PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nietoperz wpadł mi do mieszkania
Autor Wiadomość
asercia 

Wysłany: 2005-08-28, 20:39   

Mieszkam w bloku na 4 piętrze równo 6 lat. Często widziałam przez okno jak po ciemku lataj? nietoperze. I stało się, trzy dni temu ok. 1 w nocy wleciał przez lufcik. Tak się szczęsliwie złożyło,że się przebudziłam ok 15 minut wczesniej i siadłam do komputera, nie wiem co by było, gdybymy spali, a on latałby nam nad głowami, bo faktycznie latał po całym mieszkaniu. Zostawiłam na noc otwarte okno i mam nadzieję, że wyleciał. Jako nie słyszymy żadfnych odgłosów, mam nadzieję, że nie ma go za szaf?, bo niestety stoi w takim miejscu, że nie możemy sprawdzić. Jeli chodzi o odchody, to był jeden "bobek" w doć dziwnym miejscu, po poduszk?.
Aha, tamtej nocy zamknęlimy się w jednym pokoju, m?ż nawet spał na podłodze :) ))

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2005-08-29, 10:34   

asercia napisał/a:
nie wiem co by było, gdybymy spali,

prawdopodobnie nic - nie wiedzielibycie nawet, że was odwiedził :]

MoLoS.pl - ekspertyzy

Domi 

Wysłany: 2006-06-20, 00:44   Prosze fachowcow o rade!!!!!!!!!!!!!!!

Prosze fachowcow o rade!!!!!!!!!!!!!!!
Mieszkam w bloku na drugim pietrze,od 3 lat obserwuje,ze gdzies w okolicy zagniezdzily sie nietoperze.Sprawa jest o tyle trudna,ze nie wiem dlaczego moj balkon lezy na drodze przelotu nietoperzy.Po zmrou nie moge wyjsc na balkon,bo przelatuja jak blyskawice na moja glowa i nie sa to pojedyncze sztuki,ale chmary,jeden za drugim.Na dodatek tluka sie o szyby,na ktorych widac rano blotniste plamy,a na parapetach stosy odchodow.Skala tego zjawiska sie nasila i wlasciwie nie wiem co mam robic.Nie wiem gdzie mogly sie zalęgnąc,poniewaz blok jest z wielkiej plyty,nie ma strychu,pozostaja tylko szceliny w płytach,ale to chyba nie mozliwe,zeby tam zamieszkaly.W poblizu nie ma opuszczonych bud,pomieszczen,etc.to jest centrum duzego miasta. Staly sie dla mnie uciazliwe taj jak dla innych mieszkancow miast -golębie.Co to moze byc za zjawisko?Kompletnie nie znam tematu.Jak sie ich pozbyc.Boje sie wychodzic na balkon i na dodatek jest to obrzydliwe.Moze ktos mi pomoze jakas fachowa rada?Tym bardziej dzwi mnie to,ze w pokkoju sa trzy wielkie,oswietlone okna i ruch w mieszkaniu.Nic ich nie odstarsza.jak mowie trwa to juz jakies 3 lata.Kogo mam zawiadomic?Czy sa jakies sluzby miejskie ktore sie tym zajmuja? Jestem zdesperowana.Jesli ktos sie spotkal z takim zjawiskiem bardzo prosze o porade i pomoc.

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2006-06-20, 12:45   Re: Prosze fachowcow o rade!!!!!!!!!!!!!!!

Domi napisał/a:
Prosze fachowcow o rade![...]
zaznaczam że takowym nie jestem :idea:
Domi napisał/a:
[...]przelatuja jak blyskawice na moja glowa i nie sa to pojedyncze sztuki,ale chmary,jeden za drugim.[...]Nie wiem gdzie mogly sie zalęgnąc,poniewaz blok jest z wielkiej plyty,nie ma strychu,pozostaja tylko szceliny w płytach,ale to chyba nie mozliwe,zeby tam zamieszkaly.[...]
być może właśnie zagnieździły się w tych szczelinach a latanie przy wlocie do kryjówki to ich normalne zachowanie

Domi napisał/a:
[...]Jak sie ich pozbyc.[...]
napisz proszę w którym mieście mieszkasz. Dobrze byłoby gdybyś postarała się zauważyć skąd wieczorem wylatują (czy rzeczywiście z jakiejś szczeliny między płytami a może gdzieś zza rynny).

Z samym usunięciem nietoperzy (o ile takowe będzie miało miejsce) będziesz musiała poczekać do jesieni, gdyż wszystkie gatunki nietoperzy są pod ochroną i nie można w sezonie niszczyć ich schronień (że o ich samych nie wspomnę).

ktos 

Wysłany: 2006-06-21, 21:35   ogrmony problem ;/ z neitoperzami

Sory że przeszkadzam ale mam pytanie czym można wystraszyć nietoperze???? Bo zagdnieździły mi się przy oknie :( . Z tego co widziałem tymi nietoperzami są chyba Mroczek posrebrzany (Vespertilio murinus) lub Nocek wąsatek (Myotis mystacinus). Wydaje mi się że ten 2 czyli wąsatek. Nie powiem dobrze bo znalazlem tylko 1. Śmierdział (bo chyba już nie żył) i został wyrzucony do kosza na śmieci. A juz został wywieziony :( to nie sprawdze dokladnie jaki to był. Prosze o odp. bo narazie to mam plany troche drastyczne z ich usunięciem nie powiem jakie żeby nie mieć problemów.

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2006-06-21, 21:49   

ktos napisał/a:
Bo zagdnieździły mi się przy oknie

co to znaczy????
opisz dokładniej
...gdzie mieszkasz, gdzie sie zagnieździły,...jak wygląda sytuacja
w czym Tobie przeszkadzają... ?

ktos 

Wysłany: 2006-06-21, 21:56   

mieszkam w domu 1 rodzinnym. Zagdnieździłu się przy oknie na klatce schodowej. Te okno jest stare więc nie miały problemu zrobić dziury przy oknie i tam zamieszkaly;/. A przeszkadzają mi w tym że mam malego brat co ma 5 lat i chodzi po dworze. Ostanio nie wiem co ten nietoperz zrobił ale uderzył w szybe mojego okna i nie chce ryzykować że tak samo uderzy w mojego brata więc musze się ich pozbyć. Dokładnie nie opisze miejsca gdzie się znajdują bo ja się ich troche boje i starszy wchodził po drabinie i sprawdzał co i jak. A teraz jest na delegacji to nie powiem ci dokladniej.

ktos 

Wysłany: 2006-06-21, 22:02   

Narazie mamy taki plan dać im z reflektora wieczorem i potem zalepić tam gdzie mieszkają pianką i potem deską przymocować. Choć moim zdaniem to jest zły pomysł powinno się rano je zakleić pianką i potem okno wymienić żeby nie bylo problemów. Ale starsza się wacha i mówiła że musi się zastanowić

ktos 

Wysłany: 2006-06-21, 22:09   

pytałem się mamy mama mówiła że jest ich około 30 jak na razie ;/

Rey 

Wysłany: 2006-06-21, 22:21   

ktos napisał/a:
Narazie mamy taki plan dać im z reflektora wieczorem i potem zalepić tam gdzie mieszkają pianką i potem deską przymocować. Choć moim zdaniem to jest zły pomysł powinno się rano je zakleić pianką i potem okno wymienić żeby nie bylo problemów.

Wszystkie nasze krajowe gatunki nietoperzy są objęte ścisłą ochroną. Zgodnie z prawem można te ssaki eksmitować z takich kryjówek, ale dopiero na jesieni gdy zostaną już odchowane młode.

ktos 

Wysłany: 2006-06-21, 22:54   

niestety o tym wiem ;/ bląd w przepisach prawa polskie. Ale nim ktoś przyjedzie to można okno wymienić i wybrać wszsytkie młode i trupy i nikt nic nie udowodni. Tylko problem żeby wziąść odrazu tyle pieniedzy na nowe okno dlatego chce sie ich pozbyc, a nie...

WJG 
Rzekomy Dewastator

Wysłany: 2006-06-22, 01:10   

Cytat:
Sory że przeszkadzam ale mam pytanie czym można wystraszyć nietoperze???? Bo zagdnieździły mi się przy oknie . Z tego co widziałem tymi nietoperzami są chyba Mroczek posrebrzany (Vespertilio murinus) lub Nocek wąsatek (Myotis mystacinus). Wydaje mi się że ten 2 czyli wąsatek. Nie powiem dobrze bo znalazlem tylko 1

Ciekawe to wszystko co piszesz. Nie dość, że stwierdzasz "z ręki", że to co siedzi Ci pod oknem to wąsatek (trudny do oznaczenia) lub posrebrzany - dwa zupełnie różniące się gatunki - co generalnie nie ma znaczenia, to na dodatek wypisujesz na forum, gdzie piszą osoby z organizacji zaangażowanych w ochronę nietoperzy, że chcesz zapiankować wlot dla nietoperzy i
ktos napisał/a:
nim ktoś przyjedzie to można okno wymienić i wybrać wszsytkie młode i trupy i nikt nic nie udowodni.

Że już nie wspomnę o
ktos napisał/a:
bląd w przepisach prawa polskie
- zważając na całokształt Twojego tekstu pozostawię bez komentarza....

Kolejną ciekawą rzeczą jest
ktos napisał/a:
Narazie mamy taki plan dać im z reflektora wieczorem
. W końcu to logiczne - jest ciemno, więc nietoperze się oślepi...dobrze wiedzą o tym osoby potrafiące rozpoznać z miejsca lecącego nocka wąsatka.

Reasumując- to nie forum Onetu. Twoi rodzice powinni zgłozić tą kolonię nietoperzy do którejś z organizacji zajmujących się takimi przypadkami np Slamandry. telefon kontaktowy znajdziesz nawet w internecie. Możesz także zwierzyć się z adresu na tym forum, albo na priva osobom z Forum zainteresowanym tym tematem. Sądze ,ze okażą pomoc w miarę możliwości. Podejmowanie samodzielnych akcji szkodzących nietoperzom plus rozgłaszanie o tym (na dodatek pewnie pisałes ze swojego IP) nie przysporzy Ci chwały, wręcz przeciwnie, może wprowadzić Cię w niemałe kłopoty.

K. Popper

WJG 
Rzekomy Dewastator

Wysłany: 2006-06-22, 01:12   

Za Krotomem- napisz proszę gdzie mieszkasz.

K. Popper

ktos 

Wysłany: 2006-06-22, 12:43   

po 1 to pisze ze kafejiki internetowej.
po 2 będe mial neta w tym tygodniu w chacie
po 3 będe mial neostrade więc zmienne IP :p
po 4 w neostradzie nie sprawdzą ci gdzie mieszkam :P
po 5 sprawdzenie IP wymaga programu
po 6 w kafejce nie sprawdzają kto o jakiej godzinie siedzi na jakim stanowisku (wszystkie mają te same IP :P )
po 7 ;/ matka zadzwoniła do werterynarza żeby te wredne nietoperze wziął z naszego domu więc nie będzie można siłą ich wyzucić bo ;/ byly by problemy ;/

Wiktoria 
Zapalony podróżnik

lto

Wysłany: 2006-06-23, 10:34   

ktos napisał/a:
po 5 sprawdzenie IP wymaga programu

Serio? Nie jestem pewna, jak jest tutaj (pewnie podobnie), ale ja jestem moderatorem na forum gryzonie i wystarczy mi jedno kliknięcie myszki, żeby sprawdzić jaki jest numer IP, z którego dana osoba pisze i jacy jeszcze użytkownicy kożystają z tego IP...

A twoje podejście do tej sprawy jest karygodne :?

Odpowiedz do tematu