PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: krotom
2012-12-09, 22:09
Jak wyeksmitowć nietoperze z domu?
Autor Wiadomość
Aga 

Wysłany: 2004-06-22, 15:15   Jak wyeksmitowć nietoperze z domu?

W domu na działce zagnieĽdziły mi się nietoperze. Działka jest obok Różana nad Narwi?.
Proszę o radę jak te miłe istoty wyeksmitować ?

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-06-22, 15:22   

a w czym one CI przeszkadzaj?, jeli można wiedzieć. :roll:
Dzięki nim będziesz mieć (już masz) mniej komarów na działce gdy sobie grilla zrobisz :mrgreen:
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-06-22, 15:23   

Wyeksmitować? :shock: Ale one nic złego nia robi?... Pomyl o swoim ogródku, robaków będzie mniej i przyjemnie będzie się siedziało jak komary nie będ? dokuczały...

Może napisz dlaczego chcesz je w ogóle wyeksmitować? Wiele takich zachowań u ludzi wynika z niewiedzy... Z chęci? posłużymy wiadomociami - i jeli się zdecydujesz mimo wszystko, to na pewno kto Ci pomoże...

[i] Winer [i]

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-06-22, 15:30   

pewnie hałasuj? :/ ile ja bym dał za choćby malutk? kolonię nietoperzy u siebie na strychu... :P

przedmówcy maj? sporo racji - często brak wiedzy powoduje tak? reakcję... jeli dasz im szansę to pewnie niebawem się wynios?. Jest to z pewnoci? kolonia rozrodcza (tylko samice) i po wychowaniu młodych zwin? się i pozostanie tylko wspomnienie. Bardzo mnie ciekawi co to za gatunek... z chęci? bym się tam przejechał - może z Siedlec po szkoleniu bocianowym :wink: ale chyba nie będzie czasu... może jako by się tam dało podjechać w innym terminie... Napisz kiedy tam bywasz - czy w weekend czy w tygodniu też

Aga 

Wysłany: 2004-06-22, 15:34   

One s? już drugi rok. I jest ich coraz więcej.

Jendrekl 

Wysłany: 2004-06-22, 15:38   

Info napisała moja mama. Nietoperze s? już drugi rok, więc chyba im się u nas spodobało. Nie wiem jaki to gatunek ale trochę hałaliwy nad ranem. Jest ich coraz więcej. Z domku korzystamy bardzo często szczególnie w okresie letnim i ich towarzystwo jest trochę uci?żliwe.
Ale tak poza tym to miłe stworzonka, nie jestemy przeciwnikami nietoperzy :)

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2004-06-22, 15:40   

Cytat:

tylko się cieszyć :)

Jendrekl 

Wysłany: 2004-06-22, 15:48   

To w takim razie zapraszam do nas. Chętnie oddamy gromadkę nietoperzy w dobre ręce :-D Jak kto jest miłonikiem nietoperzy to mu tacy współlokatorzy nie przeszkadzaj?.

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-06-22, 15:53   

Cytat:

zgadza się - takie kolonie maj? stałe miejsca. Ależ Ci zazdroszczę :P

napisz kiedy tam bywasz to może jako wpadniemy (może udało by się w przyszłym tygodniu). One właciwie nie s? żadnym zagrożeniem - napisz dokładnie dlaczego chcesz się ich pozbyć. Pozbyć się można - jednak w odpowiedni sposób i trzeba to zrobić jak już młode będ? lotne. Ale tego wszystkiego nie da się ocenić nie będ?c na miejscu (może jakie fotki masz?). Jeli na prawdę nie jeste w stanie dzielić z tymi zwierzakami lokum to moglibymy pomóc. Pamiętać jednak należy, że nietoperze s? objęte ochron? gatunkow? i trzeba to zrobić "bezurazowo". Najskuteczniejsz? metod? było by przecierpienie już tego sezonu i zabezpieczenie budynku po wylocie kolonii tak żeby już się nie mogły tam dostać w przyszłym roku :wink:

mender 

Wysłany: 2004-06-22, 16:00   

Cytat:
W domu na działce zagnieĽdziły mi się nietoperze.

Powiedzcie czemu takie rzeczy nie zdarzaja sie tym, ktorzy o tym marza. Zaloze sie, ze prawie kazdy ze stalych uczestnikow forum podzieli moje zdanie :mrgreen:

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2004-06-22, 16:05   

Cytat:
forum podzieli moje zdanie

dokładnie...:D

Cytat:
ALE mielismy w?tpliwoć czy One nie zostały tam na zime... bo tego sprawdzic w zaden sposób nie mozna

tak... na strych pewnie się nie da wejć już widzę... ale gatunek i tak jestemy w stanie stwierdzić - mamy swoje metody;)

jeli ten budynek w zimę stoi nie ogrzewany to raczej tak? ewentualnoć bym wykluczył... jedynym z tego co wiem gatunkiem trafiaj?cym się u nas na strychu zim? jest zimnolubny mroczek póĽny... jednak zimuje on raczej na strychach domów zamieszkałych więc temperatura nie jest tak extremalnie niska...

Jendrekl 

Wysłany: 2004-06-22, 16:09   

to nie jest typowy strych.. to jest przestrzeń powstała po zaadoptowaniu góry na użytkowa więc to jest tak naprawde trójk?cik powstały miedzy sufitem a blacha która pokryty jest dach to tak naprawe jakie 60 cm. A dom w zimie jest nie ogrzewany bo jest nie zamieszkały.

kessy 
Sokola Pani :>

Wysłany: 2004-06-22, 16:18   

Mender napisał/a:
forum podzieli moje zdanie

Mopek napisał/a:
dokladnie :D

O tak, ja z ogromn? chęci? się przył?czam! Mój ewentualny przyszły dom będzie budowany w sporej mierze pod zwierzęta - nietoperze oczywicie też! :]

I też jestem ciekawa dlaczego właciwie można chcieć się ich pozbyć ;) Bo trochę pisku rano można chyba przeżyć?
Mopek, czy te odgłosy s? naprawdę aż takie głone? ;) U nas nad Wisł? całe eskadry lataj? latem a prawie ich nie słychać. Rano co się zmienia?

[i] Winer [i]

krotom 
administrator
ludź od prądu

Wysłany: 2004-06-22, 16:27   

kessy napisał/a:
[...]U nas nad Wisł? całe eskadry lataj? latem a prawie ich nie słychać. Rano co się zmienia?

co innego jak lataj? a co innego jak siedz? w koloni z młodymi :roll:
:cry: Winer'owi & Pawelele... Q pamięci :(

Corvus 
moderator
Paweł Niski

Wysłany: 2004-06-22, 16:28   

te młode to tak piszcz? ze naprawdę słychać, przekonałem się o tym po tej akcji o której Ci Kessy pisałem.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi