PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nietoperz wpadł mi do mieszkania
Autor Wiadomość
Anna P 

Wysłany: 2016-07-30, 08:50   

Jak dokładnie łapie, nie jestem w stanie powiedzieć. Najpierw jest głośne BUM na dachu, a potem dumny z siebie kot w dużym pokoju.
Mieszkamy na poddaszu, kot na dach wychodzi oknami. Przy obecnej pogodzie, raczej nie wyobrażam sobie spania przy pozamykanych oknach. Także trzymanie kota w domu odpada :( Wszelkiego rodzaju kocie odstraszacze za szybko chyba na ramie okiennej wietrzeją. Plasterki cytryny, też egzaminu nie zdały.

Nika73 

Wysłany: 2016-07-30, 13:16   Proszę o pomoc!!!

Witam, przed chwilą się tutaj zarejestrowałam, więc mam nadzieję, że piszę w dobrym miejscu... Dziś przed 6 rano znalazłam nietoperza... w muszli toaletowej :shock:
niestety... zanim go zobaczyłam, półprzytomna skorzystałam z toalety :oops: i spuściłam wodę :roll: i dopiero wtedy go zobaczyłam... Dzięki Bogu nie spłynął choć jest malutki i przeżył. Nie było pod ręką rękawiczek, więc mąż włożył do muszli mopa- Gacek złapał się go i potem na łopatkę od kociej kuwety udało się go przełożyć. Mąż wyłożył go na zewnętrzny parapet od strony podwórka- tam skąd przyleciał i gdzie gacki latają nocami ale maluch wpełznął znowu na futrynę okna od strony mieszkania i próbował się wspinać do góry, jednak opadał bo nie miał sił. Było już jasno więc włożyliśmy go do kartonu po butach z dziurkami małymi i wodą, i jeszcze dałam rozdrobniony kawałek surowej piersi z kurczaka :? choć on chyba musi mieć żywe białko... ?

Nie wiem jak on wpadł do tej muszli... w sumie miał dużo szczęścia, bo mam w mieszkaniu 3 koty i psa i żadne z nich go nie znalazło ( a koty mają kuwety obok toalety )
Nie jest ranny, ani pokaleczony, rozkładał łapki jak wchodził na róg futryny- błona wygląda na całą- jest natomiast wycieńczony, przerażony i cały mokry wciąż- po kilku godzinach zajrzałam - żyje, oddycha, nie rusza się- nic nie pił ani nie jadł i jest... no bardzo malutki jest ciemny i ma mało meszku- nie jest tak ofutrzony jak te na zdjęciach- prawdopodobnie jest tegoroczny- młody.

Nie wiem, czy coś z nim robić teraz- w dzień, czy poczekać do nocy i wody podać, próbować go wypuścić? Czy zanieść na strych, gdzie jest bardzo ciepło ( ale tam może jakiś sąsiad go zabić... ) postaram się zrobić zdjęcie i wstawić ale nie chcę go stresować niepotrzebnie. Może on jest mały i wymaga opieki jeszcze? Za kilka dni wyjeżdżamy na urlop, są miejsca gdzie można je oddać, żeby fachowcy się zajęli jego powrotem do natury? Proszę o rady i pomoc.

Justyna K 

Wysłany: 2016-07-31, 12:39   

Anna P napisał/a:

Mieszkamy na poddaszu, kot na dach wychodzi oknami. Przy obecnej pogodzie, raczej nie wyobrażam sobie spania przy pozamykanych oknach. Także trzymanie kota w domu odpada :( Wszelkiego rodzaju kocie odstraszacze za szybko chyba na ramie okiennej wietrzeją. Plasterki cytryny, też egzaminu nie zdały.

Wcale się nie dziwię, że jak ma możliwość pohasania po dachu i połapania nietoperzy, to byle cytryna go nie odstraszy :P A jak z moskitierą? Właściciele kotów często siatkują okna i balkony, żeby kot nie mógł swobodnie wychodzić. Jeśli tutaj chodzi tylko o okna, to podejrzewam, że da się zamontować jakąś siatkę bez konieczności wiercenia framugi ;) Swoją drogą, kot jest szczepiony, jak tak te nietoperze łapie?

Anna P 

Wysłany: 2016-08-01, 19:14   

Kot szczepiony od małego. Nawet jak mógł wychodzić tylko na balkon, to tak dla zasady był kuty co roku. Nie zaszkodzi, a pewność jest.
Niestety w oknach dachowych nie da się założyć siatki. Albo ja takiej nie znalazłam...

Justyna K 

Wysłany: 2016-08-01, 20:51   

Anna P napisał/a:
Niestety w oknach dachowych nie da się założyć siatki. Albo ja takiej nie znalazłam..
Możesz jeszcze popytać na jakimś kocim forum - zaglądam od czasu do czasu na jedno takie, i z tego co zauważyłam, są bardzo dobrze zorientowani w szczegółach technicznych siatkowania/moskitierowania okien :)

tranndd44 

Wysłany: 2016-11-24, 14:36   

Bo siatka na balkonie i w oknach w domu kociarza to podstawa:)

karolinalawen 

Wysłany: 2017-08-30, 15:11   

mój kot kiedyś polował na nietoperze i o mały włos nie przepłaciłby za to życiem - mianowicie spadł z trzeciego piętra i o dziwo nic mu się nie stało... =P :mrgreen:

hiacynta 

Wysłany: 2017-09-21, 10:04   

Do mojego domu kiedyś też wpadł latem nietoperz, wieczorami w mojej okolicy lata dużo , bardzo dużo nietoperzy, na szczęście nie byłam sama w domu, bo nie wiem co bym zrobiła, boję się siedzieć w jednym domu z nietoperzem :shock: :mrgreen: :mrgreen: , na szczęście dał się złapać mężowi, który wypuścił go i mały bezpiecznie wrócił do siebie ;)

Odpowiedz do tematu