PRZYRODA Strona Główna PRZYRODA
Forum dyskusyjne PRZYRODA to doskonale miejsce do wymiany informacji, poszerzania wiedzy, rozwiazywania problemow i wszystkiego co tylko zwiazane z przyroda i jej ochrona.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Google  

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: krotom
2012-12-09, 22:09
Jak wyeksmitowć nietoperze z domu?
Autor Wiadomość
BJK 

Wysłany: 2012-12-09, 18:54   

mopek napisał/a:
albo sanepidu
do sanepidu lepiej niech nie idzie, bo ją tam śmiechem zabiją na miejscu, jakem pracownik sanepidu :tup: :lol:

żaden lekarz, nawet zakaźnik, NIGDY nie wyda skierowania na wyszczepienie p/wściekliźnie jeżeli nie ma ku temu podstaw. Owszem, szczepienie jest bezpłatne, wykonywane po kwalifikacji przez lekarza zakaźnika, ale po konkretnym narażeniu się człowieka i po bezpośrednim kontakcie z podejrzanym o nosicielstwo wirusa wścieklizny lub chorym na tę chorobę zwierzęciem.

Jeżeli byłoby tak łatwo i właściwie możliwe bezwiedne zakażenie się wirusem lub zachorowanie na wściekliznę jak nam tutaj ciągle sugeruje Iv , to szczepienie p/wściekliźnie byłyby podstawowymi szczepieniami z tzw. kalendarza szczepień, obejmowałoby całe populacje i nikt nie wpadłby na pomysł, żeby wymyślać jakieś kwalifikacje w przypadku narażeń :twisted:

Szczepionki na fobię niestety jeszcze nikt nie wynalazł ... trzeba udać się do innego lekarza specjalisty.

Dodam, że rola sanepidu w przypadku narażenia lub zachorowania na wściekliznę polega na:

1.uprzednim dostarczeniu do wyznaczonych punktów szczepień bezpłatnej szczepionki p/wściekliźnie
2. przeprowadzeniu wywiadu epidemiologicznego w trakcie którego ustala się fakty i okoliczności - dodam, że wywiad przeprowadza się po zgłoszeniu lekarza o wystąpieniu narażenia
3.sprawowaniu nadzoru czy zakwalifikowany do szczepień pacjent poddaje się tym szczepieniom
4. w przypadku gdy zakwalifikowany pacjent uchyla się od szczepień, wszczynaniu procedury administracyjnej
5. rejestracji przypadku narażenia w celach statystycznych.

Leczeniem chorych ludzi zajmują się lekarze, chorymi zwierzętami weterynarze.
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2012-12-09, 19:00   

Iv, znalazłem dla ciebie rozwiązanie załatwiające sprawę w 100%, czego ty jeszcze chcesz? udręczać siebie i nas dla sportu? :roll:

BJK napisał/a:
jeżeli nie ma ku temu podstaw

no tak ale wystarczającą podstawą jest stwierdzenie, że użarł mnie nietoperz i odleciał. Nie można stwierdzić przez to czy czasem nie był wściekły. W takim przypadku muszą zaszczepić. I jestem w stanie znieść to wyłudzenie z podatków byle tylko Iv nie wpadała w dalsze obsesje i nie zadręczała nas na forum :D Niewielkim kosztem podatnika wilk syty i owca obierająca grzyby i macająca mech cała :P

Iv 

Wysłany: 2012-12-09, 19:09   

Ale skąd pomysł, że zamierzam coś wyludzac, szczepic sie i swirowac??

ja tylko grzecznie pytam, znosząc kpinki w milczeniu, wdzięczną bedąc za każdą odpowiedz,

i nawet nie wiecie jak bardzo :)

mopek 
administrator
TVN killer

oton

Wysłany: 2012-12-09, 19:11   

Iv napisał/a:
Ale skąd pomysł, że zamierzam [..] swirowac??

bo wystarczy przeczytać twoje posty?

BJK 

Wysłany: 2012-12-09, 19:13   

mopek napisał/a:
no tak ale wystarczającą podstawą jest stwierdzenie, że użarł mnie nietoperz i odleciał.

jasne, że tak, nikt nie wymaga przytargania zwierzęcia ze sobą do lekarza :lol:

obawiam się jednak, że fobii szczepieniem nie da się wyleczyć, może ewentualnie przyciszyć ;) , wróci prędzej czy później w w tej samej lub innej postaci...
"Żywa substancja jest bytem,który naprawdę jest podmiotem,albo,innymi słowy,jest bytem o tyle, o ile substancja jest ruchem zakładania i ustanawiania siebie samego, czyli zapośredniczeniem między swoim stawaniem się czymś innym i sobą samym. " G.W.F.Hegel
Ostatnio zmieniony przez BJK 2012-12-09, 19:15, w całości zmieniany 1 raz  

Iv 

Wysłany: 2012-12-09, 19:14   

Świrowac ze strachu owszem, swiruję, ale świrować i isc sie szczepic bez powodu nie zamierzam,

boje sie tylko NIESWIADOMEGO zakazenia i uprzejmie pytam, czy jest mozliwe :)

BJK 

Wysłany: 2012-12-09, 19:20   

Iv napisał/a:
oje sie tylko NIESWIADOMEGO zakazenia i uprzejmie pytam, czy jest mozliwe

Tak jak napisałam, gdyby było tak łatwo jak się tego obawiasz, szczepienia należałyby do szczepień podstawowych i wszyscy bez wyjątku byliby szczepieni profilaktycznie.

Iv 

Wysłany: 2012-12-09, 19:25   

Czyli te wszystkie wpisy o slinach 24 i 14 godzinnych są czysto teoretyczne i chodzi o warunki laboratoryjne i zyc spokojnie, nie wnikajac?

aa, ten wet powiedzial mi, ze taka slina jest jak gile, w podmoklym lesie i schlodzona moze zyc szereg dni:(

WJG 
Rzekomy Dewastator

Wysłany: 2012-12-09, 19:54   

Iv napisał/a:
aa, ten wet powiedzial mi, ze taka slina jest jak gile, w podmoklym lesie i schlodzona moze zyc szereg dni:(

Proszę o numer zezwolenia do wykonywania zawodu tego weta. Podeślę mu trochę aktualnej literatury.
Już po raz kolejny słyszę z ust wetów takie bzdury - od tego, że wszystkie nietoperze są nosicielami wścieklizny, aż po zarażenia po spojrzeniu na zwierzę...

A co do grzybów w lesie - ja bym się wścieklizną nie przejmował, gorsze i znacznie łatwiejsze do nabycia jest zarażenie bąblowcem!!

K. Popper

Iv 

Wysłany: 2012-12-09, 20:16   

nie napisałam lekarz , zwroc uwage, dr weterynarii :) ) nota bene powiedzial, ze powinnam bac sie szczurow z piwnicy.. a sama to juz wiem, dzięki temu forum, że niekoniecznie, w dodatku w Wawie szczury wsciekle??

Iv 

Wysłany: 2012-12-09, 21:32   

http://docs7.chomikuj.pl/...9Bcieklizny.doc

prosze, oto link, który mnie tak wystraszył,

a juz wole nie myśleć, o tym powierzchniowych warstwach ziemi !!!

BJK 

Wysłany: 2012-12-09, 21:36   

Iv, a co Cię tak konkretnie przestraszyło w tej instrukcji :hmm2:

Iv 

Wysłany: 2012-12-09, 21:39   

to, co pisałam wczesniej,
ze zyje i zakaza w 24 godziny w mokrej, 14 w suchej, 2-3 miesiace w ziemi, itd..
całe zycie myslalam, ze musi mnie cos ugryzc...a tu takie bum!

BJK 

Wysłany: 2012-12-09, 21:44   

Bum ogromne :lol: i co z tego ;) , jakoś liczna armia leśników, rolników, ornitologów, chiropterologów, weterynarzy etc. etc. nie choruje na wściekliznę ;) , nie zaraża się po pobytach w lasach, na polach, łąkach etc. etc. Mieszkańcy miast i wsi po pobytach na polach, w parkach, na skwerach, ulicach etc. etc. wraca zdrowa do domów.
Jakieś wnioski ;)

Iv 

Wysłany: 2012-12-09, 21:51   

wnioski, powiadasz..

rozum mówi co innego, a głupota , która posuwa się do tego, że boję sie juz robić zakupy wysyłkowe, bo w magazynie mógł byc wsciekly zwierzak , który oslinił mi sweterek, puszkę z rybkami i butelkę z wodą..obliczam ile godzin slina zarazala ..czy mam to wyprac na 60 czy 90 stopni ..czy mam myc jedzenie..
ten artykuł nakręcił spiralę paranoi, która chciałabym przerwać.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi