PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Ślina nietoperza?
Autor Wiadomość
kika527 

Wysłany: 2017-07-13, 14:44   Ślina nietoperza?

Dziś rano myłam okna i parapety na parapecie było nalepionego trochę czegoś czarnego jakby kupka a na szybie muszka w ślinie świeżej lub jakiejś mazi. Po umyciu okien stwierdziłam że to mogła być ślina i odchody nietoperza, a ja myłam okna gołymi rękoma a mam ranki i popękane dłonie. Boję się że mogłam zarazić się wścieklizną. 50 m odemnie widuje nietoperza który poluje na ćmy latające przy latarni . A jak przyleciał i obślinił mi szybę . Bardzo się boję , proszę odpowiedzćcie czy coś mi grozi. Czy nietoperz obślinia swoje ofiary? Potem dotykałam dziecka

kika527 

Wysłany: 2017-07-14, 10:15   

Dobra rozumiem że nie chcecie odpowiadać fobikom, ale Ci z Was co badają nietoperze , chyba wiedzą czy nietoperz oblepia swoje ofiary śliną, czy ślina nietoperza jest gęsta, jak maź , trudno ją zetrzeć z okna.Jak szybko ta slina zasycha, bo o 11 była świeża .Na to chyba możecie odpowiedzieć. Złotook bo on siedział w tej mazi,ponoć wypuszcza płyn obronny, tylko pani od owadów stwierdziła że nie dużo , a tego trochę było.

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2017-07-15, 18:53   

odpowiadanie na takie pytania nie ma sensu bo co bym nie odpowiedział to Ty następnym razem opiszesz coś równie absurdalnego typu: "byłam w parku na spacerze, dotknęłam drzewa i zobaczyłam na palcu maź, a kiedyś widywałam tam nietoperza, czy to może być jego ślina zarażona wścieklizną? bardzo się boję! pomóżcie!".

Zrozum, to jest FOBIA a rozwiązanie tego problemu nie należy do chiropterologa tylko do psychologa i to dobrego

Zjak 

Wysłany: 2017-07-27, 18:16   

kika527 - bez przesady, gdyby wszystko było skażone i zakażone, to już nie żylibyśmy, a szczególnie ci, którzy mają zawodowo do czynienia ze zwierzętami. Wścieklizna u nietoperza? - były stwierdzane przypadki, ale nie pamiętam okoliczności. Przede wszystkim chore zwierzę nie będzie latało, a już na pewno nie będzie polowało. A jak się zakaziło? inny chory nietoperz musiałby je ugryźć!
W przyszłości staraj się myć okno w rękawicach, bo nie chodzi o wściekliznę tylko o agresję środków myjących na skórę rąk. :)

Odpowiedz do tematu