PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obserwacje płazów i gadów
Autor Wiadomość
Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2005-03-29, 14:54   Obserwacje płazów i gadów

W subforach: ptaki, nietoperze i ssaki powstały takie tematy. Co to gady i płazy maj? być gorsze? :P ... niechaj w tym subforum tez taki powstanie :]

Na każdym zebraniu zwykle jest tak ze kto musi zacz?ć... niestety ja nie zaczne bo nie mam jeszcze żadnej obserwacji tegorocznych gadów i płazów :wink: ale myle że Wy takimi dysponujecie i chętnie się podzielicie :) :]

Maciej M 

Wysłany: 2005-03-29, 16:13   

Ja opisałem w temacie "czy obudziły się pierwsze płazy" moj? obserwację godów żab trawnych. Mogę i tu skopiować.

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2005-03-30, 14:26   

nie nie... bez kopiowania :) ... chodzi o to ze tamten temat "czy obudziły sie pierwsze płazy" przestanie być aktualny a przeciez gdzies trzeba wpisywac obserwacje :)

ja wczoraj widziałem pare miłych pluskaj?cych sie w jeziorku naszych qmkowatych przyjaciół :] (wiecej w temacie "czy obudziły sie.. " )

[ Dodano: 30-03-2005, 14:56 ]
wybiore sie za pare dni w tamte strony - spróbuje dokładnie scharakteryzować t? żabke i Wam opisze.... moze pomożecie oznaczyć :wink:

marek 

Wysłany: 2005-03-31, 17:09   

dzis wybralem sie na kontrole miejsc godowania zaby moczarowej.mimo dlugich poszkiwan obserwowalem tylko 1 niewybarwionego osobnika.czyli na gornym slasku jeszcze sie nie zaczelo.oprocz tego widzialem zabe wodna- kilka,zabe trawna- kilka,zwinke 1,zyworodke 1

zygmunto 

Wysłany: 2005-04-02, 10:40   

Wczoraj - 1.04.05 - obserwowałem bardzo dużo żab moczarowych (były jaie bardzo ciemne, ale miały delikatnie błękitno zabarwione podgardle). Wiele par było już w apleksusie. Intensywnie pakowały się pod koła samochodu na drodze polnej przebiegaj?cej między dwoma ciekami wodnymi w kompleksie stawów hodowlanych w Koceranach /k. Grójca.

Poza tym jaszczurka - chyba żyworódka (ale pewnoci nie mam czy to ten gat.)

marek 

Wysłany: 2005-04-02, 19:42   

dzis obserwowalem kilkanascie godujacych osobnikow zaby moczarowej

Hubert 

otop

Wysłany: 2005-04-02, 19:50   

Nad Zalewem Zebrzyńskim tak na oko 3 czy 4 zaskrońce.

Rey 

Wysłany: 2005-04-02, 20:56   

zygmunto napisał/a:
Intensywnie pakowały się pod koła samochodu na drodze polnej przebiegaj?cej między dwoma ciekami wodnymi w kompleksie stawów hodowlanych w Koceranach /k. Grójca.

Trzeba by było co z tym zrobić :?

Namor 

Wysłany: 2005-04-02, 21:27   

Hubert,
Cytat:
Nad Zalewem Zebrzyńskim tak na oko 3 czy 4 zaskrońce.
W zał?czeniu ilustracja giga zaskrońca, który był tak duży, ze nie zmiecił się na 1 klatce kliszy :wink:

Czy kto może wie czy w rojowisku, to jak w Skiroławkach, każdy z każdym, czy też jest jaka hierarchia?

Koniec giga_zaskronca.jpg
Plik ściągnięto 23268 raz(y) 142,37 KB

Początek giga_zaskronca.jpg
Plik ściągnięto 23268 raz(y) 121,8 KB

Maciej M 

Wysłany: 2005-04-03, 11:17   

A mi się dzisiaj niło, że złapałem takiego. :mrgreen: Miał jakie 70 cm.
A mój największy prawdziwy zaskroniec miał 1,15 m!

Alcedo 
Piotr Guzik

Wysłany: 2005-04-03, 13:17   

dzi wracaj?c z kociółka zboczyłem z chodnika i poszedłem do domu brzegiem lubatówki i zobaczyłem przemykaj?c? mi pod nogami jaszczurke zwinke :)

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2005-04-03, 14:07   

w małym stawiku na terenie POD( Pracownicze Ogrody Działkowe) zaobserwowałem dzisiaj sporo żab trawnych i pierwsze pakiety skrzeku tychże żab.

zygmunto 

Wysłany: 2005-04-03, 22:59   

Rey napisał:

Cytat:
Trzeba by było co z tym zrobić

Starałem się je przerzucić na druga stronę drogi, ale jak zobaczyłem ile ich jest zaniechałem tego. Przeniosłem tylko te, które były już na drodze, aby móc przejechać
Ruch na tej drodze jest niewielki, bo ł?czy ona dwie małe wsie. Płazom raczej tu nić nie grozi :wink:

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2005-04-04, 13:30   

Cytat:
Płazom raczej tu nić nie grozi

i tu jeste w błędzie........... skoro twierdzisz że Ty musiałe przenieć płazy z asfaltu by ich nie przejechać, to inni jad?cy t? drog? i nie przenosz?cy, po prostu je rozjeżdżaj?. :?

Rey 

Wysłany: 2005-04-04, 15:00   

Corvus ma racje - nawet jeli ta droga nie jest autostrad? to jednak dużo płazów może na niej zgin?ć pod kołami samochodów :cry:

Odpowiedz do tematu