PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapraszamy na odłowy nietoperzy!
Autor Wiadomość
mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-06-14, 20:28   

domylam się, że tak i to chyba na obozie gdzie pod wschodni? granic?? :]

MoLoS.pl - ekspertyzy

Marfu 

Wysłany: 2004-06-14, 20:56   

No - tak tez mysle, ale...

Judy 

Wysłany: 2004-06-15, 20:53   

Cytat:
Jak chcesz - spisz cala noc, a w dzien sie uczysz. A jak sie cos zlapie - budzimy

To super, bo ja włanie też mam egzamin (29 konkretnie) i może nawet bym się pouczyła... :wink:

[ Dodano: 2004-06-15, 20:55 ]
A przy okazji witamy Olę wród forumowiczów :-D

GacOlka 

Wysłany: 2004-06-17, 18:11   

Witam :-D
Oj, jakie te mopki to sa domyslne istoty :wink:
Mialam kontatkty... heh pod wschodnia... i bardzo sie z tego ciesze.
Jeden maly gacek nawet mnie dziabnal :shock: wiec mozna powiedziec ze chrzest mam za soba.
Pozdrawiam Was serdecznie

Beata 

Wysłany: 2004-06-17, 23:23   

Zgodnie z obietnic? odwiedziłam Urz?d Gminy w Naruszewie i muszę przyznać, że jest to jeden z najsympatyczniejszych urzędów w jakich byłam :-D Włanie skończyłam sklejać mapę gminy, któr? dostałam w urzędzie - skala 1 : 25 000. Z rozmów z pracownikami udało mi sie ustalić narazie jedno miejsce bytowania nietoperków. Jest to stara piwnica, częciowo zasypana w msc. Strzębowo - przy starej szkole. Mam obiecan? pomoc w ustaleniu innych miejsc ze strony Pani ds ochrony rodowiska i dwóch radnych gminnych. Mam nadzieję, że tych miejsc jest więcej. :D A właciwie czym kierowali się pomysłodawcy badań, że na miejsce odłowów wybrali włanie Naruszewo?????

Marfu 

Wysłany: 2004-06-21, 16:55   

Chodzilo o powazne badania, majace wykazac, czy zespol nietoperzy zerujacych w malych lasach jest innby od zespolu zerujacego w lasach duzych. Lasem duzym bedzie taki duzy kompleks kolo Plonska, a malymi liczne w okolicy.

[ Dodano: 24 Cze 2004 02:14 pm ]
No to chetni - uwaga. Dajcie koniecznie znac kiedy przyjedziecie, bo moze byc klopot, np. nikogo nie bedzie w bazie... Ja jade z Grzegorzem w sobote kolo poludnia, wiec bede pewnie kolo 13-14.
Co trzeba zabrac? Jak na wyjazd do lasu, bo nie wiemy, czy cokolwiek w szkole dostaniemy. Spiwor, karimat, jakies urzadzenia do zarcia, cieple ubranko (nocami jeszcze mrozi...). To chyba podstawa. Oczywiscie podstawowa podstawa jest latarka :-) . Zbierzemy po 10 PLN od kazdego na wynajecie bazy, paliwo itp. Zywimy sie sami, a zatem raczej tanio...
Jak jeszcze sa jakies pytania - smialo. Ewentualnie telefon: 607 070 028.

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-06-24, 21:36   

Marfu napisał/a:
[...]Dajcie koniecznie znac kiedy przyjedziecie[...]

no ja planuje sie zjawić już w sobote
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Marfu 

Wysłany: 2004-06-24, 21:41   

OK. Daj jeszcze znac o ktorej... I zabiez koniecznie dwa kujawiaki - mocnego i zwyklego - maja nawe kapsle!

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-06-24, 21:55   

Ja bym bardzo chciała przyejchać ale mam odwieczny kłopot z dojazdem :/ Na razie próbuję chociaż na szkolenie Cenzusu dojechać... Czy ten "dzień wczeniej" to włanie 26? I od razu ze szkolenia Mopek i Wagonik i Krotom i kto tam jeszcze pewnie jad? do Naruszewa...

[i] Winer [i]

Marfu 

Wysłany: 2004-06-24, 21:59   

Wagonik jedzie ze mna wczesniej, ale z nimi pewnie sie zabierze Judyta. Ale z jedno miejsce moga jeszcze miec...

Beata 

Wysłany: 2004-06-24, 22:58   

Ja będę zgodnie z obietnic? w sobotę. Mylę, że 14 to pora jak najbardziej do przyjęcia. :-D Chyba, że kto z uczestników badań chciałby zabrać się ze mn? z Płońska do Naruszewa, to proszę aby mnie o tym poinformował a ja się czasowo dostosuje.

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-06-25, 15:09   

Jadę, jadę, nawet nie mam czasu nic więcej napisać, DO ZOBACZENIA :D :D :D

[i] Winer [i]

Marfu 

Wysłany: 2004-06-29, 06:27   

Pierwsze wrazenia - jeszcze w trakcie dzialan... Bardzo milym zaskoczeniem bylo to, ze lasy w okolicy Plonska sa bardzo ladne - malo sosny, duzo debu. Dotyczy to takze owych malych wysp, w ktorych prowadzimy obserwacje. Dlatego jezeli chodzi o nietoperze jest bardzo DOBRZE. Mamy bardzo duzo mopkow oraz gacki brunatne, mroczki pozne, borowce, nocki rude, nocki Natterera, nocki wasatki. Kto nie przyjechal - niech zaluje...

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-06-29, 06:47   

Marfu napisał/a:
[...]Mamy bardzo duzo mopkow oraz gacki brunatne, mroczki pozne, borowce, nocki rude, nocki Natterera, nocki wasatki[...]

oj robi to wrażenie zwłaszcza jak w/w gatunki (no może po za mroczkiem póĽnym) widzi sie a tym bardziej dotyka po raz pierwszy :] )
Marfu napisał/a:
[...]Kto nie przyjechal - niech zaluje...

no ale obóz jeszcze trwa więc jest jeszcze szansa aby sie na niego wybrać. WARTO, wiem bo byłem :razz:
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

pipistrellus 

Wysłany: 2004-07-02, 10:23   Czy kto co wie?

Czy kto co wie o organizowanych odłowach nietoperzy w czasie najbliższym? Bardzo chętnie bym się doł?czyła, a ostatnie niestety przegapiłam.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi