PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: nurek
2016-08-20, 19:35
Przeraźliwe dźwięki - nietoperz?
Autor Wiadomość
Vima890 

Wysłany: 2016-08-17, 18:20   Przeraźliwe dźwięki - nietoperz?

Proszę o opinie znawców. 2 dni temu usłyszałam dźwięk, myślałam że to ptak na dworze, ale z godziny na godziny dźwięk był głośniejszy, częstszy i wydawało mi się, że dochodzi z garażu połączonego z domem. W nocy obudził nas ten sam dźwięk, ale tak głośny i regularny, że nie mogłam spać w pokoju na piętrze (dźwięk dochodził z garazu). Myśleliśmy, że się zepsuł alarm antywłamaniowy, ale to nie to, później pomyśleliśmy o piecu co też zostało wykluczone, wiec został pomysł ze może to albo ptak albo nietoperz. Szukaliśmy tego czegoś po całym garażu, jak tylko otwoeralismy drzwi od garażu, dźwięku nie było, po zamknięciu drzwi pojawiał się. Na drugi dzień podobna sytuacja, w dzień słaby nieregularny, w nocy głośny. Nie mam pojęcia co to może być i jak to mogło wejść. Mamy kominek, ale wczoraj w nim palilismy, a dźwięk za kilka godzin znowu się pojawił, oczywiście nie napalilismy ze względu na ten dźwięk, bo wtedy jeszcze nie wiazalismy tego z żadnym zwierzęciem. Boje się, że to nietoperz, bo pewnie trochę przez niewiedzę, ale przeraźliwie się ich boje. Dzisiaj dźwięk się nie pojawił, ale ja zastanawiam się, co mogło być tak głośne, że nie pozwoliło mi spać i gdzie tego szukać. Jak moglabym wrzucic nagranie z tym dźwiękiem? Nagrywany byl
w momencie, gdy dźwięk był w miarę cichy i nagrywany przy drzwiach do garażu. Czy takie dźwięki wydają nietoperze?

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2016-08-24, 03:57   

nietoperze raczej nie wydają takich dźwięków... nie pozwalających zasnąć ;-) prześlij mi te dźwięki na

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

Justyna K 
moderator
na forum ornitolog

Wysłany: 2016-08-24, 13:19   

A może kuna?

Odpowiedz do tematu