PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Ranny/osłabiony nietoperz - co z nimi robić
Autor Wiadomość
srobka 

Wysłany: 2015-11-13, 19:33   

To ja mogę opowiedzieć o swoim doświadczeniu. Po dwóch dniach dzwonienia po wetach i różnych ludziach nietoperka(mroczuś posrebrzeny) zabrał ktos z regionalnej dyrekcji ochrony przyorody. Został przewieziony do ośrodka rehabilitacji zwierząt dzikich.
Znaleziony w dzień na chodniku leżący płasko.

e6223 

Wysłany: 2015-11-20, 12:34   

dokladnie

Rea 

Wysłany: 2016-04-05, 23:49   

Witam,
siostra znalazła dziś po południu małego nietoperza. Było dziś bardzo ciepło, nietoperz leżał na słońcu i nie chciałyśmy go tak zostawiać, więc siostra przełożyła go do kartonu (w rękawiczkach oczywiście). Dzwoniłam do straży miejskiej, kilku weterynarzy, powiatowego inspektoratu, ośrodka w Przemyślu, przy czym praktycznie za każdym razem usłyszałam żeby go zostawić tam gdzie był, ewentualnie wypuścić wieczorem do parku, nikt nie chciał się nim zająć lub nie mógł, a ośrodek w Przemyślu chętnie by go przyjął, ale póki co nie mam jak się tam dostać. Tylko że mimo wszystko szkoda mi go było, wyglądał na osłabionego ale nie chorego więc został przeniesiony do domu, dałyśmy mu pić ze strzykawki, poza tym zjadł kilka mączników ze sklepu zoologicznego. Dołączam również zdjęcie, na którym widać jakby biały nalot na nosku, ale siostra powiedziała że był cały w piasku i to chyba rzeczywiście był piasek bo teraz nic takiego nie ma, także chyba nie jest chory na syndrom białego nosa. Na razie odpoczywa w kartonie, ale chyba wymaga specjalistycznej opieki i nie wiem czy po zimie potrzebuje tylko zregenerować siły czy coś mu jest.
Mam więc do Was pytanie - czy jest ktoś na forum z okolic Rzeszowa kto się zna na tym i zająłby się takim nietoperzem? No chyba że wcześniej nabierze sił i odleci.

12957410_1086253941430617_4279875891720911008_o - Kopia.jpg
Plik ściągnięto 147 raz(y) 112,46 KB

Fauna 

Wysłany: 2016-07-22, 17:45   

Cześć,
trafił do mnie mały nietoperz. Prawdopodobnie wypadł z gniazda (ok 24h temu), potem się schował/(łaził gdzieś?). Godzinę temu przyszedł praktycznie na próg domu, zdecydowanie odwodniony i wyczerpany, szukający pożywienia i wody. Porównując ze zdjęciami cały jest wielkości larwy mącznika... Podkarmiliśmy go mlekiem, pił chętnie, trochę stara się chodzić. Jesteśmy teraz w Międzywodziu/okolice Międzyzdrojów, Dziwnowa, Dziwnówka, Rewala - Pomorze Zachodnie/, jutro wracamy do Krakowa, gdzie mieszkam. Czy jest jakiś chiropterolog w pobliżu? Środek wakacji, a jutro sobota, my wyjeżdżamy, a mały nie wygląda dobrze.

Jcmcwed 

Wysłany: 2016-08-03, 10:19   

Hej, jestem w Łazach to jest koło Mielna wczoraj zobaczyłem na chodniku nietoperza przy pomocy patyka przeniosłem go w bezpieczniejsze miejsce ale widzę ze dzisiaj nadal ram siedzi. Da mu się jakoś pomóc ? Ewentualnie podrzucić gdzieś w pobliżu to kogoś kto się nim zajmie?

Odpowiedz do tematu