni, brak kropki - brak stwierdzeń.

Oficjalny mail faktycznie jest "niekontaktowy", dlatego sugeruję wysyłać na adres p. Grażyny:
Cytat:
gramp@iop.krakow.pl
- jest odpowiedź zwrotna.

Uniwersytet Wrocławski
------
Wiceprezes

Odpowiedz do tematu