PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nietoperze zaczynają myleć o zimie
Autor Wiadomość
Kejbii 
Kejbii

Wysłany: 2004-10-02, 16:21   

W nowszych lustrzankach jest funkcja punktowego pomiaru ekspozycji lampy błyskowej..należałoby mierzyć na nietoperka w szczelinie. To pewnie rozwi?załoby twój fotoproblem, Judy, ale tak tylko przypuszczam bo cienki z feszowania jestem .. :oops:
Nauka jest metodą badania świata, a nie raz na zawsze ustaloną wizją świata, więc nie ma gwarancji, że uprawomocni oświeceniowe ideały ludzkiej racjonalności - John Gray, London School of Economics

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-10-03, 22:07   

Też byłam dzisiaj na "kontroli". W cudzysłowiu, bo tylko jeden korytarz, ale wyniki doć zaskakuj?ce - 8 nietoperzy!
- 2 nieoznaczone nocki (jednego być może da się oznaczyć, jest zdjęcie, zobaczymy co powie Gooru)
- 1 niepewny (=niepewnie oznaczony, jakby co :P ) nattererek
- 5 oznaczonych nietoperzy sfotkowanych. Nie napiszę jakich bo dam do weryfikacji Gooru i dostaniecie zagadkę, nie będę ułatwiać 8)

A gdzie byłam to nie pamiętam. Fort :] Numer dopiszę jak sprawdzę na mapie, chyba XV albo XIV...

[i] Winer [i]

Judy 

Wysłany: 2004-10-03, 22:24   

Cytat:
wyniki doć zaskakuj?ce - 8 nietoperzy!

Zaskakuj?ce bo dużo? Ile ich w tym forcie bywa?

Cytat:
(=niepewnie oznaczony, jakby co ) nattererek

nie ma obaw, przy rozwi?zywaniu zagadek też jeste niepewna (łagodnie mówi?c) a nie mylisz się :-D

mysioperz 

Wysłany: 2004-10-19, 21:12   

hmmm... faktycznie ciemno u tego szczelinowca, ale stawiałabym na nattererka, natomiast to tłuste włochate to rudy...chyba :? zgadłam?? :D

[ Dodano: 2004-10-19, 21:16 ]
wow :shock: Marfu jak poznałe rudego na 2 focie?? bo na 1 jest wielka noga wiec wiadono :D a 3 nie jestem pewna mopeku po czym wnosisz??ja na powiekszeniu widze wygiete uszy

Marfu 

Wysłany: 2004-10-19, 21:23   

Lata praktyki...

Judy 

Wysłany: 2004-10-19, 21:27   

Cytat:
a 3 nie jestem pewna mopeku po czym wnosisz??ja na powiekszeniu widze wygiete uszy

Nie jestem co prawda Mopkiem, ale Natterer, którego obstawiała nie miałby tak masywnego i ciemnego pyska

mysioperz 

Wysłany: 2004-10-19, 21:40   

hmmm... wybacz ale u mnie nie ma szans rozpoznać masywnoci bo jest za ciemno :? i juz nie moge zrobic janiej

[ Dodano: 2004-10-19, 21:48 ]
Cytat:
zdj. 3 nocek łydkowłosy

no może faktycznie jak sie przyjrzeć mocno to ma duzy pysk ale czy to pewne? nie widać długoci pyszczka kawałek brzucha bardzo jasny czemu nie może byc to Mm?

Judy 

Wysłany: 2004-10-19, 22:25   

Cytat:
nie widać długoci pyszczka kawałek brzucha bardzo jasny czemu nie może byc to Mm?

że jasny brzuch - to wiadczy tylko o tym, ze to nocek
Nocek duży miałby dłuższy i raczej jasny pysk (taki trochę "prosiakowaty" jak dla mnie, choć wiem, że to nie najlepsze okreslenie). Uszy też byłyby większe, a może raczej szersze... Nocek duży jest stosunkowo jasny z pyska, a ten nie ma nic jasnego (co chyba widać nawet na tak ciemnym zdjęciu, bo przecież jasny brzuch wyszedł jasny :wink: )

Niech się moze jaki ekspert jednak wypowie, bo jakkolwiek nietoperze rozpoznaję, trudno mi precyzyjnie okrelić na podstawie jakich cech. Tak jako na całokształt patrzę, więc może co pokręciłam w wyjanieniu szczegółów

Batman 

Wysłany: 2004-10-20, 19:39   

mysioperz napisał/a:
a 3 nie jestem pewna mopeku po czym wnosisz??ja na powiekszeniu widze wygiete uszy

według mnie z perspektywy, jak na zdjęciu widać nocki rude też mog? mieć uszy zdawałoby się wygięte. wtedy trzeba wzi?ć inn? cechę (np. pysk: u natterera jest jasny, wydłużony) Jeszcze odnonie uszu: z tej perspektywy widac wyraĽnie ko0ziołek - jest mały, niemalże maluki. W przypadku natterera jest długi, a z tej perspektywy byłby dobrze widoczny. I jeszcze jedna cecha: futerko na brzuchu (o czym nieraz już pisałem) jest wyraĽnie odgraniczone ubarwieniem od futra grzbietowego: brzuch natterera jest nieżnobiały.
mysioperz napisał/a:
no może faktycznie jak sie przyjrzeć mocno to ma duzy pysk ale czy to pewne? nie widać długoci pyszczka kawałek brzucha bardzo jasny czemu nie może byc to Mm?

Zdecydowanie nie: ten gat. można od razu wykluczyć na podst. kształtu i ubarwienia: ucha (to na zdjęciu nie jest masywne i nie ma kształtu trójk?tnego), pyska (na zdj. jest ciemny i relatywnie mały)i brzucha ( nocek duży ma jasny, podobnie jak natterer brzuch.

Odpowiedz do tematu