PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Obserwacje nietoperzy
Autor Wiadomość
srobka 

Wysłany: 2015-11-13, 19:23   

Jestem nowa.
Kilka dni temu znalazłam nietoperza leżącego płasko na chodniku z rozłożonymi skrzydłami...biorąc pod uwagę porę roku oraz pore dnia(ok 8 rano), myślałam ze jest martwy lecz po delikatnym trąceniu go widziałam ze żyje. Bez wahania przeniosłam go na rękaw kurtki i takiego skrzeczącego przyniosłam do pracy. Mroczek posrebrzany. Był ze mną trzy dni i zakochałąm się w tych istotach...zawsze mnie fascynowały ale tak bliskiego kontaktu nie miałam. Mam nadzieje że jest teraz pod dobrą opieką i ma się dobrze.
Ale teraz inne pytanie, czy 30 robaków białych to dla dorosłego zwierzaka za dużo? Facet który go ode mnie przejął stwierdził że jest zdrowy ale chyba go przekarmiłam...
I inne pytanie, czy takiego nietoperza mozna o tej porze wypuścic nie dokarmiając go wczesniej? Bo tak mi sugerowano telefonicznie.
Ehh..nie sadziłam ze nietoperze sa tak cudowne.
I ostatnie...gdzie mogę się dokształcić w dziedzinie nauki o nietoperzach wykluczając studia i literature czytaną?

GrandTheft 

Wysłany: 2016-11-08, 16:30   kolejne łowy na nietoperze

Czołem! Po raz kolejny chcę zaprezentować Wam nietoperzowy film. Materiał nagrywany w lasach Puszczy Napiwodzko - Ramuckiej.
LINK: łowy na nietoperze

merlo 

Wysłany: 2016-11-11, 12:38   

hej, proszę o wymienienie pozostałych 'Polskich gatunków ze zrośniętymi u nasady uszami', bo ja się nie znam :oops: , dzięki, Monika

GrandTheft 

Wysłany: 2016-11-13, 18:01   

Śpieszę z odpowiedzią- chodziło mi o mopki i 2 gacki. I faktycznie to może być zbyt duży skrót myślowy. Muszę dać sprostowanie. Dzięki za zwrócenie uwagi, Łukasz

EP 

Wysłany: 2016-11-17, 22:38   Mam dwa nietoperze w domu

Witam, prosze o poradę mam dwa nietoperze latające mi po domu. Wczoraj był jeden, znalałam go na ścianie i delikatnie wypuściłam przez otwarte okno. Dzisaj wróciłam z pracy i są dwa chyba kolejne. Jednego udało się złapać i puscilam na strych a drugi chyba wpadł za szafkę w kuchni. Co mam robić? Pierwsze pytanie to czy wypuścić je na zewnątrz czy zostawić na strychu z zamkniętym oknem i co z tym w kuchni ? Jak nie wyjdze czy nic mu niebedzie,czy czeka mnie demolka i rozkręcanie szafek? I czy jak otworze drzwi od strychu na noc to one się odnajdą?
Mieszkam w domku jednorodzinnym i trwa remont elewacji najprawdopodobniej wleciały do domu przez wentylacje. Obawiam się ze zostały wybudzone, co mam zrobić aby je uchronić i aby dotrwały do wiosny. To malutkie okazy bardzej czarne niz brązowe, bez agresji. Cudowne nawet bym powiedzala. Bardzo prosze o pomoc.

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2016-11-20, 19:35   

GrandTheft, z całym szacunkiem... ale lektor (zwłaszcza forma) nie do zniesienia ;) Być może, kwestia gustu a jak wiadomo o gustach... itd

EP, najlepiej jak byś wrzuciła fotki nietoperków. Jeśli chodzi o działanie to najlepiej spróbować je wypuścić na zewnątrz. Jesli się nie uda to daj znać będziemy myśleć i kontaktować z lokalnymi chiropterologami

GrandTheft 

Wysłany: 2016-11-21, 09:35   

mopek, Hej, hej - słuszne stwierdzenie - kwestia gustu :)

Odpowiedz do tematu